Головна        Новини        Соціум        Політика        Економіка        Культура        Спорт        Репортаж        Кримінал        Довкілля        Зоо SOS       

Пошук :
Сміттєвий колапс-2 не за горами?
Сміттєвий колапс-2 не за горами?

Губернатор Львівщини пригрозив Андрію Садовому повернути Львову повноваження з вивезення ТПВ через блокування роботи перевантажувальної станції на вул. Північній. Садовий реально налякався.

Уже понад рік сміття з нашого міста успішно вивозить на полігони Львівська ОДА. Ще у червні 2017-го депутати Львівської міськради затвердили відповідну ухвалу, згідно з якою управління твердими побутовими відходами у Львові передали облдержадміністрації. Відповідно до ухваленого міськими обранцями документа, вивозити ТПВ з нашого міста ЛОДА мала б до 2019 року. Проте у вівторок голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка пригрозив повернути сміттєві повноваження владі міста, не очікуючи кінцевого терміну дії вищевказаної ухвали.
   Така реакція губернатора була спричинена закриттям перевантажувальної станції на вулиці Північній. Так, відповідно до рішення виконкому міськради, на в’їзді до перевантажувальної станції з 1 вересня встановили шлагбаум, а її територію охороняє ЛКП «Муніципальна варта». Як заявив міський голова Львова Андрій Садовий, місто планує звести на цій ділянці індустріальний парк. «Перевізник «АВЕ» має використовувати іншу перевантажувальну станцію, — додав він. — Там ми плануємо робити індустріальний парк, створювати майданчики, нові виробництва».

   За словами Олега Синютки, таким рішенням міська влада блокує процес вивезення ТПВ зі Львова. «Я не розумію для чого місто вирішило закрити перевантажувальну станцію на Північній. Мотивація, що вона буде заважати,  не сприймається, адже силами перевізників і департаменту ЖКГ там усе повністю очищено і на сьогодні там немає жодних перешкод, — наголосив голова Львівської ОДА. — Крім того, ваше  комунальне підприємство «Спецкомунтранс» розвантажує ТПВ значно ближче, в зоні посадки аеропорту».  Нагадав він і про те, що під час передання функцій управління ТПВ Львова Львівській ОДА однією з умов було передання в управління  облдержадміністрації й КП «Спецкомунтранс». «До сьогодні ця умова не виконана. Я розумію, що Львівська міська рада не задоволена тим, що вони не змогли, а департамент облдержадміністрації успішно очищує місто від сміття уже півтора року. Але я не розумію, чому для цього ви створюєте проблеми для мешканців міста. Не розумію, чому місто йде на  блокування, зриває вивезення сміття? У вас почалася якась нова виборча кампанія?», — риторично поцікавився Олег Синютка. 

   На таке зауваження губернатора керуюча справами виконавчого комітету ЛМР Марта Литвинюк відповіла, що перевантажувальну станцію закрили, щоб уникнути надзвичайних ситуацій. Водночас, Олег Синютка запитав, чи є відповідне рішення комісії з надзвичайних ситуацій. «Виконком перебирає на себе функції цієї комісії? Ви робите все для того, щоб Львів  знову перетворити на хаос?!», — додав він.  Якщо ж ситуація з блокуванням станції не вирішиться, а «Львівспецкомунтранс» не буде передано на баланс  облдержадміністрації, наголосив Олег Синютка, то Львівська ОДА поверне міській владі функції з вивезення твердих побутових відходів зі Львова. Крім того, губернатор доручив директорові департаменту житлово-комунального господарства ЛОДА Назарієві Романчуку підготувати відповідне офіційне звернення до міського голови Львова Андрія Садового.
   Нагадаємо, наприкінці серпня пункт перевантаження відходів ТОВ «АВЕ Львів» на вулиці Північній у Львові повністю очистили від сміття. Раніше виконавчий комітет Львівської міськради вирішив, що до 31 серпня діяльність із перевантаження сміття на вул. Північній мусить бути припинена. 

