Головна        Новини        Соціум        Політика        Економіка        Культура        Спорт        Репортаж        Кримінал        Довкілля        Зоо SOS       

Пошук :
СПОРТКОМПЛЕКС на МІЛЬЯРД!!!
СПОРТКОМПЛЕКС на  МІЛЬЯРД!!!

Напередодні Хеловіну львівським чиновникам не дає спокою думка: як же освоїти державні кошти, аби не повертати їх до бюджету?! Йдеться про масштабне для міста трирічне будівництво спорткомплексу на Сихові, на яке Львів отримав близько 60 мільйонів гривень субвенції з державного бюджету. Відповідно, аби втримати фінансовий ресурс, міський голова Андрій Садовий вирішив негайно розпочати активні дії щодо реалізації будівництва, адже кінець року не за горами, і в разі, коли місто не освоїть кошти, їх доведеться повернути. Відтак бургомістр скликав позачергову сесію Львівської міської ради, аби депутати затвердили три ухвали, які стосуються мегабудівництва, та призначили тендер на 1 листопада! Сам же Садовий був відсутній на пленарному засіданні, бо перебуває у перманентних відрядженнях..

   У Львові відсутність міського голови на робочому місті, ще й в час, коли ухвалюються важливі рішення,  прозвали «мерське турне НАСТУПНОГО». Міські обранці під час розгляду питань теж висловлювали велике невдоволення відсутністю Садового, бо, окрім бажання ще раз «вколоти» мера за його відсутність, вони стурбовані і тим, що дофінансовувати об’єкт будівництва потрібно з міського бюджету. Але й цих коштів буде мало, адже сам комплекс коштуватиме майже МІЛЬЯРД.

Що будуємо? 

   Розмови щодо побудови найбільшого спорткомплексу тривають понад два роки. У 2017 році було проведено Всеукраїнський архітектурний конкурс на найкращу проектну пропозицію спортивного комплексу в житловому масиві «Сихів». Переможцем конкурсу стала Творча архітектурна майстерня «Кудін». У проекті запропоновано використати дах майбутньої споруди як гірку, де можна кататися на санках і різних видах нартів. У теплий період року автори запропонували робити дах зі штучного покриття, щоб навіть улітку тут можна було кататись, — інформує прес-служба ЛМР. Передбачено, що спортивний комплекс використовуватимуть п’ять федерацій дитячого та дитячо-юнацького спорту: з регбі, гандболу, баскетболу, волейболу, водного поло, і складатиметься він із 
5 окремих залів. Один із залів міститиме басейн периметром 25 на 30 метрів. Цей зал матиме 84 місця, тобто це спеціалізований зал для проведення матчів із водного поло. З іншого боку, там буде 20 доріжок завдовжки по 25 метрів. Наступні три зали — це зали регбі, гандболу і волейболу, вони мають 200 глядацьких місць і переважно орієнтовані на тренувальні процеси. І центральний зал — це баскетбольний. Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів, зал передбачає 2513 глядацьких місць. Він буде багатофункціональний, у подальшому там можна буде проводити боксерські поєдинки, де вміщатимуться 3400 глядачів. Також центральний зал передбачає більше як 3800 місць для глядачів для проведення концертів. 

Що ухвалили та створили? 

   Під час позачергової сесії міської ради затвердили три ухвали щодо будівництва Палацу спорту на просп. Червоної Калини. Ці ухвали врегульовують земельне, бюджетне, а також юридичні питання щодо будівництва цього об’єкта, — інформує прес-служба ЛМР. Зокрема, під час сесії прийнято ухвалу «Про внесення змін до переліку об’єктів, видатки на які у 2018 році будуть проводитись за рахунок коштів бюджету розвитку міського бюджету м. Львова». 

   «Ми пропонуємо зробити перерозподіл коштів, і 1 млн грн, який залишається в департаменті містобудування, якому передбачено кошти на оплату проектно-кошторисної документації, перенести у статутний фонд нового комунального підприємства «Палац ігрових видів спорту», — зазначила Ірина Кулинич, директорка департаменту економічної політики ЛМР. Також на сесії затвердили ухвалу «Про будівництво Палацу спорту на просп. Червоної Калини (у межах громадського центру на Сихові)». «Прийняття цієї ухвали зумовлене низкою юридичних питань, які треба вирішити найближчим часом. Ми створили ЛКП «Палац ігрових видів спорту». Щоб оголосити тендер і державну закупівлю на вартість послуг із генерального підряду, потрібне рішення сесії. Замовником ПКД (проектно-кошторисної документації. — Ред.) є управління архітектури та урбаністики. Проект виготовлений, пройшов усі експертизи. Цю ПКД треба передати в ЛКП «Палац ігрових видів спорту». Буде співфінансування з державного бюджету. Також ми встановлюємо умови закупівлі.

