Головна        Новини        Соціум        Політика        Економіка        Культура        Спорт        Репортаж        Кримінал        Довкілля        Зоо SOS       

Пошук :
СЕКТА: ЗАВОЛОДІТИ РОЗУМОМ!
СЕКТА: ЗАВОЛОДІТИ РОЗУМОМ!

Будівля, в ній вирішуються тисячі доль. Зайшовши в приміщення, одразу відчуваю чужі переживання, страх, ба навіть відчай. Та й не дивно: цього дня, 28 листопада 2018 року у Львівському апеляційному адміністративному суді, що на вулиці Саксаганського, 13 розглядають справу, яку сміливо можна назвати загробно-незвичною. Чому? 

Зруйнована родина і… життя

   49 років… Здавалося, попереду ще великий шмат вже усталеного життя. Дорослі діти, чоловік, батьки. Та одного дня у вашому житті з’являється людина, що здатна перевернути його з ніг на голову. Довіра стає безмежною і перетворюється у віру, яка може бути навіть вбивчою. Так і сталося з мешканкою м. Рівного, родичі якої звернулись до «Ратуші» по допомогу.
Чоловік покійної Алли Рибачук Роман Томчишин розповів, що познайомилися з дружиною вони ще в інституті, у них двоє дітей. «25 років не мали жодних проблем, потім в один прекрасний момент моя дружина разом із нашим колишнім куратором з інституту сформувала організацію «Спілка інтелігенції Рівненщини», вони досліджували цікаві історичні факти, релігійні історії. Вели наукову діяльність. Якось у їхню групу потрапив досить неординарний чоловік Петро Опанасюк. Його підходи до історії, релігії відрізнялись від інших.
   В Алли давно вже була невелика проблема — залізодефіцитна анемія, вона лікувалась, і Опанасюк зацікавив Аллу, сказавши, що вона дарма ходить до лікарів, і він її вилікує. Тоді ще ми з дружиною були в гарних стосунках, я возив її на їхні перші зібрання. З часом Петро Опанасюк декілька разів був у нас вдома, лікував дружину. Під час лікування Алли дітей і мене він виганяв, мовляв, у нас енергія мінусова. Потім у моєї дружини з’явився маятник (рамка), за допомогою якого Алла визначала, що їй їсти, куди йти, почала дуже змінюватись у ставленні до сім’ї: вона зробила собі окрему кімнатку, в якій молилась по декілька разів на день, — розповідає пан Роман. — Коли ми почали серйозну розмову про те, що відбувається, вона сказала, що відповідно до цього маятника, я, діти, її мама, всі наші знайомі — мінусові люди, бо, як сказав їй Петро Опанасюк, ми — нечисть. А вона — плюсова. І всі її проблеми виникають через те, що ми забираємо у неї енергію. Невдовзі стосунки зі мною, дітьми взагалі порвала. Дружина уникала родини, з часом переїхала на нашу більшу квартиру. Це було за півроку до смерті».
   Вже невдовзі, за словами Романа Томчишина, подруга загиблої Алли Рибачук, Ольга Ясковець, повідомила родині про те, що Алла відійшла в інший світ. «Ми з мамою Алли їздили по всіх лікарнях міста, шукали, в результаті знайшли дружину в центральній лікарні. Нам сказали, що її привезли непритомну і за декілька годин вона померла. Коли ми прийшли до моргу, патологоанатом лише розвів руками, повідомивши, що її… забрали. Як?! Хто?! Нам показали розписку, в якій було написано: «У зв’язку з релігійними віруваннями і через те, що в неї немає родини, із забороною розтину». Цей лист підписав головний лікар, — веде мову співрозмовець. — Дружину поховали в селі Ходоси, звідки родом Опанасюк. Система секти організована досить хитро, вони йменують себе «Спілкою захисту пам’яток історії і культури». Туди входить багато відомих людей. Ми навіть не могли запідозрити, що саме за цим стоїть, доки люди, в яких Опанасюк забрав квартири, фірми, не почали виходити зі секти. Було відкрито кримінальні провадження, станом на сьогодні їх понад 14». 

   Головною ж метою «сектантів», на переконання пана Романа, було власне  майно, адже після поховання пані Алли вони отримали оригінали документів на власність квартири. 

