Головна        Новини        Соціум        Політика        Економіка        Культура        Спорт        Репортаж        Кримінал        Довкілля        Зоо SOS       

Пошук :
Самобуди під контролем Садового?
Самобуди під контролем Садового?
У Львівській міській раді створять нову комісію щодо незаконних забудов нашого міста. Як заявив перед засіданням виконавчого комітету 22 червня міський голова Львова Андрій Садовий, до складу комісії увійдуть усі його заступники, а очолить — сам Андрій Іванович. 


    «У нас досить успішно працювала комісія, яка мала врегульовувати всі проблемні питання забудов. На превеликий жаль, ця комісія останнім часом не збиралася. В мене пропозиція: підготуйте проект розпорядження, і я особисто очолю цю комісію. Заступниками цієї комісії будуть усі заступники міського голови. Потрібно, щоби комісія відновила свою активну роботу, і заплануйте перше засідання. Тому що з людьми треба спілкуватись і роз’яснювати, дивитись, що, де ми можемо змінити, поправити. І не допустити порушень чинного законодавства, — зазначив Андрій Садовий. — Слава Богу, сьогодні вже нема тієї ситуації з незаконними забудовами, яка була два роки тому, коли державні структури видавали дозволи, не думаючи. Сьогодні порядку в тій царині більше. Але ще  лишається спокуса певних забудовників не брати до уваги зауваження людей. Мешканці міста Львова є основою міста Львова, тому їхня позиція для мене є домінантою».

   Як повідомила громадська активістка Олеся Дацко, така комісія у нашому місті вже існує з 2015 року за розпорядженням міського голови Львова № 407 від 20.10.2015. А не збиралася вона через те, що Андрій Садовий так і не призначив в.о. керівника комісії. «Комісію створили на вимогу мешканців, які потерпають від скандальних новобудів. Мешканці делегували до її складу шість представників. Крім того, ми впродовж півроку розробляли з чиновниками положення про тимчасову погоджувальну комісію з вирішення спорів у сфері містобудування, — зазначила Олеся Дацко. —  Минулого року ця комісія працювала, представники міської ради надавали нам свою інформацію, ми їм — свою. За результатами роботи нам вдалося вирішити повністю спір щодо об’єкта на вул. Богуна, 11. Також ще на кількох об’єктах вдалося захистити права мешканців, адже міська рада надала інформацію, до якої звичайні люди не мають доступу. Спершу комісію очолював пан Шевчук, згодом призначили Романа Дацківа. А коли пан Дацків пішов, нового виконувача обов’язків голови комісії не призначили. Представники ГО «Народна дія. Львів», що входили до складу комісії, не раз були на прийомі в міського голови, вимагаючи поновити її роботу. Проте впродовж року Андрій Садовий нічого не зробив, щоб призначити голову цієї комісії. Тепер заявляє про створення нової, яку очолить сам. Ми не хочемо нової комісії, а вимагаємо відновлення роботи вже існуючої згідно з положенням, яке ми створили. Підозрюю, що Андрій Іванович чинить такі дії, щоб скасувати саме це положення. Адже воно надто демократичне і не до вподоби йому. Ми ще не бачили нового розпорядження про комісію, але за законом там має бути половина представників влади і половина – представників громадськості. Гадаю, що вони цей баланс хочуть порушити». 

  Коментар
   Ігор ТЕЛІШЕВСЬКИЙ, голова постійної депутатської комісії архітектури, містобудування та охорони історичного середовища:
   — Така заява Андрія Садового — черговий піар-хід, не більше. Комісія, яка існувала, і та, яку створюють тепер, створені, щоб затягнути час. Збиралися, щось обговорювали, але результатів це не давало. Створити комісію з незаконних забудов, яку мер сам очолює, — взагалі абсурдно. Адже нашого міського голови постійно немає, він втілює свої політичні амбіції. По-друге, до складу комісії увійдуть чиновники, його заступники, а це не може дати жодної об’єктивності. Депутатський корпус не залучили, нікого не залучили від нашої комісії. Тобто це просто спосіб затягувати час та зайняти активістів, щоб вони не голодували, не збирали підписи про його відставку. А чи дасть це результати, сумнівно. Гадаю, жодні містобудівні умови не скасують, адже їх видавали на виконкомі. То спершу видають землю, потім  затверджують містобудівні умови, а потім самі себе перевіряють? Це смішно. Якби створили комісію з чиновників, депутатів, активістів, яка контролювала б виконком і те, які містобудівні умови видають та на яких підставах, це було б результативно. А таке рішення нічого не дасть. 
Уляна ДЕПУТОВИЧ

 Опубліковано : 26.06.18 | Переглядів : 159

Читайте також:
Обличчя номера

Завантажити номер

 
Календар
« Лют.2019
Пн.Вт.Ср.Чт.Пт.Сб.Нд.
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728   
 
Реклама