   Водночас, заступник  міського голови з питань житлово-комунального господарства Сергій Бабак заявив, що в ситуації, яка склалася, винен сам перевізник «АВЕ», який не погоджується на експлуатацію іншої ділянки для станції перевантаження ТПВ.  «Про те, що буде закрито станцію перевантаження, перевізник «АВЕ» і ЛОДА були попереджені. Рішення виконавчого комітету було ухвалено на початку серпня цього року, тому часу, щоб знайти резервну ділянку для перевантаження «АВЕ», було досить. Однак нині спостерігаємо дуже цікаву позицію керівника ТОВ «АВЕ». Коли ми пропонуємо, щоб вони використовували для перевантаження іншу ділянку, адже є багато закинутих ферм, закинутих приміщень підприємств, бетонних ділянок, розміщених далеко від населених пунктів і стратегічних об’єктів, відповідь одна — ми цього робити не будемо, відкрийте нам «Північну» в будь-який спосіб, — каже Сергій Бабак. — У місті Львові працює не один перевізник «АВЕ». Всі інші перевізники вирішили свої питання щодо перевантажувальних станцій. Отож, це господарська діяльність «АВЕ», і керує нині цими процесами ЛОДА. Для вирішення цього питання потрібно 20-30 сотих землі. Натомість нас звинувачують у шантажі й наражають на небезпеку пасажирів літаків».

   На розпорядження голови ЛОДА Львова вже відреагував  Андрій Садовий. За його словами, звезення сміття на вул. Північну НЕМОЖЛИВЕ. «Є лист Служби безпеки України, який чітко й однозначно говорить про недопустимість використовування станції для перевантаження. Є десятки листів від летовища. Якщо би не цей випадок з аварійною посадкою літака, коли причиною були птахи, думаю, була б інша логістика. Хто тепер на себе візьме відповідальність? Нехай обласна адміністрація звертається офіційно, що вона вважає, що це не є проблемою, нехай СБУ відкликає свого листа. Це ж публічні речі. Не дай Боже, щось станеться з літаком, хто візьме на себе відповідальність? В межах області є сотні тисяч гектарів. Не можна знайти 20 на 20 м? Ні, до Львова треба возити сміття з цілої області, тут перевантажувати і вести далі, — зазначив Андрій Садовий, який майже рік не міг собі дати ради з цим вивезенням. —  Коли були робочі наради під головуванням Прем’єр-міністра, віце-прем’єр-міністра, чітко було поставлене завдання: має бути регіональний полігон. Гляньмо, яка ситуація в Дрогобичі, в інших містах. За два роки ніхто нічого не робить для регіонального полігону. Ми не можемо це робити в межах міста Львова, це має бути зроблено в межах області. Чому вони цього не роблять? Де ті гроші діваються, а це сотні мільйонів гривень, які витрачають? Я пригадую, що 50 млн цільово виділяли на створення регіонального полігону. Вони пішли таким шляхом, щоб інвестувати в невеликі локальні полігони. Але це не знімає проблеми. Навіть коли місто збудує новий завод, частину відходів треба вивозити». 

   Щоправда, той самий Садовий, людина рідкісної принциповості, не заперечував, коли наступного дня Львівський міськвиконком надав дозвіл компанії «АВЕ-Львів» для використання ділянки «Північної» для сортування сміття терміном на 10 днів! Як знущально написали в соцмережах: «Бургомістр налякався, що треба буде, борони Боже, не тільки говорити, а й щось РОБИТИ!».
Уляна ДЕПУТОВИЧ

 Опубліковано : 05.09.18 | Переглядів : 949

Читайте також:
Обличчя номера

Завантажити номер

 
Календар
« Лип.2019
Пн.Вт.Ср.Чт.Пт.Сб.Нд.
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
 
Реклама