Головна        Новини        Соціум        Політика        Економіка        Культура        Спорт        Репортаж        Кримінал        Довкілля        Зоо SOS       

Пошук :
Гід програмою BookForum’у
Гід програмою BookForum’у 

Найцікавіші, за версією «Ратуші», події ювілейного 25-го BookForum’у

Дітям 

   Упродовж чотирьох днів, 20 — 23 вересня, в холі бібліотеки для юнацтва (пл. Ринок, 9), 11:00 — 17:45 — арт-проект «Знайомство з туконі». Туконі — мешканці лісу. Усі вони різні, але водночас їх об’єднує дружба та любов до природи й світу, в якому вони живуть. Представлений арт-проект поєднує віртуальну реальність з відео 360°, анімацію та класичну книжкову ілюстрацію. Одягаючи VR-окуляри Google Cardboard, відвідувач неначе опиняється всередині самої книжки, а отже, потрапляє в магічний світ туконі, що його створила ілюстраторка Оксана Була. 
   У Дзеркальній залі Палацу Потоцьких 20 вересня о 14:00 презентуватимуть книжку «Гра в музей» Ірини Магдиш і Наталії Космолінської. Як перетворити похід у музей з дитиною на незабутній досвід? Як бавитись, спілкуючись про мистецтво? 

  20 вересня о 16:00 у книгарні «Книжковий Лев» (просп. Шевченка, 14) — презентація комікс-проекту «Білий кролик». У Львівській обласній бібліотеці для дітей (Винниченка, 1) 21 вересня о 12:00 — «Ідея на мільйон»: майстер-клас із друку на еко-торбинках. Авторка книжки для малюків про стартап Катерина Сад переконана: організувати перший бізнес можна у будь-якому віці. А о 14:00 21 вересня у бібліотеці для дітей на вул. Винниченка, 1 — «Таємна книжкова зустріч для молодших школярів» із Тетяною Стус, Сергієм Лоскотом, Лесею Вороніною. 

Феміністам  і феміністкам 

   У «Копальні кави» (на Площі ринок, 10) 20 вересня о 12:00 презентуватимуть книжку «Це зробила вона» («Видавництво»). О 16:00 цього самого дня там само дискутуватимуть про правничий фемінізм за участі Лариси Денисенко та Іллі Стронґовського.  Дискусія «Навіщо нам потрібен фемінізм» відбудеться у «Копальні кави» 21 вересня о 14:00, учасники — Анна Довгопол, Марта Чумало, Ілля Стронґовський. 22 вересня об 11:00 там само говоритимуть на тему «Якою має бути книга для дівчинки XXI сторіччя?». Учасники: Тетяна Скороход, Христина Венгринюк, Лілія Омельяненко, Тетяна Стус, Ольга Купріян, Галина Ткачук, Анна Довгопол. О 13:00 того самого дня у «Копальні кави» — дискусія з нагоди виходу книжки Тамари Марценюк «Чому не варто боятися фемінізму» за участі авторки та наукової редакторки Оксани Кісь. Модеруватиме Тамара Злобіна.

Пізнавальне 

   20 вересня о 12:00 на 4-му поверсі Leopolis Hall (пр. Свободи, 27) — лекція Дениса Каплунова «Важливість «нейрокопірайтингу». В чому різниця між «просто писати» і «писати ефективно».

   О 13:00 того самого дня в тій самій локації — майстер-клас із вільного мовлення «Small talk. Вільне мовлення». Захід допоможе навчитися вільно висловлювати думки на різні теми зі сцени та у щоденній комунікації, вміти підтримати розмову зі знайомими та у колі незнайомих людей, т. зв. світську бесіду, зробити мовлення більш образним та наповненим.

   О 18:00 20 вересня у Першій львівській медіатеці — дискусія «Технарі VS гуманітарії: як працює пам’ять та чи можна налаштуватися мислити «по-іншому»: з нагоди презентації книжки «Навчитися вчитися. Як запустити свій мозок наповну» Барбари Оклі. 

   «Як написати хорошу нон-фікшн книгу» — спробує навчити Ростислав Семків під час лекції 21 вересня о 19:30 у Музеї етнографії та художнього промислу. 
   Посібник «Пиши. Легкий шлях від ідеї до книжки» презентуватиме 22 вересня о 10:00 у малому залі готелю «Ріус» (вул. Гнатюка, 12-а) його авторка Таіс Золотковська. 

   О 13:00 22 вересня на 4-му поверсі Leopolis Hall (пр. Свободи, 27) відбудеться майстер-клас з імпровізованого мовлення. Тренер подасть універсальну структуру публічного виступу, прослухавши яку, учасники підготують свою міні-презентацію та виступатимуть перед аудиторією.

   23 вересня о 12:00 у книгарні «Книжковий Лев» на просп. Шевченка, 14 навчатимуть шити середньовічні блокноти. 

