Головна        Новини        Соціум        Політика        Економіка        Культура        Спорт        Репортаж        Кримінал        Довкілля        Зоо SOS       

Пошук :
Автомісце під сонцем
Автомісце під сонцем

Проблема паркування у нашому місті — одна з найактуальніших, особливо це стосується центральної його частини. Автомобілів багато, а місць для паркінгу явно бракує. 

За інформацією ЛКП «Львівавтодор», упродовж 2018 року у Львові було облаштовано 14 нових паркувальних майданчиків: шість — у 1-й зоні паркування (102 паркомісця) та вісім — у 2-й зоні паркування (271 паркомісце). Відтак, станом на тепер ЛКП «Львівавтодор» виступає оператором паркування на 36 майданчиках для паркування зі загальною кількістю паркомісць 1073. На паркувальних майданчиках встановлено 44 паркомати, частина з яких передбачає можливість розрахуватися банківською карткою, а в майбутньому будуть переобладнувати старі паркомати на нові зразки.


   Як розповів «Ратуші» в.о. керівника ЛКП «Львівавтодор» Євген Калитич, у 2019 році «Львівавтодор» ініціюватиме проведення конкурсу щодо визначення оператора з паркування у м. Львові на такі паркувальні майданчики у першій зоні паркування: вул. Саксаганського — 21 паркомісце, Руданського — 15 паркомісць, Тиктора — 11 паркомісць. Нові місця для парковки з’являться також у другій зоні паркування: вул. Драгоманова — 30 паркомісць, Шпитальна — 25 паркомісць, Куліша — 45 паркомісць, вул. Медова — 9 паркомісць, Куліша — 45 паркомісць, Огієнка — 18 паркомісць, Гоголя — 27 паркомісць.  

   Всього «Львівавтодор» планує створити в 2019 році 214 нових паркомісць. Вартість паркування в першій зоні становитиме 15 гривень, в другій — 5 гривень. «Хочемо зазначити, що кількість паркомісць може зменшитись або збільшитись після того, як ми замовимо виготовлення схем паркувальних майданчиків. Однак суттєво це число не зміниться, — додав Євген Калитич. — Ми оголосимо тендер на закупівлю паркоматів для цих паркувальних майданчиків. Нині в Україні з’явилась нова модель паркоматів, де є також можливість розрахунку банківською карткою та готівкою. Вони є трішки дешевші від тих, які ми закуповували минулого разу, та менші за розміром.  Тому ми думаємо, що будемо купувати цю нову модель».

   За словами Валерія Веремчука, депутата Львівської міської ради, подолати незручності з паркуванням у Львові можна, впровадивши систему, яка вже давно діє у багатьох європейських містах. «Поліпшити ситуацію з паркуванням у Львові, звісно, можна, якщо ми використаємо досвід європейських міст — задіємо відкриті парковки, які є на вулицях, і посилимо контроль над їхньою роботою. Адже ми бачимо, що завантаженість парковок в центрі міста є повна, однак коштів збирають значно менше, ніж мало б бути, бо немає достатнього контролю над тими, хто паркується. Винятки — лише паркінги на Валовій, та біля Вернісажу, де є шлагбауми, — каже Валерій Веремчук, — Водночас, у Європі завдяки програмному забезпеченню, яке сьогодні можна встановити в кожному смартфоні, використовуються і паркінги біля супермаркетів, і біля  громадських просторів чи навіть приватних. Цю систему можна налагодити і у Львові — водій онлайн бачить, де є найближче вільне місце, і може онлайн оплатити паркування. Друге питання — якщо говорити про паркування в центрі міста, то в усіх туристичних містах, таких як наше, воно дороге. Тому політика міста має бути така — забезпечити якісний громадський транспорт, щоб людина могла пересісти з приватного автомобіля на трамвай, тролейбус чи автобус. А парковки були б перехоплювальними — на під’їзді до центру міста, а не безпосередньо в центрі».

   Ще один спосіб зарадити проблемі — спорудження підземних паркінгів, однак такі проекти потребують багато часу та ресурсів. «Насправді ми розуміємо, що підземні паркінги — це дорогі інвестиційні проекти, — каже депутат. — Ці проекти треба реалізовувати, але вони не будуть швидкі в часі, враховуючи коштовність і складність робіт. Крім того, для них потрібно шукати інвесторів, вести переговори».
Уляна ДЕПУТОВИЧ

 Опубліковано : 13.12.18 | Переглядів : 1119

Читайте також:
Обличчя номера

Завантажити номер

 
Календар
« Тра.2020
Пн.Вт.Ср.Чт.Пт.Сб.Нд.
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
 
Реклама