Головна        Новини        Соціум        Політика        Економіка        Культура        Спорт        Репортаж        Кримінал        Довкілля        Зоо SOS       

Пошук :
Місто втратило «Золоту Розу»
Місто втратило «Золоту Розу»

Що буде з Простором синагог?

Верховний Суд України скасував право власності Львівської міської ради на руїни синагоги «Золота Роза». В ухвалі Львівської міської ради від 26 травня 2016 року передбачено «вважати такими, що є у власності територіальної громади м. Львова» руїни синагоги «Турей Загав» («Золота Роза») та руїни Високого Замку (залишки кріпосної стіни). 4 вересня 2016 року на вулиці Староєврейській, 37 відкрили меморіальний громадський проект «Простір Синагог».
   Представництво Американського об’єднання комітетів для євреїв бувшого Радянського Союзу оскаржило ухвалу в частині руїн синагоги. 23 травня Верховний Суд залишив касаційну скаргу Львівської міськради без задоволення і, відповідно, залишив без змін рішення Господарського суду Львівської області та Львівського апеляційного господарського суду. Як написав у «Фейсбуку» директор Представництва Мейлах Шейхет, це «повне скасування незаконно встановленого Львівською міською радою права власності на руїни всесвітньо відомої історичної культової споруди юдеїв Львова і Світу — руїн синагоги «Турей Загав» («Золота Роза») на території Всесвітньої культурної спадщини ЮНКЕСКО». 

   У коментарі сайту «Твоє місто» директорка юридичного департаменту ЛМР Гелена Пайонкевич розповіла, що раніше територія Простору синагог не була закріплена за жодною особою чи структурою, тому ЛМР оформила право власності на руїни на себе. За її словами, «тепер фактично в нас немає власника залишків цих споруд».

   Адвокатка, яка захищає інтереси Представництва Американського об’єднання комітетів для євреїв бувшого Радянського Союзу Тетяна Могінська у коментарі «Ратуші» зазначила, що руїни синагоги тепер належать державі: «Колись усе майно належало державі. Потім ввели комунальну власність. Але право власності набувають на певних юридичних підставах. В ухвалі Львівська міська рада просто зазначила, що це — їхнє. Тобто законних підстав на право власності в міськради немає. Землі, на яких розміщена пам’ятка, — землі історико-культурного призначення і це державні землі, у нас уже є рішення судів з цього приводу. Як можна на державних землях визнати право власності за міською радою? Держава цього майна не передавала. Свого часу з державної в комунальну власність майно передавав Кабінет Міністрів. Щодо права власності на руїни Високого Замку, то про цей об’єкт мала б подбати прокуратура». Чи хтось може звернутися до держави з приводу власності на руїни синагоги? За словами Тетяни Могінської, їх можна взяти хіба що в користування. «Представництво Американського об’єднання комітетів для євреїв бувшого Радянського Союзу не хоче у власність руїни синагоги. Представництво мало намір відбудувати синагогу, навіть були інвестори. Однак жоден закордонний інвестор не надасть коштів, якщо місцева влада не погодить спорудження синагоги в місті. Міський голова Львова неодноразові звернення з цього приводу директора Представництва Мейлаха Шейхета зігнорував».  

   Поки що невизначеним є майбутнє меморіального комплексу «Простір синагог». Мейлах Шейхет у дописі на сторінці у ФБ назвав Простір синагог «зловмисним меморіалом на юдейській святині під хитромудро придуманою назвою з намаганням цим увічнити жорстоку деструкцію святинь Львова німецькими нацистами і продовження цієї деструкції сучасною адміністрацією» і зазначив, що юдеї не створюють меморіалів на святих місцях. «Ми віримо, що все залишиться як є, подивимося, яким чином буде діяти Комітет євреїв бувшого Радянського Союзу», — зазначила Гелена Пайонкевич. — Громадські організації і місто доклалися до облаштування цього простору, і я вважаю, що він сьогодні є окрасою нашого міста, і таким і лишиться». За словами Тетяни Могінської, Простір синагог спорудили незаконно, і Представництво оскаржує це в суді: «Жодних дозволів для будівництва на землях державної власності Львівська міська рада не брала. Крім того, міжнародний конкурс на проект меморіалу, який оголосили, потім скасували. Адміністративний суд Києва вже два роки тримає справу, за цей час відбулося одне чи два засідання». 
Наталя ДУДКО

 Опубліковано : 30.05.18 | Переглядів : 1085

Читайте також:
Обличчя номера

Oblyccja.jpg">

Завантажити номер

 
Календар
« Тра.2019
Пн.Вт.Ср.Чт.Пт.Сб.Нд.
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
 
Реклама