Свобода, щастя, духовність 

   20 вересня о12:00 у дворику інституту банківської справи на вул. Коперника, 14 — дискусія «Лайфстайл свободи і свобода від атрибутів правильного лайфстайлу». Учасники: Гаська Шиян, Пьотр Черські. 

   О 17:00 20 вересня в кінопалаці «Коперник» відбудеться творча зустріч з Олів’є Бурдо «Про надмірність, примару щастя та свято, яке завжди в тобі». Яка ціна нестримного щастя та чи має воно «потаємний бік»? 

   У дворику інституту банківської справи на вул. Коперника, 14 о 17:00 20 вересня говоритимуть про те, «Чи може свобода бути надмірною або шкідливою». Учасники: Гаська Шиян, Олена Грабб. 

   Тренінг «Що ми знаємо про щастя та де його шукати» відбудеться 20 вересня о 13:00 в обласній універсальній науковій бібліотеці на просп. Шевченка, 13. Проводить Ірина Кривенко, викладачка кафедри психології та психотерапії УКУ.

   21 вересня о 18:00 у конференц-залі Центру ім. Митрополита Андрея Шептицького (вул. Козельницька, 4) — дискусія «Езотерика і психіатрія: духовний досвід чи діагноз?». Учасники Юрко Прохасько, Олександр Фільц. 

   В рамках презентації книжки «Серце, плач...» Глена Рінгтведа та Шарлотте Парді 21 вересня у бібліотеці для юнацтва на площі Ринок, 9 говоритимуть про те, «Чому важливо говорити з дітьми про смерть». 

Сакральне

   Листування Блаженнішого Любомира Гузара з матір’ю «Найдорожча мамусю» презентуватимуть 20 вересня о 13:00 у Дзеркальній залі Палацу Потоцьких. За участі єпископа Гліба Лончини.  

   23 вересня о 15:00 у конференц-залі Палацу мистецтв — презентація книжки Любомира Гузара «Про гріхи і чесноти». 

Історія

   20 вересня о 14:30 у Науковій бібліотеці ЛНУ ім. Івана Франка на вул. Драгоманова, 5 — панельна дискусія «Україна в Європі в час міжвоєнного періоду: чи міг світ уникнути ІІ світової війни?». Учасники Оля Гнатюк, Ярослав Грицак, Сергій Плохій, Марта Богачевська-Хом’як. 

   Публічне інтерв’ю авторки книги про Майдан «Українська ніч» американської дослідниці Марсі Шор — 20 вересня о 16:00 у конференц-залі Палацу мистецтв. 
   21 вересня о 10:00 у Центрі міської історії Центрально-Східної Європи (вул. Академіка Богомольця, 6) дискутуватимуть про те, «Де тепер проходить берлінська стіна?». Учасники Євген Глібовицький, Оксана Міхеєва, Себастьян Гобер. 
   У межах кластеру «Війна» 21 вересня у конференц-залі Палацу мистецтв говоритимуть на тему «Війна і пам’ять: що пам’ятають українці про війни на своїй території». Учасники Володимир В’ятрович, Георгій Касьянов, Станіслав Федорчук, Радослава Чекмишева. 

   21 вересня о 14:00 у великому залі готелю «Ріус» (вул. Гнатюка, 12-а) — панельна дискусія «Читаючи Джадта: як зберегти ясність погляду в час кризи?» за участі Ярослава Грицака та Марсі Шор. У рамках передпрезентації книжки «Мислячи про ХХ століття».

   Андрій Курков та Сергій Жадан 22 вересня об 11:00 у конференц-залі Палацу мистецтв говоритимуть на тему «Від Гемінґвея до… — війна у сучасній світовій літературі» в рамках кластеру «Війна».

   Про «Пам’ять на ринку свободи: минуле, пам’ять та інтерпретація» дискутуватимуть 22 вересня о 12:00 у конференц-залі Палацу мистецтв. Учасники Ірина Склокіна, Марсі Шор, Андрій Гріцман, Ірина Старовойт. 

Етнічне та культурологічне 

   20 вересня о 16:30 у фестиваль-ресторації «Лівий берег» (просп. Свободи, 28) презентуватимуть книжку Люби-Параскевії Стринадюк «Як я‘му жити на полонині». Розмова про теперішніх гуцулів, занурення у гуцульський світ сьогодення, справжній, який він є. Розвінчування міфів та стереотипів про гуцулів. 

   Етнозустріч із «Гурбою» відбудеться  21 вересня об 11:00 в обласній універсальній науковій бібліотеці на просп. Шевченка, 13. На зустрічі учасники зможуть спробувати себе у ролі мольфара (чи мольфарки), ознайомитись із українською «музичною керамікою», спробувати самостійно змайструвати народний музичний інструмент та поспівати душевних народних романсів.

   21 вересня о 15:00 у кінопалаці «Коперник» — презентація збірки короткої прози сучасних українських письменників «Лялька. Оповідання про дитинство» та дискусія «Як ми бавились ляльками. Ностальгія і трансформація сюжетів». Учасники Вікторія Амеліна, Галина Вдовиченко, Галина Крук, Лариса Денисенко, Олена Гусейнова, Людмила Таран, Ірина Савка. 