   Ми пропонуємо провести міжнародні торги, визначити переможця й оплатити йому цю суму. В нас є інформація, що буде затверджена Постанова Кабміну про продовження терміну використання цих коштів. Ми в бюджеті міста цього року понад 900 млн грн не передбачаємо. Цей комплекс можна будувати і вводити в експлуатацію почергово, тобто частинами. Комплекс так передбачений, що частини можуть працювати незалежно одна від одної. Існують різні інструменти, які активно використовує ЛМР, — це інвестиційні угоди, програма державно-приватного партнерства. Чому ми не можемо розглядати такі варіанти? Ми пропонуємо оголосити тендер і перерахувати аванс», — доповіла Гелена Пайонкевич, директорка юридичного департаменту ЛМР. Також на сесії затвердили ухвалу «Про надання ЛКП «Палац ігрових видів спорту» земельної ділянки на просп. Червоної Калини (у межах громадського центру Сихова)». 

   «У 2013 році земельна ділянка була передана ЛКП «Спорт-Ресурс». Тепер ми можемо передати її на ЛКП «Палац ігрових видів спорту», — зазначив Сергій Коровайник, директор департаменту містобудування. Зокрема, мовиться про земельну ділянку площею 1,87 га на просп. Червоної Калини. «Минулого тижня ми отримали інформацію від Кабінету Міністрів про те, що місту Львову додатково буде виділена субвенція в розмірі 

27 млн грн, тобто до кінця 2018 року місто має отримати 54 млн грн для будівництва Палацу спорту на Сихові. Виникла необхідність в ухваленні низки рішень. Перш за все, у нас замовником ПКД було управління архітектури. Ми на минулому пленарному засіданні створили нове ЛКП, тепер ми закріпили йому земельну ділянку, надали право замовника на будівництво зазначеного об’єкта і передали їм як внесок у статутний фонд виготовлену ПКД, яка пройшла всі неодмінні дослідження і експертизу. Це питання одного-двох днів, і буде оголошено державну закупівлю. Ми будемо очікувати на переможця. Враховуючи умови, які ми щойно затвердили рішенням сесії, це міг би бути міжнародний тендер, бо однією з умов є будівництво подібних об’єктів, не менше двох. Станом на сьогодні вартість будівництва об’єкта — понад 900 млн. грн. Ми вже використали 16 млн грн на виготовлення ПКД, маємо субвенцію 54 млн грн. Тендер буде оголошено на повну суму — це тендер на вибір підрядника. До кінця року, якщо ми отримаємо переможця і якщо не буде ніяких непередбачуваних обставин, ми зможемо підряднику перерахувати кошти на суму 54 млн грн. Розпочнуться будівельні роботи відповідно до умов договору, який буде підписаний. Ми плануємо працювати інтенсивно над цим проектом. Проектна документація сформована так, що можна вводити в експлуатацію почергово. Спершу буде збудований основний зал, а далі — всі інші компоненти. Будівництво основної частини буде завершене першим. Тендер буде оголошено в ці дні, щоб до нового року ми мали переможця», — додала під час брифінгу Гелена Пайонкевич.

Міські обранці

   Тарас ЧОЛІЙ, голова фракції «Українська галицька партія» у ЛМР, в коментарі «Ратуші» зазначив, що місту такий довгобуд не на часі та фракція УГП за це рішення не голосувала. «Коли я читаю в соцмережах повідомлення про те, що люди помирають у наших міських лікарнях через нестачу банальних речей, то в мене, як і в багатьох львів’ян, виникає логічне запитання: що у нашому місті важливіше: людина, її безпека, здоров’я, дозвілля, освіта чи якийсь черговий мегапроект? Такі величезні проекти, як стадіон  «Арена-Львів», це, звичайно, добре. Але постає запитання: скільки грошей було вкрадено там і стільки грошей хочуть вкрасти на цьому Палаці спорту? Для багатьох це — спосіб заробляння грошей, але ми говоримо про те, що міський бюджет не є для того. Сьогодні цей бюджет використовується на все що завгодно, тільки не на те, що треба, — зазначив Чолій. — Я вчора на колегії ставив міському голові запитання щодо мільярда гривень боргових зобов’язань міста, бо починаючи з 2020 року їх потрібно віддавати. Мільярд — на сміттєпереробний завод, сотні мільйонів — на автобуси, мільярд — на спортивний комплекс. Таке враження, що планів там є дуже багато, але хто буде, коли потрібно буде віддавати кошти. 

   Я не бачу нині жодної стратегії, а лише спосіб, як «освоїти» гроші. На мою думку, варіантів є кілька: ми або тепер витрачаємо міські гроші, починаємо довгобуд, або ми стратимо міські та державні гроші, а потім хтось із хитріших підприємців добудує його. Проте на цьому етапі це не є завданням міста —будувати такі комплекси. Завдання міста — будувати садки, будувати  школи, реконструювати лікарні, пологові відділення, закуповувати туди потрібне обладнання, а такі величезні речі, звичайно, потрібні, але для цього треба мати реальну спроможність. Фактично, це черговий кредит для міста та мінус. Тому позиція нашої фракції була в тому, що ми не готові голосувати за такі речі, за такі важливі ухвали, коли немає міського голови, який розповідає, як це важливо, а сам десь втікає, їздить та вирішує свої справи», — додав депутат.

