Головна        Новини        Соціум        Політика        Економіка        Культура        Спорт        Репортаж        Кримінал        Довкілля        Зоо SOS       

Пошук :
«Мандрівні» казки, які вчать цінувати дружбу
«Мандрівні» казки, які вчать цінувати дружбу

Свою третю книжку казок Леся Кічура зосередила навколо теми подорожей — цього разу казкарка презентує «Добрі мамині казки. Мандри». У планах і напрацюваннях — уже й четверта книжка, а наразі «Ратуша» записала розповідь авторки про її нову «мандрівну» збірку. 
   — Левову частину «Добрих маминих казок. Мандри» я написала під час своїх подорожей. На берегах Червоного моря торік та Чорного й Середземного морів цього року. Часто ці історії пов’язані з морськими мешканцями, з таємницями, які може приховувати море. Дуже хотілося, щоб діти побачили, як багато всього можна дізнатися, коли мандруєш. Коли знайомишся з новими людьми, коли пізнаєш нові країни. Збірку відкриває казка «Велика мандрівка маленького мишеняти». 

Мишенятко познайомилося з хлопчиком, разом вони мандрували всюди-всюди. 
Потім хлопчик став досвідченим мандрівником, а мишеня відкрило друкарню під опікою турагенції, яку започаткував хлопець. Еко-казка про те, як море шукало собі друзів, розповідає про те, що кожна водойма на початках дуже чиста, але люди, на жаль, можуть зіпсувати її своїм невмінням користуватися природними багатствами. Море запрошувало багатьох мешканців пожити і порадіти у його водах. Наприкінці історії його запитали: «Навіщо ти це зробило, адже тепер твої води навіть не твої, їх займаємо ми?». Море відповіло: «Хіба цікаво жити заради себе, просто бути, аби бути, нікому не приносити користі?». Важливо, щоб кожна дитина розуміла, що навіть у звичайних побутових справах можна робити щось хороше. У «мандрівній» збірці є багато мотивувальних історій, які спонукають іти вперед, підкорювати вершини, нові горизонти. Скажімо, «Казка про жабку, чарівну пір’їнку і балет» — про те, як зчинився переполох на одному з боліт, коли одна мала жабка заявила, що хоче стати балетною танцівницею. Звісно, її мало хто підтримував, тільки бабуся повірила в мрію жабеняти і сказала, якщо воно хоче і готове зробити заради цього все, то нехай пробує. Ця історія про те, щоб кожен із нас, маючи якийсь талант, ніколи не сумнівався в ньому, не вважав, що цей талант або недоречний, або мізерний і щоб ми, вміючи танцювати, співати, декламувати тощо, зробили все, аби переконатися, наше це чи не наше. Інакше крила за спиною ніколи не виростуть, а нам буде важко через те, що не зробили спроби. Закінчується збірка «Татовою казкою», яку написав мій чоловік Микола Єнкало, — про зеленого духа лісу. Історія про те, як важливо жити в гармонії з природою, як важливо людям і силам природи взаємодіяти. 

   Під час презентацій своїх книжок я зрозуміла, що дітям бракує особистого знайомства з автором. Їм хочеться доторкнутися до «артефакту», їм важливо, що перед ними стоїть людина, яка це все створила. Потрібне розуміння того, що сучасні письменники є, вони серед нас, вони активні. 

   «Добрі мамині казки. Мандри» мають 72 сторінки, 40 розмальовок, 24 кольорові ілюстрації. Дуже довго я шукала художницю. Дуже важило, щоб малюнки були добрі, яскраві, впізнавані. З пошуком Катерини Іванової пов’язана майже детективна історія. Видавці не хотіли поділитися її контактами. Тоді мій чоловік знайшов в інтернеті стару базу поштових адрес, а в ній — людину з таким ім’ям і прізвищем. Я написала їй листа від руки, і через два тижні Катя мені зателефонувала. Лист надійшов на адресу її мами, де вона не живе вже 15 років. Моя щира розповідь про проект переконала її погодитися на співпрацю. А в збірці з цієї нагоди з’явилася детективна казка. Її персонаж —  єнот-детектив — відшукував втрачені речі й повертав їх власникам. Якось він шукав окуляри, які загубив кріт. У дитинстві я дуже любила книгарню, яка була в «Універмазі», і от у казці кріт саме в такій великій книгарні загубив свої окуляри. Їх поцупила лисиця — продавчиня в книгарні. Вона подумала, що окуляри з червоною оправою пасуватимуть до її нової сукні. Єнот цю справу з’ясував і повернув річ власникові. Кожна казка чогось та й навчає. Що варто мандрувати. Бути добрими і приносити користь. Цінувати дружбу і знайомства, бо кожна людина — інший світ, і пізнаючи її, ти пізнаєш інший бік дійсності. 
Записала Наталя ДУДКО

 Опубліковано : 13.09.18 | Переглядів : 629

Читайте також:
Обличчя номера

Завантажити номер

 
Календар
« Сер.2019
Пн.Вт.Ср.Чт.Пт.Сб.Нд.
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
 
Реклама