Головна        Новини        Соціум        Політика        Економіка        Культура        Спорт        Репортаж        Кримінал        Довкілля        Зоо SOS       

Пошук :
Юридичний двобій: Петренко проти Жукровського
Юридичний двобій: Петренко проти Жукровського

Цього тижня у Львові з’явився офіс Мін’юсту, де надають 12 послуг з видачі документів OpenSpace та розпочав свою роботу інноваційний правовий клуб «Pravokator». З цієї нагоди 11 червня до Львова приїхав сам міністр юстиції України Павло Петренко. 


   Відтак у  новенькому центрі з надання послуг у сфері державної реєстрації актів цивільного стану (РАЦС) європейського зразка  OpenSpace за спрощеною процедурою реєструватимуть малюків, подаватимуть документи на одруження, зміну імені та прізвища, повторне видання документів тощо.
   Як зазначив міністр юстиції України Павло Петренко, більшість послуг надаватимуть тут за лічені хвилини. «Від трьох до 30 хвилин тут можна буде отримати всі ці сервіси», — наголосив Павло Петренко.

   За його словами, це нова сучасна ініціатива Міністерства юстиції України, яка фактично створює максимальну прозорість, швидкі та доступні сервіси.
   «Львів є одним із лідерів в цій ініціативі, тому що тільки в кінці минулого року ми створили перший центр у Києві, а минулого тижня до цієї ініціативи приєдналася Одеса. А вже сьогодні ми відкриваємо сучасний центр надання сервісів Міністерства юстиції у Львові, який охоплює 12 найбільш затребуваних сервісів», — розповів Петренко.

   Міністр юстиції також заявив, що аналогічні установи невдовзі з’являться у всіх містах України. «Це той стандарт, який повинен бути в кожній області. Наша амбітна ціль — щоб такі центри OpenSpace з’явилися по всій Україні. Тепер на черзі Вінниця, Ужгород, Херсон, Суми, Чернігів. Фактично, я думаю, що до наступного року ми покриємо всю країну, і це буде хороший тренд», — зазначив урядовець.

   Окрім того, Львів став четвертим містом в Україні, де запрацював інноваційний правовий клуб Pravokator. Як обіцяють в юстиції, клуб стане головним майданчиком для правників та громадянського суспільства всього Західного регіону — Волинської, Чернівецької, Рівненської, Львівської, Івано-Франківської, Тернопільської та Закарпатської областей. 

   «Тут українські правники матимуть можливість в інтерактивному форматі спілкуватися і напрацьовувати нові механізми захисту прав людини. Тому це справді велика приємність, що ми відкриваємо вже четвертий такий клуб в Україні. Були Одеса, Дніпро, Харків, тепер Львів — наша прекрасна західна столиця. Далі такий клуб відкриємо у Києві. І фактично ми всю Україну з’єднаємо такою інтерактивною мережею спілкування між юристами», — сказав Петренко. 
   Цього ж дня колишній керівник Головного територіального управління юстиції у Львівській області Ярослав Жукровський скликав прес-конференцію під назвою: «Чому Павло Петренко має піти у відставку? 5 відкритих запитань до міністра». Як зазначив у коментарі газеті «Ратуша» Ярослав Жукровський, його позиція як колишнього керівника та як громадянина України полягає в тому, що «нашій державі не потрібен такий міністр юстиції». 

   Зокрема Ярослав Жукровський оголосив, що наступного тижня розпочне збір підписів за те, щоб Петренко подав у відставку. Для цього, каже, є декілька підстав. «Нещодавно Конституційний суд проголосив рішення щодо закону, який ініціював міністр юстиції, стосовно функціонування системи слідчих у Державній пенітенціарній службі. Конституційний суд визнав цей закон неконституційним… Мені дивно, бо коли я видав два накази про те, щоб знищити корупційні схеми у сфері державної реєстрації, і ці накази станом на сьогодні законні, мене звільнили…», — сказав екс-начальник обласної юстиції.

   Ще один аргумент, на думку посадовця, — провальна кадрова політика Мін’юсту.
   «Щодо керівного складу територіальних управлінь та керівного складу департаментів міністерства, то міністр вчиняє дії або не заперечує щодо вчинення дій, які можна схарактеризувати як правове свавілля стосовно звільнень, призначень, і так далі», — пояснив Жукровський. 

   Третє застереження, розповів екс-керівник Львівської юстиції, стосується виконання судових рішень у зв’язку із запровадженням реформи і створенням інституту приватних виконавців. За його словами, «у тій сфері нині відбуваються аномальні речі», адже буває, що приватний виконавець виконує судове рішення, а за те у нього забирають ліцензію, бо свого часу це судове рішення «дахувалось». 
   «Я вважаю, що міністр юстиції і міністерство загалом за чотири роки абсолютно нічого не зробило для того, щоб утилізація алкогольних і тютюнових виробів була відкрита і прозора. Тобто нині це закритий і, загалом кажучи, корумпований процес», — заявив Жукровський.

   Ще одне питання, на думку Ярослава Жукровського, стосується системи державної реєстрації. «Останнім часом, абсолютно хаотично, проводяться камеральні перевірки стосовно нотаріусів, державних реєстраторів і вони спрямовані не на наведення ладу, а на певну централізацію та узурпацію цієї сфери. Тобто маса нотаріусів в Україні банально призупиняє всім доступ до реєстрів», — наголосив екс-керівник Львівської юстиції. 

   «П’ятий блок стосується справи стосовно мого звільнення, і яскравим прикладом цинічності видання наказу міністерства є те, що подання про моє звільнення на ім’я державного секретаря міністерства скерували без дати. А інструкція з діловодства чітко вказує, що в документі має бути дата, вказана нижче підпису. І, очевидно, міністр, знаючи про ці речі, дозволяє таке робити. Це вкотре підтверджує, що він підтримує правове свавілля в системі юстиції», — додав Жукровський. 
   Нагадаємо, Ярослава Жукровського звільнили з посади 29 грудня 2017 року. Це викликало широкий резонанс, адже рішення було раптове і, на думку багатьох правників, необґрунтоване.

   Своєю чергою, міністр юстиції заявив під час брифінгу журналістам, що не бачить сенсу коментувати заяви екс-начальника Львівської юстиції Ярослава Жукровського, який вимагає його звільнення.
Тетяна ЖИКАЛЯК

 Опубліковано : 13.06.18 | Переглядів : 375

Читайте також:
Обличчя номера

Oblyccja.jpg">

Завантажити номер

 
Календар
« Тра.2019
Пн.Вт.Ср.Чт.Пт.Сб.Нд.
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
 
Реклама