Головна        Новини        Соціум        Політика        Економіка        Культура        Спорт        Репортаж        Кримінал        Довкілля        Зоо SOS       

Пошук :
Львів перетворюють на Діснейленд
Львів перетворюють на Діснейленд

“Нинішня влада творить образ міфічного Львова як Діснейленду для туристів, а тим часом справжній Львів вивозять на сміття. Кожен підвал, вичищений під кафе, — втрачена історія Львова”, — так охарактеризував ситуацію, що склалася з охороною пам’яток у Львові й зокрема з проведенням археологічних досліджень, кандидат архітектурних наук, член УНК ІКОМОС Василь Петрик у доповіді в рамках круглого столу “Нове будівництво та збереження археологічної спадщини: як досягти компромісу?”, що відбувся 28 жовтня в приміщенні Товариства охорони пам’яток.

Як ішлося на засіданні круглого столу, конфлікти і війни між науковцями, владою та інвесторами, а також внутрішній хаос у середовищі фахівців призводять до того, що ми втрачаємо Львів. Щоб запобігти подальшим згубним для міста ситуаціям учасники круглого столу вирішили створити робочу групу для вироблення спільної політики та засад проведення археологічних досліджень на території Львова.
За словами директора НДЦ “Рятівна археологічна служба” Олега Осаульчука, щоб не змінювати правил гри в процесі, потрібно виробити чітку структуру взаємовідносин між сторонами, задіяними в цій сфері, скласти дорожню карту для інвесторів, замовників, пам’яткоохоронних органів, археологів, проектантів. Адже у Львові ділянок, де ще можна проводити археологічні дослідження, — дуже мало: територія Вернісажу, сквер біля Домініканського собору, площа Міцкевича, 9...
Тим часом серед громадськості, представників влади, в інвесторів є брак розуміння, для чого потрібна археологія. Не пропагують її потрібності для спростування, скажімо, задекларованих в інтернет-джерелах інформацій про те, що Львів заснував Данило Галицький у XIV столітті на площі Старий Ринок, закцентував Василь Петрик.  
Поштовхом до проведення круглого столу була ситуація з чи найболючішою нині точкою протистояння влади й інвестора по один бік та фахівців і громадськості по інший, що склалася навколо будівництва готелю на вулиці Федорова. Ця ділянка демонструє, наскільки складно вживати слово “компроміс” у ситуації, де потрібно керуватися законом. Показовою була реакція присутніх на засіданні круглого столу представників пам’яткоохоронних органів. Заступник начальника управління охорони історичного середовища ЛМР Ігор Черняк відмовився відповідати на пряме запитання про ситуацію з проектно-кошторисною документацією стосовно вулиці Федорова, мотивуючи тим, що прийшов шукати порозуміння й обговорювати окреслену тему. Начальник управління охорони культурної спадщини ЛОДА Василь Івановський на закиди про знищені фундаменти історичних кам’яниць, до чого спричинився зокрема й дозвіл на розбирання фундаментів за умови їх фіксації, наданий його відомством, сказав, що загалом усе відбулося правильно: “Дозвіл видано, оскільки будинки на Федорова — XIX століття, поряд сотні будинків з нормальними фундаментами, нічого нового там усе одно не знайшли б, археологи мали провести фіксацію, а важливішими для Львова зараз є розкопки, де виявлено матеріал давньоруського часу. А ми чомусь звертаємо увагу на об’єкти початку минулого століття, на історію Львова австрійського, польського. Щодо того, що не провели фіксацію, то я не можу стояти біля кожного й пильнувати”.
Спроба повісити всіх собак на археологів звучить не вперше. Аргумент на захист від Олега Осаульчука: “Археологи погодилися на розбирання фундаментів за умов фіксації та визначення їх цінності спільно з архітекторами й пам’яткоохоронними органами. Однак бульдозер не мав права розбирати їх після письмового документа про фіксацію. Але в робітників таких документів не було”.
Наталя ДУДКО

Тим часом Начальник управління “Секретаріат ради” ЛМР Л. Зубач 20 вересня звернувся листом № 01-636 до директора ТзОВ “Українські інвестиційні системи” щодо проведення громадських слухань містобудівної документації готельного комплексу на вул. Федорова у Львові. “Враховуючи інтерес громадськості до проекту будівництва готельного комплексу на вул. Федорова у Львові, управління “Секретаріат ради” повідомляє Вам, як замовнику будівництва, про можливість проведення громадських слухань містобудівної документації з метою врахування інтересів громадськості”, —пише пан Зубач. Копія листа надійшла на адресу Центру правових та політичних досліджень “СІМ” у відповідь на клопотання від 26 серпня щодо проведення громадських слухань містобудівної документації, за якою проводять земляні роботи на ділянках вулиць Федорова і Сербської у Львові, оскільки містобудівна документація стосовно будівництва готельного комплексу з підземною двоярусною автостоянкою на 23 машиномісця, яку розробив головний архітектор “John Seifert Architekts” Дж. Сіферт, на громадських слуханнях у 2008 році відхилили.


 Опубліковано : 30.09.10 | Переглядів : 1250

Читайте також:
Обличчя номера

Завантажити номер

 
Календар
« Сер.2019
Пн.Вт.Ср.Чт.Пт.Сб.Нд.
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
 
Реклама