   Книжку про звички англійців, їхні примхи, виверти та дивацтва — «Спостерігаючи за англійцями. Особливості англійського характеру» Кейт Фокс презентуватимуть 22 вересня о 19:00 у театрі імені Леся Курбаса. За участі Генрі Марша. 

Урбаністичне 

   20 вересня о 17:30 у Центрі міської історії Центрально-Східної Європи (вул. Академіка Богомольця, 6) — презентація книжки «Праця, виснаження та успіх: промислові мономіста Донбасу». Учасник — Ірина Склокіна. 

   Під рубрикою «Культура VS туризм» 20 вересня о 17:30 у малому залі готелю «Ріус» (вул. Гнатюка, 12-а) говоритимуть про те, «Чого шукають туристи в місті і що їм варто пропонувати?», 21 вересня у великому залі готелю «Ріус» — на тему «Нові містяни» і «старі» культурні практики — як змінює міську культуру пришвидшена мобільність?», а 22 вересня у малому залі готелю «Ріус» — про те, «Якого споживача культурного продукту ми виховуємо?». 

   Про «Радянську культурну спадщину в громадському просторі міст» дискутуватимуть 23 вересня о 12:00 у Центрі міської історії Центрально-Східної Європи (вул. Академіка Богомольця, 6). Учасники — Ірина Магдиш, Діана Клочко, Лілія Онищенко, Себастьян Гобер, Євгенія Моляр. 

Людина, Всесвіт, майбутнє  

   «Майбутнє як апокаліпсис». Зустріч із почесним гостем 25-го BookForum’у Пітером Воттсом відбудеться 20 вересня в театрі імені Леся Курбаса. 

   Про «Оцифровану вічність: людина — історія — універсум» дискутуватимуть 20 вересня о 18:30 у Камінній залі готелю «Жорж» з нагоди виходу роману «Червнева злива» Тимофія Гавриліва. Теми: історія людини на тлі історії; події та людська свідомість; Всесвіт як дійсність і як метафора; місце і роль мистецтва в сучасних умовах. Учасники — Володимир Єшкілєв, Тарас Лютий.

   Про самоіронію як спосіб пережити найстрашніші вірогідності майбутнього говоритимуть під час дискусії «На щастя — кінець світу» 21 вересня о 12:00 у «Комуні» на вул. Галицькій, 1. Учасники Євген Стасіневич, Тетяна Некряч, Марія Гавриш. 

   «Чи можна звільнитися від власної природи? Про людину майбутнього, постгуманізм і цифрові небеса» — така дискусія відбудеться 21 вересня о 14:00 у кінопалаці «Коперник». Століттями людство змінювало середовище свого існування, тепер воно здатне змінити саму природу людини. Та які небезпеки чекають нас на цьому шляху — і чи не буде ціна зависокою?..  Учасники Пітер Воттс, Володимир Арєнєв, Олексій Жупанський. 

Особистості

   21 вересня о 14:30 у Дзеркальній залі Палацу Потоцьких — публічне інтерв’ю з Андрієм Содоморою та презентація книжки «Бесіди п(р)одумки». 

   «Про жінок і для жінок: відверта розмова з Янушем-Леоном Вишневським» відбудеться 21 вересня о 18:00 у театрі ім. Лесі Українки.

   Дискусія «Читаючи Лесині листи» з нагоди виходу третього й останнього тому «Листів» Лесі Українки відбудеться 21 вересня о 18:30 у конференц-залі Палацу мистецтв за участі Оксани Забужко. 

   21 вересня о 20:30 в обласному театрі ляльок — розмова про заборонені форми любові й метафізику покарання: роман Юрія Андруховича «Коханці юстиції». Розмова Моха Перкалаби та Юрія Андруховича.

   Творча зустріч із Василем Шклярем відбудеться 22 вересня о 12:00 у театрі 
ім. Лесі Українки. 

   22 вересня о 15:00 у Львівській опері — презентація нової поетичної книжки Сергія Жадана «Антена». 

   О 18:00 22 вересня у кінопалаці «Коперник» говоритимуть з американським видавцем та біографом Ернеста Гемінґвея — Майклом Катакісом про «Артефакти з життя: Ернест Гемінґвей» у рамках презентації книжки про письменника. 

   23 вересня о 19:00 у театрі імені Леся Курбаса — Прохасько party: «Непроста» презентація «непростих». Публічне інтерв’ю з Тарасом Прохаськом, вітання з ювілеєм. 
Підготувала Наталя ДУДКО


 Опубліковано : 19.09.18 | Переглядів : 514

Читайте також:
Обличчя номера

Oblyccja.jpg">

Завантажити номер

 
Календар
« Тра.2019
Пн.Вт.Ср.Чт.Пт.Сб.Нд.
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
 
Реклама