   Мама покійної Алли Рибачук, пані Леоніда, розповіла «Ратуші», що Петро Опанасюк одразу після смерті її доньки подав на відчуження її майна — квартир. «Сектант керує, маніпулює всіма діями Ольги Ясковець, яка є позивачем у цій справі. Він двічі суджений. Сам участі не бере, все чужими руками. Судимося через те, що Ольга Ясковець, за скеруванням Опанасюка, подала на міськраду м. Дубно до суду за те, що та дала мені дозвіл на перепоховання ДОНЬКИ, — ділиться горем із журналістом «Ратуші» мама загиблої. — Петро Опанасюк казав про Аллу, що вона вже на 120-му рівні в небі, дає йому інформацію, як і що він має робити. Мовляв, вони хочуть зробити їй монумент на могилі, вважають її святою Анною. На її могилу він хоче збирати людей, там світитиметься ореол, люди приноситимуть гроші. Аллі було 49 років. Що стало причиною смерті доньки, ми не знаємо, їй написали вірусний гепатит, а розтину ніхто не проводив».
   Пані Леоніда веде далі: «Я не можу дозволити, аби, при живій мамі, чужі люди так глумились над тілом моєї доньки. Я хочу перепоховати свою доньку, бо ЖОДНОГО ЇЇ ЗАПОВІТУ про те, як і де її поховати, просто НЕ ІСНУЄ! Районний суд ми виграли. Тепер Ольга Ясковець подала в апеляційний суд. Через перевантаженість Житомирського суду, справу передали у Львів». 

Замкнуте коло «Кола слухачів»

   Про ситуацію зсередини розповів «виходець» із об’єднання, який разом із дружиною спочатку брав у ній участь. Згодом зрозумівши, що це шахрайська схема, Анатолій Ясковець покинув «об’єднання». За словами чоловіка, все почалось у далекому 2013 році. Анатолій та Ольга Ясковці придбали земельну ділянку для будівництва свого будинку під Рівним. Архітектор сказав, що є так звані геопатогенні зони, на яких не можна розміщувати будинок, бо почнуться проблеми зі здоров’ям. «Нам розповіли про фірму «Рівне-Суренж», яка надає послуги з визначення таких зон. Ми зв’язались і таким чином вийшли на Петра Опанасюка. Він приїхав, подивився наш бізнес, сім’ю, де ми живемо. Побачив, що ми певною мірою заможні. Зрозумів, що піддаємось впливу. Спочатку розповідав про елементарні цікаві речі, з історії, про «істинне православ’я», про те, що неправильно у церкві. На питання, де можна почерпнути детальнішу інформацію, він відповів, що лише від нього, що в нього є група людей, яка збирається на квартирі, і він їм розказує про це. У нас на фірмі ПП «Автотехнологія» є конференц-зал, і ми тоді запропонували там проводити зустрічі прибічників-слухачів Опанасюка. Тоді їх було близько 20, — розповів Анатолій Ясковець «Ратуші». — З часом група почала розростатись, Опанасюк поступово почав розповідати про будову Всесвіту, духовні рівні. Казав і про те, що може лікувати, передбачати майбутнє, розповідав про нечисть, про те, що люди діляться на мінусових і плюсових, залежно від своїх духовних рівнів. Люди, які мають плюсові духовні рівні, — божі, а ті, що мінусові, — нечисті. Потім він казав, що є сином Господнім, або 5-тим аочаком — Ісусом Христом у 4-му пришесті. Він вліз у нашу родину, у бізнес, почав керувати нашими діями. Наприклад, коли ми їхали до партнерів до Білорусії, він сказав, що йому прийшла інформація, що він мусить їхати з нами. Коли повернулись назад, він заявив, що ми мали загинути у цій поїздці, а завдяки тому, що він поїхав, він, син Господній, зберіг нам життя. «Можете цей день вважати своїм другим днем народження», — казав він. Так, чоловік надає послугу, якої ти не потребуєш, і ти вже стаєш зобов’язаним за цю послугу». 

   За словами пана Анатолія, його дружина перебуває під дуже сильним впливом Петра Опанасюка, вона зазомбована. Була фанатично йому віддана і померла Алла Рибачук.

   «Петро Опанасюк назвав усіх сектантів «Колом слухачів», які в майбутньому будуть посвячені в рахмани. Якось він заявив, що він буде першоотцем і стане Президентом України, очолить адміністративну і духовну владу у країні. Основним його завданням на цій землі, за його словами, є знищення нечисті, виявити яку може лише Опанасюк. Тобто, на кого він вкаже, хто йому не сподобається, той одразу стає нечистю. Казав, що знищуватиме нечисть шляхом нещасних випадків, насиланням хвороб, вроків — пригадує Анатолій Ясковець. — З часом ми його і його сім’ю забезпечували всім. Дружина купувала йому одяг, купили йому декілька автомобілів, оформили автомобілі на фірму, але віддали йому. Виконували будь-яку його вказівку. Їздили ми з ним в Африку, Грузію. Там вже були інші деталі. Саме тоді я зрозумів, що це шахрай і його цікавлять лише гроші. Коли лже-«Божий син» зрозумів, що я розкусив його і невдовзі викину за шкірку, він почав готувати все для того, аби випхати мене і заволодіти моїм майном. Була проведена оцінка мого майна, підготовлена шахрайська схема, через підробку документів. Основна частина майна — будинки, земельні ділянки, автомобілі, були переоформлені на сина і дружину Петра Опанасюка. Нині зв’язку зі своєю дружиною та дітьми не маю».

