Головна        Новини        Соціум        Політика        Економіка        Культура        Спорт        Репортаж        Кримінал        Довкілля        Зоо SOS       

Пошук :
Знайшли майже тисячолітню реліквію
Знайшли майже тисячолітню реліквію

   Минулого тижня під час реставрації підлоги в храмі Святої Параскеви у Буську будівельники знайшли у вівтарній частині литий бронзовий нагрудний хрест-складень (т. зв. енколпіон), попередньо датований періодом ХІІ — ХІІІ ст., інформує «РІСУ». Хрести-енколпіони — надбання давньокняжої доби, вони з’явилися на Русі в період поширення християнства.

 Зазвичай всередину таких хрестів вкладали мощі святих. Реліквія залишила значний слід у культурній спадщині Київської Русі, адже в орнаментах, що вилиті на прикрасі, закодований духовний спосіб життя на зорі становлення християнської віри серед русичів. 

Знайдений рельєфно чернений енколпіон із заокругленими кінцями і навершям у формі ограненої намистини містить зображення розп’яття на лицевій пластині та вирізьблений хрест на зворотній. Хрест належав, імовірно, священику або іншій духовній особі, похованій на території старого прицерковного кладовища. Для історії містечка ця знахідка має неоціненне значення, бо є непрямим свідченням того, що вже у ХІІ ст. на Довгій Стороні (назва передмістя в Буську) стояв храм із присвятою Святій Параскеві. Сакральну споруду в місті Буськ на Львівщині вже давно внесено до реєстру пам’яток архітектури національного значення, однак сьогодні церква перебуває в аварійному стані. Храм навіть вимкнули від електропостачання, щоб уникнути можливої пожежі через електричне замикання.
Н. Д.

 Опубліковано : 21.06.18 | Переглядів : 193

Читайте також:
Обличчя номера

Завантажити номер

 
Календар
« Лют.2019
Пн.Вт.Ср.Чт.Пт.Сб.Нд.
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728   
 
Реклама