Головна        Новини        Соціум        Політика        Економіка        Культура        Спорт        Репортаж        Кримінал        Довкілля        Зоо SOS       

Пошук :
«Священне» сміття Львова
«Священне» сміття Львова

Директор ЛКП «Зелене місто» везе священиків у Тель-Авів, щоб показати… сміттєпереробний завод!!!

Схоже, у львівській мерії вичерпали вже всі ідеї щодо  того, як саме можна переконати мешканців, що завод із переробки ТПВ їм потрібний, а його сусідство не зашкодить комфорту та здоров’ю людей. Бо цього разу дивитись на функціонування заводу полетять… священики. І не до сусідньої Польщі, та й навіть не до Європи… А в далекий Ізраїль. 

«Я вважаю, що священики, як і звичайні мешканці, мають право і відповідальність на власні очі подивитися, що собою являє аналогічне підприємство, яке наполегливо намагаються називати «смітником», для того, щоб вміти відрізнити благо від брехні й мати підстави доносити це до людей. Тому я і супроводжую групу два дні в Тель-Авів на сучасний завод із переробки відходів. Моє завдання — забезпечити відвідання та ознайомлення зі сучасним комплексом переробки побутових відходів», — саме такою була відповідь очільника ЛКП «Зелене місто» Вадима Ноздрі у «вайбер» одній з активісток групи, що виступає проти будівництва сміттєпереробного заводу на території міста Львова, на запитання щодо організації цієї мандрівки.

   Рустам Курбанов, учасник ініціативної групи проти будівництва сміттєпереробного заводу на вулиці Пластовій у Львові, розповів «Ратуші», що за його інформацією, старт вояжу до Тель-Авіва було призначено вже на цей тиждень. «Нам не відомо, летять вони з міста Львова чи околичними шляхами. Проте ще в неділю інформацію про те, що таку поїздку організовують, підтвердив священик, якого на неї запросили, — розповів Рустам Курбанов. — М’яко кажучи, нам дивно, чому церкву долучили до такого роду поїздок. Ще можна зрозуміти, якби на ознайомлення з роботою сміттєпереробного комплексу запросили б представників громади, яка виступає проти, або ж представників ЗМІ, як це вже не раз бувало під час подорожей на сміттєпереробні заводи в Польщу. Але не розумію, чому треба залучати представників церкви, та ще й везти їх не до Польщі, а до Ізраїлю. Звісно, церковники могли б їхати на паломництво до святих місць цієї країни, але нічого спільного з паломництвом ця мандрівка не має. Хоча, з боку міської влади я вже нічому не дивуюся, бо, очевидно, всі засоби є хорошими для досягнення мети. Нам цікаво, хто був такий креативний в ЛКП «Зелене місто», що запропонував здійснити таку поїздку». 

   Крім того, за словами Рустама Курбанова, цікаво й те, чиїм коштом фінансується подорож-знайомство зі сміттєпереробним заводом. «Бо навряд чи платники податків будуть у захваті, якщо їхні гроші передбачаються на такого роду поїздки. Сумніваюся, що цю поїздку фінансують за приватні кошти керівника ЛКП «Зелене місто»», — додав він. 

   Водночас «Ратуша» звернулася по коментар щодо поїздки до, власне, Вадима Ноздрі. «Я не є організатором поїздки, моїм завданням було просто визначити, де є у світі схожі підприємства, на які варто звернути увагу. Одне таке підприємство точно є в Ізраїлі. Воно схоже на те, яке ми маємо плани будувати, — розповів чиновник. — Чому саме священики? Не до мене запитання, але можу вам сказати свою особисту думку. Вже була не одна поїздка для людей, звичайних мешканців. Отці ж мають велику повагу, і вони висловили зацікавленість у тому. Вони сказали, що одне — це побачити презентацію, а інше — поїхати і побачити, як працює схожий комплекс. Вони, як відповідальні лідери громадської думки, мають самі все побачити, щоб мати моральне право казати, що це є сучасно, безпечно й екологічно», — розповів Вадим Ноздря. Чиновник не захотів конкретизувати дату мандрівки отців до Ізраїлю, лише зазначив, що це відбудеться дуже скоро, адже про візит на завод уже домовилися цього тижня. Водночас на запитання про кількість учасників вояжу чиновник не відповів. «Я не є організатором, моє завдання — бути просто присутнім на заводі», — додав він. Коли ж ми спитали, хто організатор, почули таку відповідь: «Я не можу сказати, це такі високі речі, я як директор ЛКП не можу знати, хто організовує цю поїздку». 

