Головна        Новини        Соціум        Політика        Економіка        Культура        Спорт        Репортаж        Кримінал        Довкілля        Зоо SOS       

Пошук :
«Кулеметом» по «Самопомочі»!
«Кулеметом» по «Самопомочі»!

Депутата Львівської міськради відкрито звинуватили у підриві економіки України через торгівлю з окупантом

Підприємство депутата Львівської міської ради від «Самопомочі» підриває українську економіку, торгуючи з Росією. Йдеться про керівника ТОВ «Львівська ізоляторна компанія» Оксану Динік, яка є міським обранцем від «Самопомочі», секретарем постійної комісії екології та природокористування Львівської міської ради, повідомило інформаційне видання «Кулемет». 

Сама Оксана Динік має власний погляд на оприлюднені факти. В коментарі «Ратуші» вона, зокрема, заявила: «Наш завод продає продукцію в 48 країн світу. Ми посідаємо 15-те місце у світі за обсягами постачання в енергетичні компанії нашої продукції. Ми беремо участь у енергозабезпеченні цих країн. І щодо всіх тих компаній, з якими ми працюємо, ще жодного разу не було до нас якихось питань чи претензій. Це, як на мене, мабуть, дуже негарний вчинок конкурентів у бізнесі. Щодо перевірок, то їх не було. Думаю, що згідно з нашим законодавством немає сенсу перевіряти кожну публікацію. Бо написати можна все, що завгодно, взагалі без фактів. А наше підприємство веде цілком законний у всіх питаннях спосіб своєї діяльності. Ми маємо працівників, виплачуємо зарплату, податки. До речі, там дуже неправдива інформація оприлюднена щодо податку на прибуток. Якщо людина хоч трішки тямить в економіці підприємства, то вона розуміє, що від сьогодні до завтра задекларувати якісь дані неможливо. Потрібна простежуваність процесів, платежів, бухгалтерських звітів тощо».

   «Кулемет» оприлюднив і ще одну цікаву деталь про депутата Львівської міськради Оксану Динік. «Народилась секретар постійної комісії екології та природокористування Львівської міськради 29 липня 1973 року у місті Сватовому Луганської області. Згідно з її офіційною біографією, у 1985 — 1986 роках вона була майстром на ПО «Азот» у місті Рівному. У 12 років!!!. Чи не дуже швидкий кар’єрний ріст?!», — дивується «Кулемет». Пані Донік теж подивована цією інформацією. «Як я можу реагувати, якщо сказали, що я в 12 років працювала. Коли мені було 12 років, то ще був СРСР. Ні тоді, ні тепер, згідно з законодавством, дитина працювати не може.  Якщо це описка на сайті, якщо це помилка, я переговорю, щоб її забрали. Адже я лише школу закінчила в 1990 році!». 

   Здивувало інше. Депутат від «Самопомочі» НЕ МАЄ НАМІРУ судитись з інформагентством за поширення сенсаційної і скандальної інформації.. Мотивує вона це «Ратуші» досить непереконливо: «Інформація, яку там подано, є просто неправдива. Проте до суду подавати, певно що, не буду. Адже не можна ж кожного разу звертатись до суду, коли людина щось пише, і не розуміє, що саме вона робить. Буду намагатись думати, що такого більше не трапиться. Думаю, це ще пов’язано і з Андрієм Івановичем Садовим, адже одна справа — бізнес, яким я керую, а інша — політична ситуація в країні. У разі, якщо будуть якісь додаткові публікації, звичайно, я буду радитись із юристами нашої компанії та будемо ухвалювати відповідне рішення». 

