Головна        Новини        Соціум        Політика        Економіка        Культура        Спорт        Репортаж        Кримінал        Довкілля        Зоо SOS       

Пошук :
Гендерні стереотипи жіночого конгресу
Гендерні стереотипи жіночого конгресу

Гендерна рівність сприяє економічному й суспільному розвитку країни. Така теза прозвучала під час Українського жіночого конгресу у Львові, що відбувся 28 вересня з ініціативи міжфракційного депутатського об’єднання у Верховній Раді України «Рівні можливості». 

У заході взяли участь представники і представниці об’єднаних територіальних громад, органів місцевого самоврядування, державних органів влади, громадські активісти й активістки.

   За словами організаторок, мета конгресу — створити дискусійний майданчик для обговорення ідей, принципів та переваг партнерства між жінками та чоловіками. Під час дискусій за участі представників місцевої влади спікерки-депутатки вдавалися до політичної боротьби з партійними опонентами, що не йшло на користь дискусії про гендерну рівність. Так само як і дещо зверхні реакції учасниць на висловлену позицію, з якою вони не погоджувалися. Щодо назви заходу — «Український жіночий конгрес» — то не всі відразу відчитували в ній гендерну складову, а іноді навіть алюзії зі з’їздом Союзу українок. 

   На конгресі озвучили статистику, яка свідчить, що у 2018 році в Україні з 12,2 млн жінок працездатного віку економічно активними є лише 8,1 млн. Чотири мільйони українок не працювали жодного дня на найманій роботі чи у власному бізнесі, не перебувають на обліку у службі зайнятості, тому не потрапили до статистики про економічну активність. Експертка в галузі жіночої історії Оксана Кісь закликала по-іншому оцінювати жіночу працю. Адже ті, хто не є економічно активними, працюють вдома. «Їхній внесок не враховують у валовому національному продукті та в інших економічних показниках. Але ми знаємо, що повноцінне харчування, добрий відпочинок, чистий одяг — усе це забезпечує продуктивність населення, яке працює. Тому краще уникати вислову «сидіти вдома з дитиною три роки». Жінка вдома не сидить. Вона працює. Ця праця непомітна, неоплачувана, але це потужний чинник економічного поступу», — наголосила Оксана Кісь. Учасниці дискусії закликали політичних лідерів говорити про те, що чоловік може забрати дитину зі садочка і приготувати вдома вечерю, випрати речі — тоді в чоловічому середовищі не буде так соромно виконувати хатню роботу. Голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка зазначив, що має змогу виконувати обов’язки керівника області зокрема й через те, що його дружина взяла на себе частину обов’язків вдома. Водночас у ЛОДА є жінки, які роблять кар’єру, а вдома їм допомагають чоловіки, додав очільник області. 

   Цифри, які спонукають замислитися: «Жінки в Україні працюють менше, ніж чоловіки, тому що народжують дітей та дбають про родину. Вони отримують на 20-25 відсотків меншу заробітну плату, ніж чоловіки. Жінки віком від 30 до 39 років зайняті лише на 75 %, у той час коли чоловіки — на 90 %. Саме тому жінки не можуть заробити адекватну заробітну плату та напрацювати трудовий стаж для виходу на пенсію. Жінки виходять на пенсію раніше, ніж чоловіки, і живуть довше, але жити їм доводиться з мізерним ресурсом». 

   Голова ЛОДА Олег Синютка озвучив інформацію про те, що серед його заступників — троє жінок, а серед керівників департаментів їх — дві третини. І наголосив, що своїми успіхами Львівська область багато в чому зобов’язана жінкам. Міський голова Львова Андрій Садовий повідомив, що більше як половина працівників міської ради — жінки. Інформація, що її оприлюднили керівники міста й області, підтверджує стереотипи, з якими намагаються боротися такі важливі й корисні заходи, як Український жіночий конгрес. «На виборах в ОТГ більшість депутатів — жінки, а головою обирають чоловіка. Жіночий педагогічний колектив найчастіше очолює директор-чоловік. Ректори вишів — здебільшого чоловіки, — нагадала співголова міжфракційного об’єднання «Рівні можливості» Олена Кондратюк. — Тому ми хочемо підштовхнути жінок прагнути до керівних посад, бути впевненими в собі й не боятися». 
Наталя ДУДКО,


 Опубліковано : 03.10.18 | Переглядів : 661

Читайте також:
Обличчя номера

Завантажити номер

 
Календар
« Тра.2020
Пн.Вт.Ср.Чт.Пт.Сб.Нд.
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
 
Реклама