Головна        Новини        Соціум        Політика        Економіка        Культура        Спорт        Репортаж        Кримінал        Довкілля        Зоо SOS       

Пошук :
Олігарх Садовий починає і… програє!
Олігарх Садовий починає і… програє!

Бургомістр Львова вкотре наступив на ті самі медійні граблі

Нинішньому львівському олігархові Андрієві Садовому вдалося в  житті багато: невідомо, де заробити свій перший мільйон; успішно вискочити з афери з «Галицькими інвестиціями»; двічі стати мером міста Лева; провести свою партію «Самопопоміч» до парламенту, в обласні та міські ради;  провалити підготовку до Євро-2012, видавши працю будівельних фірм «регіоналів» за свій менеджерський успіх; через політизацію сміттєвого питання вужем виповзти з куп непотребу, які завалили Львів після Грибовицької трагедії; фактично ліквідувати будь-які вияви опозиційності в депутатського корпусу шляхом «врахування інтересів фракцій» і переписати всі свої багатомільйонні олігархічні маєтності, медіа і бізнеси на дружину Катерину Кіт…

   Довідка: Олігарх — представник великого капіталу. Термін здебільшого використовується як аналог західного терміну «бізнес-магнат» для країн пострадянського простору і часто припускає, окрім великих статків, ще й значний політичний вплив. Економічна міць олігархів базується на їхніх політичних зв’язках, наближеності до правлячих кіл, можливості забезпечувати собі на рівні ухвалення державних рішень особливо сприятливі умови для ведення бізнесу. Вони можуть конвертувати свій фінансово-економічний капітал у політичний, а той, своєю чергою, — у ще більші матеріальні ресурси. Несправедливий розподіл благ і втрат стає можливим завдяки слабкості громадянського суспільства, відстороненню громадян від контролю над політичними елітами та від участі в ухваленні рішень у сфері державного управління.

   …Ледь не єдиним пунктом, на якому бургомістр ЗАВЖДИ «проколювався» (і це невимовно тішить. — Авт.), стало питання діяльності львівської комунальної газети «Ратуша». 13-й рік я щороку заводив календарики, де щодня відрізав, як в армії, кожен прожитий день! Щодня.

   Починав Андрій Іванович м’яко: спершу він, у далекому 2006-му, перейшовши на «ти», запропонував мені в своєму кабінеті посаду одного з керівників свого апарату («Доплата теж буде», — чомусь смикаючи головою, таємничо гарантував мені міський голова). Одночасно на сесію було підготовлене питаня про... моє зняття з посади. Як нині пам’ятаю, «за» проголосували тільки 22 депутати. Пізніше Садовий зробив другу спробу: вже у 2007-му він знову спробував зняти редактора «Ратуші» через сесію ЛМР. На кону лежало «жирне» питання — земельна ділянка на Знесінні. Забракло двох голосів. Садовий натякнув, що «жирне» питання він може і заветувати. Депутатів скликали на нічну сесію. Вночі два голоси «відшукали». Довгі багатомісячні судові процеси, пошуки грошей на випуск газети, і фінал — ухвалу про моє звільнення скасовано! Саме з того дня я, Микола Савельєв, і став для Андрія Садового заклятим ворогом — адже я принизив людину, яку в той час недруги вже найменували «сонцесяйним». Інфолайно на видання і на мене особисто в респубіканських ЗМІ з уст бургомістра (це доведено в районних судах), постійне надумане нефінансування газети (як наслідок — одноденне голодування журналістів «Ратуші» в його приймальні — і чергова капітуляція Садового!), регулярні тотальні перевірки (у нас були всі, кому не ліньки), які намагались зліпити  коника зовсім навіть не з глини, недопуск газети «Ратуша» спершу в сесійну залу міськради, а за останніми вказівками керівника департаменту «Адміністрація міського голови» Євгена Бойка — і в приміщення Ратуші,  — все це стало складовою тиску на реальну свободу слова в окремо взятому місті. Ми стали одним з елементів, котрих Садовий боїться в житті найбільше: безпосереднього контакту із незадоволеними (не треба нагадувати про сотні озброєних нацгвардійців, яких нагнали до міста, щоб захистити «сонцесяйного» від радикалів із «заточками і пістолетами»?), викриття системи корупції, яка квіткою лотоса розцвіла у Львівській міськраді саме в часи управління Львовом мера Садового, і … колективу видання Львівської міської ради газети «Ратуша», котра 13-й рік із задоволенням п’є його благородну чиновницьку кров!

   Та ось настали для мера благословенні часи: Верховна Рада України проголосувала Закон про роздержавлення друкованих комунальних ЗМІ, який пролунав для Андрія Садового, наче переможна сурма з львівської вежі: нарешті — до 31 грудня 2018 року — він позбудеться надокучливої газети, яка заважає колишньому закомплексованому юнакові стати Президентом України! І Садовий ЗА ЗВИЧКОЮ вирішує … пришвидшити ПРОЦЕС! Вже у січні 2018-го за його вказівкою швиденько виносять на сесію питання про роздержавлення газети «Ратуша», начхавши на те, що ухвала сесії не може бути вища від ЗАКОНУ! Я лише поцікавився з трибуни сесії, А ХТО САМЕ з депутатів є ініціатором ТАКОЇ ухвали (яку я, до речі, не підписував на стадії погодження). У залі лише знічено заусміхались — усі все розуміють, але хто ж зважиться вказати на явне порушення Закону, якщо мер в будь-який момент може застосувати механізм вето і проти рішень, які лобіюють у сесійній залі самі міські обранці? «Панове депутати!, — намагався я достукатись до почуття сомоповаги, — ця ухвала є АБСОЛЮТНО НЕЗАКОННА, і завтра її стовідсотково скасують. Це поставить вас усіх в незручне становище!». Але 40 голосів «за» ухвалу вкотре підтвердили, що «незручне становище» — це поняття для багатьох досить відносне…