   Своєю чергою голова фракції БПП у ЛМР Петро АДАМИК переконаний, що спорткомплекс — коштовна річ, але потрібна місту. «Будь-які інфраструктурні об’єкти, які ми будуємо для наших дітей, спортсменів, — це розвиток міста. Вартість захмарна, але експертиза її так погодила, чотири з восьми міст залишилось у «гонці» за тими державними коштами, тому нам погодили субвенцію не 27 мільйонів, а 54. Я свідомий того, що левову частину ми повинні шукати з позабюджетного міського фінансування, або корегувати проект. Була добра ідея зробити тренувальні зали для команд Львівщини з ігрових видів спорту на Сихові з погодженням стратегії з бюджетом 200 мільйонів гривень, і це ті кошти, які корелюються із нашою бюджетною резолюцією, згідно з якою всі надходження з акцизів на паливо, алкоголь, тютюн йдуть на молодь, спорт і культуру. Але в процесі виникло бажання зробити це краще, це буде спортивно-концертний зал, де 3800 глядачів можуть перебувати. Тим паче у Львові немає таких великих залів, а концерти проходять на стадіоні. Це дорога річ, але потрібна», — прокоментував голова фракції.

Громадськість вносить ясність

   Свою думку щодо будівництва комплексу висловила і громадська активістка Олеся ДАЦКО. Жінка вважає, що в місті є набагато більш нагальні потреби, та висловлює занепокоєння, аби цей палац спорту не повторив сумнозвісної історії «Арени-Львів». «Саму ідею розбудови спортивної інфраструктури, звичайно, я підтримую. Але наскільки ці витрати обґрунтовані та раціональні? Ми маємо в країні війну, ми маємо перенаселене місто, в якому бракує садків, шкіл, звичайних стадіонів для занять спортом. За ці кошти можна зробити стадіони у всьому Львові з суперобладнанням і таким чином дати доступ до спорту більшості населення. Але коли розглядається подібна інвестиція побудови чогось, то найімовірніше, що з цього мають великий зиск. Це буде «Арена-Львів» номер два. Тому що, по-перше, рішення дуже швидко приймали, бо з державного бюджету виділили 54 мільйони, і це багато, але питання: «Навіщо ви просили 54 млн на такий спорткомплекс?». Можливо, ці кошти потрібно було просити на забезпечення спортивних секцій? Але загалом, аби побудувати такий комплекс, потрібно мільярд, який буде складатись із нашого бюджету також, а це бюджет розвитку культури, освіти і охорони здоров’я разом узяті років за два», — розповідає активістка. Щодо того, чи впорається місто з такими затратами, пані Олеся зазначила: залежно від того, як під це будуть вибивати гроші. «Перспектива, що заберуть гроші зі всіх інших статей видатків, наприклад розвитку дошкільної, шкільної освіти, спорту, і «бабахнуть» туди, звичайно, є. Я прогнозую, що кінцевий бюджет цієї інфраструктури зросте принаймні втричі. Спираючись на досвід «Арени-Львів», яка досі не введена в експлуатацію і невідомо на чиєму балансі перебуває, це буде такий же варіант, тобто будівництво буде постійно дорожчати і дорожчати. Навіть за останній рік анонсів побудови цієї споруди на Сихові з понад 300 млн бюджет зріс до мільярда. А реально він обійдеться у три мільярди, — каже пані Дацко. — Також ситуація з керівником ЛКП, яке дотичне до побудови цього спорткомплексу,  — це скандал. Не може керівник очолювати одночасно два ЛКП, це забороняє антикорупційне законодавство. Щодо ЛКП «Спорт ресурс» — його керівник, згідно з даними сайту міськради, коли він очолював це підприємство, отримував, навіть без вищої освіти, майже п’ять мільйонів зарплати, а це більше, ніж у Президента і директора «Нафтогазу». Також сесія 11 жовтня створила ЛКП «Палац ігрових видів спорту», і  в реєстрі формально керівника немає. Але дані Youcontrol кажуть, що ця людина є керівником двох ЛКП одночасно. Це в нас не вперше, тут ставлять всюди своїх людей, аби потім вирішувати потрібні їм питання. От як він отримав 5 млн зарплати, на основі чого такі кошти можна отримати в комунальному підприємстві?! Як він потрапив на цю роботу? Якби в конкурсі зазначали таку зарплату, то я думаю, стояла б ціла черга на таку вакансію».
Христина СЛЮСАРЧУК, Тетяна ЖИКАЛЯК

 Опубліковано : 31.10.18 | Переглядів : 759

Читайте також:
Обличчя номера

Завантажити номер

 
Календар
« Лип.2019
Пн.Вт.Ср.Чт.Пт.Сб.Нд.
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
 
Реклама