Головна        Новини        Соціум        Політика        Економіка        Культура        Спорт        Репортаж        Кримінал        Довкілля        Зоо SOS       

Пошук :
Кошак взялася за котів
Кошак взялася за котів

У Львові проблем не бракує, але є надія, що бодай на одну стане менше. Зокрема, минулого тижня у Львові в приміщенні ЛКП «Лев» зібрались ініціативні мешканці, аби спільно з підприємством розробити так звану «котячу стратегію».  

   За словами директорки ЛКП «Лев» Оксани Кошак, сьогодні комунальне підприємство «Лев» не дає ради з безпритульними котами у Львові.  «Передовсім, якщо ситуацію зі собаками на підприємстві чітко розуміють та бачать, і рік у рік кількість безпритульних собак зменшується, то розуміння, скільки є безпритульних котів у Львові, немає ніякого, — каже Оксана Кошак, - Одна пара котів за 10 років приводить багато потомства, і у світі ніхто не знає, як правильно рахувати котів. Тому найважче тепер — порахувати, скільки котів у Львові».
   Як розповіли на підприємстві, воркотами у Львові не займалися до середини 2016 року, бо навіть не було приміщення для них. Проте відтоді приблизно окреслили модель, яка працює. Наприклад, опікуни, зоозахисники та мешканці будинків відловлюють котів та приносять в ЛКП «Лев». Тут чотирилапих стерилізують, вакцинують і через 5 днів, якщо не вдалося прилаштувати, тварина повертається на місце відлову. 

   Попри це, «мурчиків» щороку більшає, а довший час тримати котів на підприємстві немає змоги. Тому, за словами Оксани Кошак, у Львові й вирішили напрацювати схему, як гуманно опікуватись вуличними котами. Адже у Львові від 31 липня 2014 року діє ухвала, відповідно до якої вусолапохвості є також частиною екосистеми міста.

   Саме тому на території міста Львова «заборонений вилов безпритульних котів» за винятком двох випадків — для вакцинації та біостерилізації, а також з дозволу ветеринарного лікаря, коли є загроза життю та здоров’ю людей.
   Тож окреслимо основні моменти, з яких почнуть вирішувати цю проблему. 
   Насамперед напрацюють інформаційну компанію: на кожному будинку вивісять листівки з інформацією, що стерилізувати котів — це не шкідливо, а навпаки, дуже добре для тварини. Наступний крок, над яким будуть працювати у Львові, — це скерування на пільгові стерилізації чотирилапих, про які мають також домовитися із іншими клініками, окрім ЛКП «Лев».

   Також у Львові  з’явиться така «група швидкого реагування», в яку входитимуть  представники ЛКП «Лев», представники ЖЕКу та громадські активісти — вони спілкуватимуться з мешканцями та пояснюватимуть, чому в нашому місті не можна знищувати котів і яку місію мають котозахисники.
Тетяна ЖИКАЛЯК

 Опубліковано : 18.07.18 | Переглядів : 9215

Читайте також:
Обличчя номера

Завантажити номер

 
Календар
« Лип.2019
Пн.Вт.Ср.Чт.Пт.Сб.Нд.
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
 
Реклама