   Екс-учасник «Кола слухачів» також розповів, що Петро Опанасюк організував його цькування: чоловіка перестріли вісім сектантів і побили. «У так зване «Коло слухачів» входили і чоловіки, які пройшли АТО. Опанасюк сказав їм вивезти мене до лісу, побити, зламати психологічно, вистрілити мені над головою. Хлопці цього не зробили, а коли вийшли зі секти, все мені розповіли. Цю інформацію вони готові підтвердити. Моя дружина оточена сектантами. У будь-який момент йому нічого не заважає сказати, що вона нечисть, і сектанти викинуть чи поб’ють її, як мене. Люди це зроблять, адже свято вірять Опанасюку», — додав Анатолій Ясковець. 

Таки секта?

   За словами пана Анатолія, Опанасюк дуже рвався до влади. «Хоч Опанасюк групу називає «Коло слухачів», це об’єднання має ознаки секти: Петро Опанасюк назвав себе сином Господнім, каже, що врятуватись можуть лише люди, які поклоняються йому і є учасниками секти, всі інші — нечисть; єдиний нині на Землі, хто може милувати і пробачати, — Опанасюк, за його ж словами. Свідчить про секту і те, що учасники об’єднання відокремлюються від усіх інших, відгороджуються від батьків, родичів, близьких, створюється ізольоване коло. Він розлучив дуже багато сімей. Крім того, Петро Опанасюк постійно проводив обряди, лікував, читав молитви, їздив на «місця сили». Ще одною ознакою секти можна вважати і страх людей виходу з неї. Вони бояться, бо думають, що він наведе на них «порчу», — вважає співрозмовник. — Він і мені при всіх казав, що я матиму інсульт певного дня і потраплю в інвалідне крісло. Насправді це є страшний небезпечний чоловік, людиноненависник. Він також хотів створити таємне братство, яке б збирало інформацію на представників влади, на суддів, прокурорів, слідчих, а потім використовувати це для шантажу. Він мріє про владу. Щодо часу, то у грудні 2013 року ми познайомились, а вийшов я із секти у липні 2017 року. Секта діє з 2013 року, а коли вже організація почала розростатись, мала понад 100 учасників, Опанасюк заявив, що нам дуже потрібна якась офіційна організація для прикриття діяльності. Тоді, у 2016 році, в Рівному була зареєстрована Рівненська обласна організація охорони пам’яток історії та культури. Один із сектантів став керівником організації, а Петро Опанасюк — заступником. Для того, щоб показати, які вони справедливі, що вони борються за Україну, зняли декілька історичних фільмів». 

Голос обраного

   Намагалась дізнатись «Ратуша» версію ситуації і в Петра Опанасюка, який чіткої відповіді так і не дав: «Ні, просто є, наприклад, ті, з ким небіжчиця дружила (відповідь на запитання про Аллу Рибачук. — Авт.), в кого жила — Ольга Ясковець. «Коло слухачів» — це не угруповання. Це товариство з охорони пам’яток історії та культури, громадська організація. Про те, що це угруповання, секта, вони торочать на всіх перехрестях». На цьому розмова різко перервалась… Мовляв, я вас не чую…

Заперечення очевидного? 

   За інформацією місцевих ЗМІ Рівненської області, члени товариства, звісно, всі звинувачення відкидають. Заперечують і проведення якихось ритуалів, і те, що поділяють людей на «плюси», «мінуси», що залежать від думки Петра Опанасюка і що він «лікує» людей. Конфлікт зводять до двох нюансів: сімейних непорозумінь через розподіл майна і тиску на товариство через його діяльність, повідомляє «Рівне вечірнє».

Людина ІКС

   То що ж відомо про Петра Опанасюка, «Ратуша» намагалась дізнатись із відкритих джерел, зокрема зі ЗМІ Рівненщини. ГО «Українське товариство охорони пам’яток історії та культури Рівненської області», або ж «УТОПІК», чи «Коло слухачів», як себе неформально називають самі члени товариства,  оформлена на історика Сергія Лейчука та колишнього начальника міського управління охорони здоров’я Михайла Стичишина. А пан Опанасюк — за документами, лише заступник голови, повідомляє «Рівне вечірнє».

Слава Богу!

   У результаті судового засідання, апеляційну скаргу позивача Ольги Ясковець на рішення Рівненського окружного адміністративного суду від 18 червня 2018 року про визнання рішення протиправним, суд постановив: апеляційну скаргу Ольги Ясковець залишити без задоволення, а рішення Рівненського окружного адміністративного суду залишити без змін… 

Анастасія ШЕВЧЕНКО

 Опубліковано : 05.12.18 | Переглядів : 1123

Читайте також:
Обличчя номера

Завантажити номер

 
Календар
« Сер.2019
Пн.Вт.Ср.Чт.Пт.Сб.Нд.
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
 
Реклама