Головна        Новини        Соціум        Політика        Економіка        Культура        Спорт        Репортаж        Кримінал        Довкілля        Зоо SOS       

Пошук :
Про Голокост — мовою коміксів та приватних історій
Про Голокост — мовою коміксів та приватних історій

У Меморіальному музеї тоталітарних режимів «Територія терору» до 
31 травня експонуватимуть мандрівну виставку «Майстерні пам’яті». Спільний німецько-український проект «Майстерні пам’яті» об’єднує освітні та меморіальні ініціативи зі збереження пам’яті про Голокост в Україні. Ініціатор проекту — Єврейська громада міста Дюссельдорф, у складі якої — багато українців, зокрема вихідців із Буковини. 

   У рамках проекту зібрали спогади свідків Голокосту, записали біографії учасників Другої світової війни, локальні історії зі семи українських міст, а також ідеї для сучасної меморіальної роботи. Що важливо, проект представляє також матеріали для роботи з дітьми та молоддю від 12 років. Серед представлених матеріалів — дидактична книга про Голокост, створена на основі спогадів, коміксів та архівних матеріалів; «Методичний чемодан» для роботи з учнями шкіл та студентами ВНЗ; набір навчальних карток, присвячених різним аспектам з історії Голокосту в Україні та Європі; мобільний додаток для створення маршрутів пам’яті на навчальних заняттях; документальний фільм про долю чернівчанина після його визволення з гетто; книги, присвячені темі Голокосту в Україні. Матеріали об’єднано на єдиній онлайн-платформі — так званій «Меморіальній вікі», яка є невіддільною частиною проекту.

   Працівники музею «Територія терору» розробили карту «Місця терору в Галичині 1941 — 1944: гетто та трудові табори для євреїв», яка візуалізує основні складові нацистської індустрії масового вбивства єврейського населення Галичини в роки Другої світової війни. На основі архівних документів та сучасних досліджень локалізовані головні гетто і табори примусової праці для євреїв на території трьох областей дистрикту «Галичина» (Львівська, Тернопільська, Івано-Франківська) в 1941 — 1944 рр. У період німецької окупації на території краю було створено близько 50 гетто і 40 таборів примусової праці для євреїв. Тільки 2 % місцевих євреїв вдалося пережити Голокост. Кількість жертв на карті локалізована у прив’язці до конкретного місця примусового утримання. Вона позначає єврейські втрати окремих населених пунктів.

   Ігор Дерев’яний, заступник директора музею: «Інформацію брали з архівів КДБ, які лише тепер поступово відкривають. Мапа демонструє масовість і відпрацьовану систему терору, розмаїття методів винищення євреїв. Виокремлено Львів як центр подій Голокосту в регіоні. На території міста були гетто і табір, два об’єкти як елементи машини масового вбивства. Говоримо про розуміння місця пам’яті, яким був цілий Львів. Він також був транзитним містом, саме через Львів більшість євреїв регіону потрапили до табору смерті Белжиць, на території Польщі. Але процес масового вбивства поєднував різні методи: і смерть у гетто, і смерть на примусових роботах, і місця для масових убивств, які, між іншим, були і в Янівському: він був табором для примусових робіт, але поєднав різні методи масового вбивства. На території Янівського табору людей масово розстрілювали, і він фактично підходить під концепцію «смерті від куль», як засіб масового вбивства на території України». 

   У рамках виставки заплановано низку акцій, вхід на які вільний. 22 травня о 18:30, Ася Ґефтер «Пазли пам’яті» — перегляд фільму та візуальної поезії на вірші Дебори Фоґель на ідиш та в перекладі на українську, розповідь про набутий під час роботи над проектом досвід. 23 травня о 15:30 — лекція «Пам’ять про Голокост та жертви Другої світової війни в Україні: сучасні тенденції та перспективи» Анатолія Подольського, директора Українського центру вивчення історії Голокосту. Графік роботи виставки: просп. Чорновола, 45 г, пн. — пт., 10:00 — 18:00, вхід вільний. 

 Опубліковано : 16.05.18 | Переглядів : 382

Читайте також:
Обличчя номера

Завантажити номер

 
Календар
« Лют.2019
Пн.Вт.Ср.Чт.Пт.Сб.Нд.
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728   
 
Реклама