Головна        Новини        Соціум        Політика        Економіка        Культура        Спорт        Репортаж        Кримінал        Довкілля        Зоо SOS       

Пошук :
Доведи свою бідність!!
Доведи свою бідність!!

В Україні будуть жорстко контролювати видання субсидії

У Верховній Раді вже лежить законопроект, за яким ревізори, ймовірно, зможуть ходити по квартирах і перевіряти, чи справді мешканці мають право на субсидії.
   Таким чином держава хоче відстежувати тих нечесних українців, які оформляють субсидії, приховуючи свої реальні доходи. Сьогодні у формі соцдопомоги в Україні щороку виплачують близько 70 мільярдів гривень. Але борги за «комуналку» при цьому тільки зростають. Про це йдеться в сюжеті програми «Сніданок з «1+1». У сюжеті зазначено, що українців перевірятимуть соціальні інспектори. «Зробив покупку на 50 тисяч гривень — субсидія не призначається», — каже директор департаменту державної соціальної допомоги Мінсоцполітики Віталій Музиченко.

Соціальні інспектори працюють

   Своєю чергою, головна спеціалістка відділу пільг, соціальної допомоги та компенсаційних виплат управління соціального захисту ЛМР Галина Луць зазначила у коментарі «Ратуші»: «Наразі коментувати нічого не можу, бо ми будемо діяти відповідно до закону. Але на цей час державні соціальні інспектори також наділені такими повноваженнями і перевіряють вибірково достовірність інформації, яку подають мешканці для отримання  всіх видів державної допомоги, зокрема й субсидія входить до того переліку».

За «наводкою» Мінфіну 

   За її словами, така робота нині все одно є і, окрім цього, є ще Порядок здійснення верифікації та моніторингу достовірності інформації, поданої фізичними особами, для нарахування соціальних виплат, пільг, субсидій, пенсій. «Таку верифікацію проводить Міністерство фінансів, і за тією верифікацією скеровує нам рекомендації щодо певних мешканців, яких потрібно перевірити», — розповіла головна спеціалістка відділу пільг, соціальної допомоги та компенсаційних виплат управління соціального захисту ЛМР. 
   «Відповідно, це все виконують та перевіряють. У разі потреби, інспектори виходять на місце, складають акти обстеження матеріально-побутових умов», — додала пані Галина. 

Порушники 

   Чиновниця розповіла, що не так багато, але у Львові вже були випадки припинення субсидій та повернення коштів. «Більшість субсидій усе ж підтверджується. Перевіряли здебільшого людей через придбання майна. Мінфін нам скеровує  інформацію, якщо було придбання майна на більш як 50 тисяч», — зазначила Галина Луць.
   За її словами, станом на 1 березня 134 тисячі 652 сім’ї отримують субсидії у Львові. 

Чекаємо на монетизацію

   Щодо монетизації, то пані Галина пояснила, що наразі монетизації як такої не проводять. 

   «Ми перераховуємо кошти за звичним режимом на розрахункові рахунки. Єдине, що мешканцям ОСББ  першочергово відшкодовується нарахування за пільгами і субсидіями, позачергово та у повному обсязі», — додала вона.
Монетизація субсидій для ОСББ

   Мінсоцполітики й представники об’єднань співвласників багатоквартирних будинків виробили двоетапний алгоритм запровадження монетизації пільг і субсидій громадянам, які проживають у будинках ОСББ.
   Про це домовлено на зустрічі міністра соцполітики Андрія Реви з представниками ОСББ з різних міст України, що відбулася 14 лютого, повідомляє Мінсоцполітики.

   Зазначено, що перший етап має бути перехідним. Передбачено, що монетизація пільг і субсидій на всі види внесків до ОСББ, які охоплені чинною системою соціального захисту, запроваджується, починаючи з нарахувань таких внесків, з січня 2018 року.

   Ми також розпитали у представника ГО «Рада співвласників житла» Юліана Сліпецького, як виплачуватимуть пільги і субсидії людям, що проживають у будинках ОСББ.

   «Щодо монетизації субсидій — немає різниці,чи це ОСББ, чи ЛКП. Фактично, якщо брати роз’яснення, яке зробив Міністр соцполітики, людям у квитанціях будуть нараховувати всю суму. Людина повинна оплатити цих 100 відсотків, авансовий внесок, а відшкодування їй у квитанції зарахують тільки наступного місяця», — пояснив Юліан Сліпецький.

   Згідно з роз’ясненням, ця система мала б почати діяти з 1 січня. «Проте одні ОСББ вже з лютого людям нараховували 100 відсотків, а інші ще враховували субсидії, тому що соцзахист ще не мав чіткого роз’яснення із Києва», — зазначив пан Юліан.

   За його словами, виходить, що і так бідний пенсіонер повинен віддати частину своїх коштів, які по закінченні року ОСББ йому не поверне, а зарахує як внесок співвласника будинку. «Бо з січня 2019 року планують впроваджувати другий етап монетизації на соціальні картки. Відповідно, пенсіонер отримає в 2019 році від держави відшкодування в лютому за січень вже на картку живими грошима, а авансовий внесок так і залишиться на рахунку ОСББ. Це суттєві втрати для пенсіонерів, про яких, на жаль, ніхто з вище наведених організацій не подумав», — наголошує Юліан Сліпецький.

   За його словами, можна вважати, що авансовий внесок, який держава повертає на рахунок ОСББ як компенсацію субсидії, є помилковим, адже в поточному місяці буде перекрито минулий місяць, повністю або частково. «А в новому місяці пенсіонер вимушений знову оплатити стовідсоткову суму квартплати. Тобто суму в формі авансового внеску пенсіонер вноситиме до моменту введення в дію другого етапу монетизації на картки субсидантів», — додав співрозмовник.
Тетяна ЖИКАЛЯК

 Опубліковано : 05.04.18 | Переглядів : 388

Читайте також:
Обличчя номера

Oblyccja.jpg">

Завантажити номер

 
Календар
« Бер.2019
Пн.Вт.Ср.Чт.Пт.Сб.Нд.
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
 
Реклама