Головна        Новини        Соціум        Політика        Економіка        Культура        Спорт        Репортаж        Кримінал        Довкілля        Зоо SOS       

Пошук :
Субсидії по-новому Кабінет Міністрів України
Субсидії по-новому
Кабінет Міністрів України 

з 1 травня оновлює програму надання пільг за житлово-комунальні послуги. Чиновники зазначають: з нового сезону нарахування будуть більш справедливі, адресні та «живими» грошима. Що це означає  та у кого заберуть субсидії — намагалась з’ясувати «Ратуша».
   Уряд зробив важливий крок на шляху до монетизації субсидій. Передбачається, що вже в наступному опалювальному сезоні субсидії будуть видавати живими грошима, а це означає, що їх отримувачі можуть залишати собі зекономлені завдяки ощадливому споживанню кошти. 


Таким чином монетизація стане додатковим стимулом для енергоефективності, — інформує «Урядовий портал». Однак перехід до монетизації можливий тільки в тому разі, якщо система субсидій буде соціально справедлива — державну допомогу отримуватимуть ті, хто справді її потребує. Започаткована кілька років тому ініціатива надання прямої допомоги вразливим верствам населення у формі субсидій довела свою ефективність. Втім, з часом вона стала потребувати вдосконалення — передусім у бік збільшення адресності. Верифікація субсидіантів, яку розпочало Міністерство фінансів, виявила ряд системних проблем з призначенням субсидій. З огляду на це уряд схвалив на позачерговому засіданні рішення про внесення низки змін у програму. Вони скоротять випадки зловживань, які, на жаль, почастішали і про які не раз повідомляли ЗМІ. Ті, хто справді потребуватиме допомоги, її отримуватимуть і надалі. Натомість люди, які просто приховують свої статки, не зможуть користуватися програмою і паразитувати за кошт платників податків.
   Отож, субсидію скасують на квартири площею понад 120 кв. м і будинки, площа яких перевищує 200 квадратів, окрім дитячих будинків сімейного типу і прийомних сімей. Також субсидію заберуть у тих, хто має новеньку автівку («віком» до п’яти років) та у тих, хто незаконно працює за кордоном.  

Предмети розкоші 
та доходи від оренди  

   У містах-мільйонниках почастішали випадки здавання квартир в оренду зі своєрідним бонусом — оформленою субсидією на комунальні послуги. Водночас власники помешкання не тільки отримують доходи, а й мають транспортні засоби або інші предмети розкоші. Відтепер, якщо у власності сім’ї є автомобіль, якому менше п’яти років, крім мопеда та авто, наданого органом соціального захисту населення, субсидію не призначатимуть. Окрім того, доходи від оренди майна, зокрема від здавання в оренду квартири, тепер потрібно буде також вказувати в деклараціях про доходи — в новій графі «інші доходи».

Великі будинки і квартири 

   Є помешкання, які виходять за рамки середньостатистичних та належать до категорії «преміум класу». Донедавна на них також оформляли субсидії — на підставі того, що прописувалася там одинока пенсіонерка з мінімальною пенсією. Вона, цілком очевидно, була не здатна оплатити повну вартість послуг і зверталась до комісії про надання субсидії на понаднормативну площу. З 1 травня 2018 року діє нове правило: субсидія скасовується, якщо площа квартири перевищує 120 кв. метрів, а будинку — 200 кв. м, крім дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей. Власники такої житлової площі будуть оплачувати послуги у повному обсязі. 

Тіньова зайнятість

   Чимало українців працюють за кордоном, але водночас звертаються за призначенням субсидій, декларуючи нульові доходи. Тепер тим, хто справді безробітний, треба буде стати на облік до центру зайнятості. А людям працездатного віку, які претендують на субсидію, але не реєструються як безробітні, бо  насправді працюють без оформлення  в Україні або за кордоном, органи соцзахисту «автоматом» рахуватимуть дохід три прожиткові мінімуми — 5286 гривень. Для стимулювання енергоощадності, також з 1 травня 2018 року соціальна норма на газове опалення буде наближена до реальних обсягів споживання  і становитиме 4,5 куб. м на 1 кв. м площі, електроопалення — 30 кВт/год на 1 кв. м площі. В разі призначення субсидії на понаднормову площу житла, норма може бути підвищена не більш ніж на 30 %.

Полегшення громадам

   Спрощено процедуру отримання субсидій для мешканців об’єднаних територіальних громад. Відтепер ОТГ мають право приймати від громадян документи для оформлення субсидії для передання їх органам соціального захисту населення. Механізм повторює практику звернень до сільських і селищних рад.

За економію — винагорода

   Уряд також проведе преміювання домогосподарств за економію ресурсів за підсумками цього опалювального сезону. Так як і торік, під монетизацію підпадають зекономлені домогосподарствами 150 кіловат електроенергії, якщо цей ресурс використовується для опалення, або 100 кубів газу. У грошовому еквіваленті це майже 700 гривень. Субсидіантам, які економно використовували ресурси, треба так само — до 1 вересня — подати заяву у місцеве управління соціального захисту населення, на підставі якої виплачуватимуть грошову винагороду за енергоефективність.

   Кожен отримувач субсидії може простежити, чи є в нього економія, у своїй платіжці або звернувшись до постачальника газу чи електроенергії, якщо вони використовуються для опалення. Щоправда, обрати спосіб отримання коштів треба самостійно.
Підготувала 
Христина СЛЮСАРЧУК

 Опубліковано : 09.05.18 | Переглядів : 383

Читайте також:
Обличчя номера

Завантажити номер

 
Календар
« Лют.2019
Пн.Вт.Ср.Чт.Пт.Сб.Нд.
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728   
 
Реклама