Головна        Новини        Соціум        Політика        Економіка        Культура        Спорт        Репортаж        Кримінал        Довкілля        Зоо SOS       

Пошук :
Коцюбинського, 7: в очікуванні розв’язки
Коцюбинського, 7: в очікуванні розв’язки

«Ратуша» вже втретє змушена повертатися до історії з забудовою на вулиці Коцюбинського. Як ми вже писали, в історичному ареалі Львова, на вулиці Коцюбинського, 7, де була музична фабрика (пам’ятка промислової архітектури), майже рік тому починали будівництво багатоповерхівки. Як і тоді, нині мешканці прилеглих до Коцюбинського вулиць б’ють на сполох, адже «величезний монстр», за їхніми словами, який знову задумали тут звести, зруйнує їхні будинки, які й так в аварійному стані. Люди вже не раз зверталися до різних інстанцій, аби ті зупинили будівництво новобудови в історичному ареалі Львова, та їхні зусилля марні. Тоді нам у ДАБІ підтвердили, що за адресою: Коцюбинського, 7 зареєстрований дозвіл на будівництво багатоквартирного житлового будинку з офісними приміщеннями та підземним паркінгом, а замовником будівництва є Карпатське відділення інституту геофізики імені С. І. Субботіна НАН України.

Стає гарячіше

   Тепер ми знову прийшли на цю ж вулицю, цього разу — щоб разом зі скаржниками вже зустрітися з представником забудовника. Як стверджують місцеві мешканці, ніхто від забудовника жодного разу не вийшов на контакт  і не пояснив, що тут планують робити, тож вони про все дізнаються лише за допомогою офіційних запитів у державні структури. Своєю чергою, представник забудовника Михайло Гірник стверджує, що ніхто із мешканців не звертався з цим власне до замовника будівництва.

   Отож, коментарі пан Михайло Гірник цього разу давав біля того місця, де має розпочатись будівництво (наразі споруджувальні роботи тут не ведуться, лише демонтували будівлі, що були за адресою: вул. Коцюбинського, 7).

   Репортерську групу майже відразу побачили місцеві мешканці. Першою до нас підійшла пані Олена Копанчук, яка живе у будинку на вулиці Коцюбинського, 7-а (на першому поверсі). Пані Олена розповіла, що цілу зиму мерзла, адже раніше до її стіни прилягала споруда, яку зруйнували. «Тепер, як ви бачите, тут гола стіна та обдертий будинок. Доти тут була цегла, яку нагло здерли ковшем», — нарікає жінка. Мешканка поцікавилась у пана Гірника, як забудовник собі уявляє інсоляцію під її вікнами. «Вони мені зараз замурують будинок, новобуд постане мені перед вікном. Як у приміщення проникатиме сонце? А тим більше, підземний паркінг…куди його тут?», — обурюється вона. Добродійка також зазначила, що їхні будинки абсолютно не мають фундаментів і початок будівництва може погано закінчитися для стареньких споруд. 

   Натомість пані Марія, що живе на вул. Коцюбинського, 5 (з іншого боку від запланованого будівництва. — Ред.) сказала, що не проти будівництва, й  наводить такі аргументи: «Вони зруйнували все, стіна потріскала після цього і покрилася грибком. У всіх пішов грибок, вологість та мокрота. А раніше не було такого. Люди, які тут живуть, безпосередньо постраждали від того, що забудовники зруйнували. Якщо вони не зроблять тієї стіни, яка має прилягати до нашої стіни, то ще одна зима — і моя квартира не знаю на що перетвориться. Вони говорять, що все узгоджено, розповідають, що саме в той проект входить і що там має бути. Раніше приходили з ЖЕКу, фотографували, і ніяких тріщин не було. А тепер… Це все після того, як почали роботи на цьому об’єкті. Так, моя квартира постраждала після того, як почали ламати це все. Вони говорять, що тепер це все відшкодують, зроблять і згідно з законодавством проведуть ремонт у наших квартирах».
   Пані Антоніна Онисько, що мешкає на вулиці Кирила і Мефодія, 28 в будинку, ріг якого виходить на вулицю Коцюбинського (просто перед забудовою. — Ред.), переконує, що дозвільних документів на початок будівництва нема. «Декларацію, яку забудовники мали на початок будівництва, вже скасували, а нової вони не мають», — запевнила жінка та показала відповідні документи, які це засвідчують. Люди, які зібралися (прийшло чимало охочих поспостерігати, що тут відбувається, адже без традиційних криків не обійшлося), що не так давно ходила майстриня з ЛКП «Княже місто», яка збирала в людей підписи «за будівництво». «Посадова інструкція майстра є зовсім інша, за такі дії може бути кримінальна відповідальність. Всі люди переконані, що ці підписи збирали за домовленістю з паном Гірником, бо майстриня ходила і до двірників, щоб підписали, і пояснювала, що їй це потрібно», — обурюється пані Антоніна. 