   Дмитро Скрильніков, керівник ГО «Бюро екологічних розслідувань» вважає мандри святих отців до Ізраїлю незвичним ходом львівської мерії. «На Західній Україні є така річ, що до людей певні меседжі швидше доносяться через тих, кому вони більше за все довіряють, — це церква. Тому хід, загалом, цікавий. Священики доносять певну інформацію до людей: наприклад, ефективно спрацювали меседжі щодо невикористання пластикових квітів на цвинтарях. Хоча в цьому випадку я не впевнений, що це спрацює, — каже еколог. —  Проте я вважаю, що довіру можна завойовувати не лише з допомогою релігійних переконань мешканців, але й завдяки прозорим та правильним діям з боку Львівської міської ради. Треба більше дослухатись до громадян, спілкуватися з ними, шукати компромісні рішення. Але вигідніше, вочевидь, зібрати спочатку журналістів, тепер священиків, наступними, очевидно, будуть громадські активісти. Це стандартний підхід, і дуже багато підприємців використовують його, щоб переконати певну групу людей. Однак у випадку зі священиками я не впевнений, що вони зможуть переконати тих людей, що житимуть біля сміттєпереробного заводу, що таке проживання є безпечним для них». 

   Водночас локація, яку пан Ноздря обрав для знайомства з роботою сміттєпереробного заводу, Дмитра Скрильнікова здивувала. «Чому в Ізраїль, мені дуже дивно. Можливо, там не потрібно візи, можливо, у Вадима Ноздрі є якісь контакти там? Можливо, туди дешевші квитки, або там тепло? Або ж для священиків був стимул поїхати, щоб подивитись не тільки на сміттєпереробний завод, але й побачити святі місця? Можливо, вони вже визначилися з потенційним інвестором, тому хочуть показати ізраїльську технологію. Технологічно погодні умови, температура і все решта там точно відрізняються від львівських. Щодо того, як функціонує там система збору сміття, то вона працює не інакше, аніж у європейських державах, — каже він. — Досить часто певні чиновники використовують Ізраїль через тамтешній серйозний захист бізнесової інформації — щоб переганяти гроші з українського бюджету на іноземні рахунки. Адже Ізраїль не видає інформації щодо бізнесу, щодо фінансових звітів, на відміну від європейських країн. І якщо б були якісь намагання завищити ціну  чи ще щось, у Європі це легше перевірити. До речі, в нас саме ізраїльська компанія, зареєстрована українськими особами, колись вивозила пестициди». 

   На запитання «Ратуші», куди ж краще везти львів’ян, щоб найкраще продемонструвати роботу сміттєпереробного заводу, Дмитро Скрильніков відповів так: «Краще везти на ті ділянки, де запланована реалізація проекту, і пояснювати, як це буде зроблено. Бо можна везти в будь-яку країну, але до тієї реалізацієї, яка є в нас, люди не мають довіри. Бо в нас не мислять інтересами Львова — кожен мислить інтересами своєї кишені. Ми вже бачили ті конкурси, подання заявок, у європейських країнах ці схеми дій ніхто б навіть не зрозумів, — переконаний керівник ГО «Бюро екологічних розслідувань». — Тому, щоб переконати людей, треба подати їм реальний проект з реальними діями! А для цього не обов’язково везти когось в Ізраїль!».
Уляна ДЕПУТОВИЧ

 Опубліковано : 13.12.18 | Переглядів : 1343

Читайте також:
Обличчя номера

Завантажити номер

 
Календар
« Жов.2019
Пн.Вт.Ср.Чт.Пт.Сб.Нд.
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
 
Реклама