Головна        Новини        Соціум        Політика        Економіка        Культура        Спорт        Репортаж        Кримінал        Довкілля        Зоо SOS       

Пошук :
Одеський досвід для львівських пацієнтів
Одеський досвід для львівських пацієнтів

Минулого тижня Львів відвідав відомий одеський професор Анатолій МАЛЕЦЬКИЙ, який очолює відділ офтальмоонкології Інституту очних хвороб та тканинної терапії імені Філатова. У нашому місті він консультував пацієнтів та проводив складні офтальмологічні операції.


   «Співпрацюємо з Інститутом Філатова багато років. Це наша альма-матер. Інститут створили ще на початку минулого століття. Це була провідна установа в колишньому Радянському Союзі, відома на цілий світ. Нині — провідна в Україні. Наші лікарі часто їздять туди на курси, для вдосконалення навичок, на конференції. Упродовж 8-9 років практикуємо приїзд професорів з Інституту Філатова, бо не всі наші пацієнти в змозі поїхати до Одеси, щоб отримати належну допомогу», — розповідає кандидат медичних наук, завідувач офтальмологічного відділення № 1 обласної клінічної лікарні, головний офтальмолог Львівщини Олександра ПАВЛІВ.

   «Чому саме професор Малецький? Бо йдеться про дуже серйозний напрям — офтальмоонкологію. Пухлини ока не трапляються так часто, щоб ми могли на високому професійному рівні займатися цим у регіонах. І практично всіх пацієнтів, які мають пухлину ока, особливо злоякісні пухлини, скеровують до Одеси. Не тільки зі Львова та Західного регіону, а навіть із Києва. Ще один важливий напрям — реконструктивна хірургія, яку застосовують після травм. Особливо актуально це стало після 2014 року, відколи ми перебуваємо в стані війни з Росією. У 2015 році ми оперували декілька пацієнтів із різних регіонів у військовому шпиталі Львова. Професор Малецький проводив реконструктивну хірургію молодим чоловікам 25, 30, 40 років, які втратили око. Тут на місці вдалося зробити реконструктивні операції. Вони мають очні протези, і не видно, що у них була така травма», — зазначає головний офтальмолог Львівщини. 

                                                                                                                                                                    http://ratusha.lviv.ua/up/news/article/25_2018/oo.jpg


   Лише за минулий тиждень, коли професор Малецький перебував у Львові, проведено 35 операцій та проконсультовано 142 пацієнтів — не лише первинних, а й тих, хто вже лікувався в Одесі та нашому місті і прийшов на повторну консультацію. 

«За своє життя я був куратором у Хмельницькій, Донецькій, Київській областях. А нині я — куратор Львівської області. І мені приємно, що ми ділимося новими досягненнями і передаємо нові технології на місця, щоб якість лікування була на високому рівні. З передаванням наукових досягнень у тактиці лікування офтальмологічних хворих такий контакт дуже важливий. Такі контакти дозволяють більш тісно працювати з лікарями на місці, — зазначив у коментарі «Ратуші» професор Анатолій Малецький. — У Львові є група, яка працює над лікуванням катаракти, патології сітківки, група, яка займається онкологічними захворюваннями і реконструктивною хірургією. І в цьому плані мені легко спілкуватися, тому що онкологічні хворі потребують динамічного спостереження. І у Львові я радий за те, що вони доглянуті, їх тут спостерігає лікар». 

Олег ГАЛІВ

 Опубліковано : 26.06.18 | Переглядів : 285

Читайте також:
Обличчя номера

Завантажити номер

 
Календар
« Лют.2019
Пн.Вт.Ср.Чт.Пт.Сб.Нд.
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728   
 
Реклама