Головна        Новини        Соціум        Політика        Економіка        Культура        Спорт        Репортаж        Кримінал        Довкілля        Зоо SOS       

Пошук :
Скандал: перекроєне «Знесіння»!
Скандал: перекроєне «Знесіння»!

Хто саме це зробив — невідомо. Хоча здогадатись не важко
Конфігурацію парку «Знесіння» змінили без жодних погоджень та дозволів, щоб самобуди на території парку опинились поза його межами і могли стати законними.  Як таке можливо?

Нова очільниця парку «Знесіння» Уляна Тарас, що керує ним від початку року, хотіла винести межі парку в натурі — обгородити його територію сіткою, проте в процесі робіт з’ясувала, що деякі ділянки нещодавно викроїли з меж «Знесіння», а деякі, цілком «ліві» — були додані. «У нас, у парку, є Державний акт 2001 року на всі 22 ділянки парку «Знесіння», і ми повинні були вже давно винести межі парку. Проте, на жаль, за весь цей час межі не виносились. Відповідно, цього року я, прийшовши на посаду керівника, почала вивчати це питання, — розповідає директорка регіонального ландшафтного парку «Знесіння». 

— Коли я прийшла в січні на це робоче місце, активісти наполягали винести межі парку в натуру. Ми навіть закупили стовпці, сітку, щоб зробити контури парку, але ці роботи довелось зупинити, адже межі, які нині є на публічній карті, неправильні.
   З’ясувалось, що два роки тому були внесені зміни у конфігурацію ділянки, які навіть опубліковані на публічній кадастровій карті. Згідно з ними, площа парку залишається така ж сама — 153 гектари, але деякі ділянки змінили свою конфігурацію, тобто помінялись на картах форми і кути. А це заборонено законом». 

   За словами Уляни Тарас, після зміни конфігурації парку, до його території додалися  частини «Львівавтодору», «Укрзалізниці», а територія, на якій  розташовані деякі самобуди, з меж парку просто вирізана. «Тобто тепер власники самочинного будівництва можуть спокійненько піти до реєстратора й узаконити свої будівлі. І вони нічого не порушать, бо якщо колись вони були на території парку, тепер ці об’єкти уже поза межами парку, — додала вона. —  Звичайно, ми написали звернення у Держгеокадастр, щоб нікому нічого не погоджували. Але з якоюсь метою все це робилось, і наше завдання тепер — повернути все це на місце». 
   Як пояснила очільниця ландшафтного парку, згідно з чинним законодавством України, конфігурацію такого об’єкта, як «Знесіння», може змінити  лише Верховна Рада України. І це лише в разі, якщо ділянка з певних причин стала непридатною. А якщо ми говоримо про природно-заповідний фонд, то можемо лише додавати, а не віднімати землі. Втім, наголошує Уляна Тарас, у 2017 році Державне підприємство «Західгеодезкартографія» виконало роботи зі зміни конфігурації ділянок без жодних на те погоджень. 

   «Вони стверджують, що цей проект у них замовив парк «Знесіння». Але ми — неприбуткова організація, яка фінансується з коштів Львівської міської ради, і кожен наш договір укладається в Казначействі, потім у департаменті містобудування, і вже потім аж у парку. Проте в жодній зі структур договір не фігурував, в нас нема такого договору, ані оригіналу, ані копій. На цьому підприємстві стверджують, що в них є договір, але наразі вони його не показують. Не було затверджено й жодних актів виконаних робіт, а також їм не платили жодних коштів, — каже Уляна Тарас. — Виходить, що  хороша ліцензована організація «Західгеодезкартографія» самовільно виконала ці роботи, як волонтер, безкоштовно. А потім винесла їх на публічну кадастрову карту, відрізавши деякі шматки парку, як їм було зручно, а держреєстратор їх опублікував. Питання інакше, як державний реєстратор прийняв ці роботи, адже підпису від парку у зверненні не було. А тепер ми повинні зі зв’язаними руками винести по цьому межі парку. Але ми цього робити не будемо, аж поки прокуратура не скасує ті зміни. Тоді навіть якщо на території парку будуть якісь самобуди, порушення, все одно, вони залишаться в межах парку. Тоді зі всіма порушеннями можна буде боротись». 
   Нині керівництво парку працює над вирішенням цього питання. Вони вже звернулися до прокуратури, щоб відкрити відповідне кримінальне провадження. «Маємо з’ясувати, як саме без дозволу парку, без жодного дозволу від Львівської міської ради, жодного договору чи документа, який би пройшов через бухгалтерію, державне підприємство «Західгеодезкартографія» змінило конфігурацію парку і винесло це на публічну кадастрову карту парку, — пояснює Уляна Тарас. — Це є величезне питання, яким чином таке взагалі могло відбутися».
   Зателефонувавши у вказане вище підприємство і попросивши поспілкуватись із його керівником, ми почули у відповідь, що він наразі хворіє. А коли журналіст газети спитав, чи є хтось уповноважений надати коментар, нам відповіли, що на підприємстві триває ревізія, і їм не до цього.
Уляна ДЕПУТОВИЧ


Коментар
   Василь ПЕТРИК, доцент кафедри реставрації архітектурної і мистецької спадщини Інституту архітектури Національного університету «Львівська політехніка»:
   «Оскільки територія парку «Знесіння» - це є землі природно-заповідного фонду, то визначення меж, зміна конфігурації земель цінного призначення, можлива тільки через розроблення не технічної документації з землеустрою, а детального плану територій, і затвердження та погодження його з відповідними державними органами: природоохоронними органами відповідного рівня. А оскільки парк «Знесіння» - об’єкт історико-культурного призначення (на його території є пам’ятки археології і тому подібні об’єкти, на території парку є музей), то такі речі погоджувати треба ще і з органами охорони культурної спадщини. Тому це повинні бути органи охорони культурної спадщини на рівні Львівської ОДА і Кабінету Міністрів. Якщо державний реєстратор змінив межі парку без відповідних погоджень державних органів, то він перевищив свої повноваження і вчинив поза законом».

 Опубліковано : 03.10.18 | Переглядів : 3067

Читайте також:
Обличчя номера

Завантажити номер

 
Календар
« Сер.2020
Пн.Вт.Ср.Чт.Пт.Сб.Нд.
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
 
Реклама