Головна        Новини        Соціум        Політика        Економіка        Культура        Спорт        Репортаж        Кримінал        Довкілля        Зоо SOS       

Пошук :
Глаукома: як вберегтися від сліпоти
Глаукома: як вберегтися від сліпоти

   У Львівській області підбили підсумки щорічної акції з діагностики та профілактики глаукоми. Це важке захворювання ока, яке, коли його невчасно виявити та не лікувати, може призвести до сліпоти. Небезпека також у тому, що втратити зір можна спершу лише на одному оці, а з часом і на другому. 
   «Акцію було запроваджено ще у 2008 році Всесвітньою Організацією Охорони Здоров’я, щоб привернути увагу пересічних громадян до такого захворювання. Насамперед проводять скринінг — вимірювання внутрішньоочного тиску: підвищений тиск є одним з показників глаукоми. І друге, щоб провести таку просвітницьку роботу серед населення, донести до громадян інформацію про небезпеку цього захворювання. Їх має насторожити про те, що воно безсимптомно протікає і треба регулярно раз на рік обстежуватися в офтальмолога. Особливо це стосується пацієнтів після 40 років. Але зважаючи на те, що нині всі хвороби «помолодшали», то можемо говорити, що це актуально навіть після 35 років», — розповіла «Ратуші» головний офтальмолог Львівщини, кандидат медичних наук Олександра Павлів. 

   Так, за даними обласного департаменту охорони здоров’я, цього року по області тонометрію було проведено 23437 пацієнтам, підозру на глаукому встановлено у 674 осіб, вперше виявлено патологію у 127 осіб. 

   Загалом медики визначають кілька видів глаукоми. Найнебезпечніша — відкритокутова глаукома. 

   «Пацієнт ні на що не скаржиться, його нічого не болить, але він може мати глаукому і про це не знати. І впродовж року, двох, трьох він поступово втрачає зір. За рахунок підвищеного внутрішньоочного тиску гинуть нервові клітини, зоровий нерв, відповідно втрачається зір і погіршується поле зору. І всі ці процеси безповоротні.  Дуже часто до нас звертаються пацієнти вже не на початковій стадії, а тоді, коли вони помічають погіршення зору. І це вже, зазвичай, розвинена або дуже розвинена стадія. І ми можемо тільки допомогти ще її затримати, а вже зір ми не можемо повернути», — каже Олександра Павлів. 

   Лікарі радять: аби уберегти себе від небезпечної недуги, не нехтуйте медичними оглядами і періодично відвідуйте спеціалістів. Бо лише рання діагностика та сучасні методи лікування дають змогу призупинити прогресування захворювання, зберегти зір і працездатність людини.
Олег ГАЛІВ

 Опубліковано : 25.04.18 | Переглядів : 462

Читайте також:
Обличчя номера

Завантажити номер

 
Календар
« Тра.2020
Пн.Вт.Ср.Чт.Пт.Сб.Нд.
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
 
Реклама