Позиція забудовника

   Як зазначають у Карпатському відділенні інституту геофізики імені Субботіна НАН України, земельна ділянка і будівля за адресою: вул. Коцюбинського, 7 є власністю НАН України. До 2009 року ці об’єкти перебували на балансі Науково-дослідницького центру аерокосмічної інформації та екологічного моніторингу Інституту кібернетики НАН України. Після його фактичного банкрутства та ліквідації розпорядженням президії НАН України від 02.02.2009 року ділянку та будівлі, що вже були в аварійному стані, передано на баланс КВ ІГФ НАН України для ведення статутної діяльності. В подальшому президія НАН України дозволила в рамках своїх повноважень на згаданій ділянці будівництво житлового будинку з офісними приміщеннями для КВ ІГФ НАН України (5-поверхового, у рівень із сусідніми будинками № 5 і 7-а по вул. Коцюбинського). 

   Також представник забудовника зазначає, що для ведення будівництва було підготовлено всю потрібну документацію: розроблено історико-містобудівне обґрунтування, яке розглядали на консультативній раді управління охорони історичного середовища, підготовлено висновок, де закладено параметри житлового будинку. Розроблений проект погоджено з Управлінням архітектури м. Львова та області, проведено спільне засідання містобудівної ради, міської ради та Управління охорони історичного середовища (протокол № 3 від 23.04.2014 р.). Проведено експертизу проекту 22.02.2016 р., 23.06.2015 р., видано містобудівні умови та обмеження № 196 на забудову земельної ділянки, а 02.07.2016 р. — декларацію про початок будівництва. Фонд держмайна України своїм рішенням від 04.04.2017 р. дав згоду на демонтаж будівель.

Декларація скасована?

   Але місцеві мешканці отримали відповідь від 22.09.2017 року від Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у м. Львові про те, що за результатами перевірки встановлено: земельна ділянка за адресою: вул. Коцюбинського, 7 є у власності Національної академії наук України. А документів, що засвідчують право власності (користування) земельною ділянкою у замовника — Карпатського відділення інституту геофізики ім. С.І. Субботіна НАН України, — нема. Отож, містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки на вул. Коцюбинського, 7 видані управлінням архітектури ЛМР № 196 від 28.10.2015 р., скасовані рішенням ДАБІ у Львівській області від 02.06. 2017 р. «Враховуючи наведене, виявлено недостовірні дані, наведені у зареєстрованій декларації, які є підставою вважати об’єкт самочинним будівництвом», — йдеться у відповіді. 

А будинки  руйнуються…

   Крім того, як стало відомо, ЛКП «Княже місто» скерувало акт мешканцям від 7 травня 2018 року. Так, комісія в складі директора ЛКП «Княже місто» Ірени Міранович та двох майстрів склала акт про те, що під час обстеження квартири № 11 на вулиці Вітовського, 12 виявлено вогкість на стінах з боку подвір’я, де розпочато зведення новобудови за адресою: вул. Коцюбинського, 7. «Причиною вологості є порушення гідроізоляції», — зазначено в акті та рекомендовано відшкодувати завдані збитки спільною згодою мешканців квартири та замовником будівництва — КВ ІГФ НАН України. 

   Нагадаємо, як ми вже писали, ще в травні у Львівській мерії організували консультацію з громадськістю щодо розроблення нового проекту містобудування за згаданою адресою. На цю консультацію місцеві мешканці, за їхніми словами, підготували всі документи та пропозиції та подали в Управління «Секретаріат ради» ЛМР, де пропонують під час розроблення детального плану Галицького району Львова внести пропозицію облаштувати скверик на території демонтованого об’єкта промислової історичної цінності — музичної фабрики з механічними столярними Пругара (вул. Коцюбинського, 7). 

Ще не кінець!

   «Ратуша» минулого разу також поспілкувалася з головним архітектором Львова Юліаном Чаплінським щодо цієї забудови на вулиці Коцюбинського. 
   Чаплінський зазначив, що у Львові внесли зміну в ухвалу щодо політики зонінгу і детальних планів, і законодавство України передбачає проведення після або під час розроблення детального плану громадських слухань. За його словами, наразі на консультацію із громадою щодо цієї забудови прийшло дуже мало людей, зокрема там були і деякі громадські організації. «Коли їм поставили питання щодо принципової заборони забудови історичного периметрального кварталу, то не отримали ані негативної відповіді, ані письмових звернень про «категоричні проти», — сказав головний архітектор Львова. «Тому ми будемо рекомендувати виконкому надати дозвіл на розробку детального плану території», — додав він. 

   Тож новою стартовою точкою у цій темі може стати рішення виконкому, і як далі будуть розвиватися події — побачимо. Проте нам незрозуміло, чому забудовник із мешканцями раніше не могли влаштувати зустріч та з’ясувати ситуацію. І так само незрозуміло, чому саме «Ратуша» має ставати прокладкою для зустрічі представників забудовника з мешканцями.
Тетяна ЖИКАЛЯК

 Опубліковано : 13.06.18 | Переглядів : 322

Читайте також:
Обличчя номера

Oblyccja.jpg">

Завантажити номер

 
Календар
« Бер.2019
Пн.Вт.Ср.Чт.Пт.Сб.Нд.
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
 
Реклама