   Клерки Садового відразу ж поспіхом віддали всі документи на перетворення ЛКП у ТзОВ держреєстратору п. Небесному, поспіхом сотворили комісію де-факто з ЛІКВІДАЦІЇ (а не реорганізації) КП «Редакція газети «Ратуша», понаписували листи в ДФС та інші контрольні органи про проведення у нас перевірок і зажадали віддати печатку видання вже згаданому Євгенові Бойку. Реально всю цю «кухню» сам Бойко й очолив, і це йому ще не раз відгукнеться в порушених кримінальних провадженнях. Пахолки дуже поспішали, адже господар вимагав результату і…
   І ось, після подолання багатьох бюрократичних і правових нюансів, перший серйозний успіх газетярів: 11 квітня в Єдиному державному реєстрі судових рішень оприлюднено Ухвалу Господарського суду (суддя А. Мазовіта) у справі № 914/384/18. Там чорним по білому зазначено: «9. Вжити заходів до забезпечення позову шляхом:

   - зупинення дії ухвали Львівської міської ради «Про припинення КП «Редакція газети Львівської міської ради «Ратуша» шляхом перетворення членами її трудового колективу у ТзОВ «Львівська газета «Ратуша» від 25.01.2018 р. 
№ 2887;

   - зупинення роботи комісії з припинення Комунального підприємство «Редакція газети Львівської міської ради «Ратуша» (79008, м. Львів, вул. Винниченка, 8, ідентифікаційний код 30918343) шляхом перетворення членами її трудового колективу у товариство з обмеженою відповідальністю «Львівська газета «Ратуша», в тому числі, стосовно заявлення кредиторами своїх вимог способом їх скерування комісії з припинення Комунального підприємство «Редакція газети Львівської міської ради «Ратуша» шляхом перетворення членами її трудового колективу у товариство з обмеженою відповідальністю «Львівська газета «Ратуша» через відділ «Центр надання адміністративних послуг» Департаменту адміністративних послуг;
   - заборони державному реєстратору приймати рішення стосовно державної реєстрації припинення Комунального підприємства «Редакція газети Львівської міської ради «Ратуша» (79008, м. Львів, вул. Винниченка, 8, ідентифікаційний код 30918343) шляхом перетворення членами її трудового колективу у товариство з обмеженою відповідальністю «Львівська газета «Ратуша».
   Для тих у міській раді, хто не зрозумів, пояснюємо ще раз: ухвалу Львівської міськради ЗУПИНЕНО, роботу фейкової комісії ЗУПИНЕНО, будь-які дії держреєстратора ЗАБОРОНЕНО, дію будь-яких перевіряльних комісій ЗАБЛОКОВАНО. 

   До речі, нагадуємо посадовим особам Львівської міської ради про кримінальну відповідальність за умисне невиконання вироку, рішення, ухвали, постанови суду, що набрали законної сили, або перешкоджання їх виконанню. Частина друга статті 382 КК України передбачає покарання штрафом від семисот п’ятдесяти до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк до п’яти років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років. 

   Те, про що я попереджав з трибуни сесійної зали, почало набувати юридичних обрисів. Поза всяким сумнівом, це ще не остаточне судове рішення і попереду довгий шлях до мінімальної справедливості, яка, ймовірно, можлива в наш час тотальної корупції. Але, окрім слухання у Господарському суді, на оточення міського голови ще чекає судовий процес в окружному адмінсуді щодо дій держреєстратора пана Небесного, якого, за іронією долі, теж звати Андрій Іванович, кримінальне провадження в Галицькому відділенні НП щодо невиплати «рутушанцям» заробітної плати і стосовно перешкоджання їхній журналістській та господарській діяльності. 

   Юридичне консультування щодо судових процесів і правову допомогу з питань захисту наших прав нам надаватиме колишній (і, сподіваємось, — майбутній) керівник обласного управління юстиції Ярослав Жукровський, а правові консультації з роздержавлення медіа — провідний юрист НАУМ (Національна асоціація українських медіа) Тетяна Котюжинська. Отже, правда, сподіваємось, переможе…

   Ми тут, пане бургомістре, і завжди будемо поряд із Вами, бо дещо в іншому ключі розуміємо постійно трансльоване Вами «самопомічне» гасло: «Взяв і зробив!». Адже надто добре знаємо, що саме олігарх Садовий ВЗЯВ, і надто реалістично бачимо, ЩО САМЕ він НАРОБИВ. 

Микола САВЕЛЬЄВ, головний редактор газети «РАТУША»

 Опубліковано : 18.04.18 | Переглядів : 2480

Читайте також:
Обличчя номера

Завантажити номер

 
Календар
« Лют.2020
Пн.Вт.Ср.Чт.Пт.Сб.Нд.
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 
 
Реклама