Головна        Новини        Соціум        Політика        Економіка        Культура        Спорт        Репортаж        Кримінал        Довкілля        Зоо SOS

Пошук :
Українсько-грузинський поєдинок
У суботу на «Арені-Львів» збірна ветеранів України зіграла дружній матч із ветеранами Грузії. Попри те, що матч був товариський, обидві команди були налаштовані на перемогу.
   А розпочалось усе з міцних обіймів у Львівському аеропорту імені Данила Галицького. Щиро та емоційно легенди українського футболу зустрічали своїх кавказьких побратимів. Серед гостей можна було помітити легенду грузинського футболу, одного з найкращих радянських оборонців — Олександра Чивадзе. «Ми — друзі. І коли я грав за збірну, завжди дружили з футболістами з України. І ми були дуже близькі. Такі великі гравці там грали, як Олег Блохін, Леонід Буряк, Володимир Безсонов, Анатолій Дем’яненко, Заваров, Бєланов, Кузнєцов», — емоційно, зі сльозами на очах розповів Чивадзе.

Напередодні про поєдинок не говорив хіба що лінивий. Цього вечора «Арена-Львів» мала заповнитись легендарними футболістами. Рева, Вірт, Федоров, Єзерський, Шершун, Маркевич, Косовський, Шевчук, Попов, Шелаєв, Цихмейструк, та інші, мали захищати честь України. За грузинів мали виступати такі знані футболісти, як: Зоїдзе, Салуквадзе, Сілагадзе, Амісулашвілі, Дараселія, Кобіашвілі, Сірадзе, Джишкаріані, Джанашія. До слова, Леван Кобіашвілі є головою федерації футболу Грузії. Понад тисячу вболівальників прийшли на «Арену», аби на власні очі побачити живих легенд футболу. А їх тут була така кількість, що стрілка легендоміра точно зашкалювала б. Тренує збірну України легендарний Анатолій Дем’яненко. «Яка тактика? Це професіонали, вони знають, як грати, і вміють грати. Майстерність їхня — ось вся тактика. Я лише інколи хлопцям підказую», — з усмішкою розповів Анатолій Дем’яненко.

Відкрити рахунок у матчі вдалося «синьо-жовтим». На 18-й хвилині Віталій Косовський прийняв м’яч біля кутового прапорця, блискуче подав на голову Олександру Косиріну, котрий ударом головою спрямував круглого в сітку — 1 : 0. Косовський, до слова, переживає другу молодість. Він не раз проривався лівим флангом і видавав філігранні передачі на партнерів. Він би точно не загубився в будь-якій команді Прем’єр ліги: досконалі передачі, обдумані комбінації. Якщо зі швидкістю у ветеранів трохи важче, то з майстерністю точно все гаразд. На 27-й хвилині головний суддя матчу, екс-арбітр ФІФА  Андрій Шандор вказав на позначку. Виконувати одинадцятиметровий взявся один із наймолодших гравців збірної В’ячеслав Шевчук. Партнери по команді, схоже, знали, що добра це не віщує. І мали рацію. Слава Шевчук свій шанс не використав. «Динамівець» Владислав Ващук відразу хотів замінити колишнього оборонця. Екс-захисник «Шахтаря» вміло виправдовувався після хиби з пенальті. «Воротар каже: «Брате, будь ласка». Я кажу: «Гаразд, я все зрозумів». Я тихенько пробив, але він майстер, він великий майстер, справді», — зізнався В’ячеслав Шевчук. За кілька хвилин українці реабілітувались. Дует Косовський — Косирін вистрілив удруге. Вболівальники гучними оплесками зустріли дубль Олександра. «Грати з такими легендами дуже приємно. Це залишиться на все життя, розповідатиму дітям, правнукам, внукам, і це буде передаватися з покоління в покоління. Надзвичайно приємно, що є такі легенди», — розповів Косирін.

Якщо більшість футболістів упродовж тайму час від часу йшли відпочивати, то стабільним гравцем основи залишався шістдесятисемирічний Мирон Богданович Маркевич. І це не дивно. Про його кроси винниківськими дорогами ходять легенди. Та й сам маестро Маркевич зізнається: бігає щодня. «Багато футболістів, які грали під моїм керівництвом, проти моїх команд, тому мені приємно з ними виходити. Я себе відчуваю ще молодим», — зазначив Мирон Богданович. У другому таймі грузини зуміли відквитати один гол. Александр Амісулашвілі, дарма що перебуває не у найкращій фізичній формі, спромігся на фантастичний удар, запустивши круглого за комірець Юрієві Вірту. Втім, відновити статус-кво до кінця матчу грузини так і не зуміли. А під завісу поєдинку віце-президент Федерації футболу України Олег Собуцький поставив жирну крапку в грі, забивши третього м’яча. Попри поразку, зіркові «аксакали» збірної Грузії покидали поле в обіймах наших легенд та під гучні овації львівської публіки.

Гра проти грузинів стала для нашої команди ветеранів 98-ю. Ювілейний сотий матч наші легенди планують зіграти на Сході з українськими захисниками.