Головна        Новини        Соціум        Політика        Економіка        Культура        Спорт        Репортаж        Кримінал        Довкілля        Зоо SOS       

Пошук :
Зруйнована археологія літописного Звенигорода
Зруйнована археологія літописного Звенигорода

На Львівщині в с. Звенигород Пустомитівського району поруйнували пам’ятку археології національного значення «Городище літописного міста Звенигород» (охоронний № 130021-Н), про це під час конференції розповіли археологи, дослідники літописного Звенигорода.

   22 червня науковці зафіксували факт втручання у пам’ятку археології національного значення: у Звенигороді газова служба проводила земляні роботи, залучивши велику техніку, інформує «Гал-інфо». Як розповіла наукова співробітниця НДЦ «Рятівна археологічна служба» ІА НАН України, археолог Наталія Войцещук (саме вона виявила несанкціоновані роботи), на вимогу показати відповідний дозвіл від органу охорони культурної спадщини робітники відповіли відмовою.

   «Роботи проводить ПАТ «Львівгаз». Вони прорили траншею, загальна площа розкопу — близько 40 кв. м. Тоді ж, 22 червня, роботи вдалося зупинити, хоча і  після страшної сварки. 25 червня техніка знову повернулася на місце розкопу, але цього разу роботи зупинила сільська голова. Це дикість і варварство, адже такими діями пам’ятці завдали великої шкоди», — сказала Наталія Войцещук.
   Як розповіла доктор історичних наук, старша наукова співробітниця Інституту українознавства, дослідниця літописного Звенигорода Віра Гупало, траншею під газову трубу прорили у північній частині пам’ятки на ділянці, де залягають релікти садибної забудови ХІІ ст. зі зрубними будинками боярського кварталу, збереженими на 2-3 вінця. За її словами, тут виступає культурний шар підвищеної насиченості унікальними артефактами з органічної сировини, які є єдині в Україні.
   Дослідники кажуть, що в межах траншеї порушено цілісність давньої забудови княжого міста, знищено елементи дерев’яних конструкцій, а саме оброблені підвалини з добре видимими пазами, видобуто артефакти ХІІ — ХІІІ ст. (кістки, фрагменти кружального начиння тощо).

   Науковці звернулися з відповідними заявами та зверненнями до прокуратури та в департамент архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА і чекають реакції від Мінкульту, яке мало б видати припис про зупинення будь-яких робіт на цій ділянці.

 Опубліковано : 26.06.18 | Переглядів : 149

Читайте також:
Обличчя номера

Завантажити номер

 
Календар
« Лют.2019
Пн.Вт.Ср.Чт.Пт.Сб.Нд.
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728   
 
Реклама