   Чому того, що подано на «Кулеметі», для подання позову недостатньо — чесне слово, не зрозуміло. Як запевняють  джерела агентства: «Керуючи підприємством, яке є бюджетоутворюючим у регіоні, Оксана Динік здійснює політику, спрямовану на розширення сфер економічного впливу Російської Федерації шляхом захоплення ринків збуту та джерел сировини, що призводить до отримання фактичними власниками підприємства, громадянами Російської Федерації, надприбутків». Йдеться про виведення фінансових ресурсів з України за кордон. Кінцевим бенефіціарним власником фірми є уродженець міста Єкатеринбург Сергій Петров. «Такі дії збільшують економічну та політичну залежність України від Російської Федерації та сприяють «тінізації» та монополізації української економіки. Джерела в правоохоронних органах запевняють, що ТОВ «Львівська ізоляторна компанія» у рамках укладених зовнішньоекономічних контрактів організувала переробку давальницької сировини, що постачається із РФ за завищеними цінами, та експорт виготовленої продукції за демпінговими цінами, що призводить до збиткової діяльності підприємства. Вказані збитки частково покриваються шляхом завищення вартості продукції для реалізації вітчизняним енергопостачальним підприємствам. Водночас, отримані ТОВ «Львівська ізоляторна компанія» фінансові ресурси, шляхом імпорту комплектувальних та сировини за завищеною вартістю, виводяться із України на підконтрольні іноземні комерційні структури та міжнародний промисловий холдинг Російської Федерації. ТОВ «Львівська ізоляторна компанія», яке підконтрольне громадянам Російської Федерації, для отримання надприбутків та приховування фактів реалізації власної продукції (скляних ізоляторів) для українських енергетичних підприємств, запровадило механізм їх продажу через підконтрольні фірми за завищеною вартістю. Зокрема, вказані підприємства, які не є виробниками продукції, вступають у договірні відносини з вітчизняними енергетичними підприємствами на постачання ізоляторів. Одночасно вони ж і укладають договори з ТОВ «Львівська ізоляторна компанія», яка безпосередньо постачає продукцію на склади енергетичних підприємств. Крім того, продукцію реалізують для державних підприємств за завищеною вартістю, що призводить до виведення державних коштів на рахунки комерційних підприємств. Вищевказаний механізм використовувався під час реалізації ізоляторів для потреб структурних підрозділів державного підприємства НЕК «Укренерго» (м. Київ).

   Зокрема, у 2016 році ДП НЕК «Укренерго» укладено договори із ТзОВ «Аліт» (місто Київ, ЄДРПОУ 30255335) на постачі скляних ізоляторів для потреб відокремлених підрозділів. Впродовж 2016 року «Аліт» поставило на ВА «Львівські магістральні електричні мережі ДП НЕК «Укренерго» скляних ізоляторів марки ПСД-70Е, ПС-120Б, ПС-210В та ПС-300В на загальну суму 931 тисячу гривень з ПДВ. Загалом же у 2016 році ТзОВ «Аліт» поставило ізоляторів на регіональні підрозділи ДП НЕК «Укренерго» на суму 29,3 млн грн. Відтак отримані товариством з обмеженою відповідальністю «Львівська ізоляторна компанія» фінансові ресурси від продажу ізоляторів державним підприємствам виводяться з України на підконтрольні іноземні комерційні структури, зокрема підприємства Російської Федерації способом закупівлі комплектувальних та сировини. Згідно з наявною інформацією, з початку 2016 року ТОВ «Львівська ізоляторна компанія» перераховано для ОАО «Южноуральский арматурно-изоляторный завод» (Росія) грошових коштів на суму 9 млн 393 тисячі гривень. Водночас, ТОВ «Львівська ізоляторна компанія», щоб приховати факт реалізації виготовленої продукції — скляних ізоляторів, для державного енерготранспортуючого підприємства НЕК «Укренерго», здійснювало її продаж через «фірму-прокладку» Instalaciones Inabensa SA (Іспанія). Фактично, йдеться про монополістів на цьому ринку. І ці схеми діють до цього часу, нічого не змінюється! Звичайно, можна скільки завгодно стверджувати, що журналісти просто «не знають, про що пишуть» і далі на «самопомічних» мітингах під музику фрідмановського «Альфа-джазу» виступати проти «торгівлі на крові». Але є тиха підозра, що знають. І не тільки журналісти. Тобто, за висловом пані Динік, «додаткові публікації» ще будуть і будуть…
Підготував Микола САВЕЛЬЄВ, Уляна ДЕПУТОВИЧ

Коментар
   Зеновій БЕРМЕС, бізнес-омбудсмен у Львівській області:
   «До певної  міри ви мене заінтригували, коли розповіли цю інформацію, адже мені цей факт був невідомий. Сьогодні наше суспільство негативно сприймає торгівлю з Росією, адже фактично триває війна. Проте цілком можливо і те, що «Львівській ізоляторній компанії» сьогодні більше нікому продавати свою продукцію. Для цього треба вивчати ринок ізоляторів, адже наразі того, яка там є конкуренція і яка є ситуація, я сказати не можу. Водночас, той факт, що торгівля з Росією відбувається, а як мені відомо, в деяких галузях вона нині навіть зростає, це дуже тривожний факт. Щоб уникнути таких негативних тенденцій, суспільство, з одного боку, має тримати ситуацію під контролем. З іншого, компанії, які вели раніше торгівлю з Росією, повинні шукати для свого бізнесу нові ринки збуту, нових покупців. Адже війна з Росією триває вже чотири роки, і до цього треба було готуватися, переорієнтовуватися на інших покупців».

 Опубліковано : 08.08.18 | Переглядів : 1489

Читайте також:
Обличчя номера

Oblyccja.jpg">

Завантажити номер

 
Календар
« Чер.2019
Пн.Вт.Ср.Чт.Пт.Сб.Нд.
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
 
Реклама