Головна        Новини        Соціум        Політика        Економіка        Культура        Спорт        Репортаж        Кримінал        Довкілля        Зоо SOS

Пошук :
Спортивні підсумки 2018 року

2018 рік для українських спортсменів був успішний та провальний, тріумфальний та скандальний. Було все. Газета «Ратуша» підбиває підсумки року.
Олімпійський Пхьончхан

Виступ українських спортсменів на зимовій Олімпіаді у південнокорейському Пхьончхані важко назвати успішним. Країну представляли 33 спортсмени у 9 видах спорту. Провалили змагання наші біатлоністи. Українська команда здобула золото там, де й ніхто не сподівався. Зробив це Олександр Абраменко у фристайлі. Це дозволило Україні у підсумку закінчити виступи на Олімпіаді на 20-му місці. Та Олімпіада також запам’яталась і скандалом, пов’язаним із санкарем Андрієм Мандзієм. «Це не міф, сани роблю вдома у гаражі, як видно на фото, на них і стартував на Олімпійських іграх. Від Федерації отримав полози — 1200 євро, кронштейни — 290 євро, 2 пари гумок по 30 євро — 60 євро. Торішні сани збирав повністю за свій рахунок», — зазначив Мандзій. Однак спортивні чиновники неохоче вірили у слова Андрія. Примудрились навіть його висловлювання назвати міфом. Олімпіада в Кореї вкотре продемонструвала, що у вітчизняному спорті не все гаразд.

Успіхи параолімпійців

Куди успішніше за олімпійців виступили параолімпійці. За 9 днів XII Параолімпійських ігор у Пхьончхані українці завоювали 22 нагороди: 7 золотих, 7 срібних та 8 бронзових медалей. У медальному заліку українці посіли шосте місце.

Нестримні українські боксери

2018 рік став вкрай вдалим для українських боксерів. Василь Ломаченко у травні зустрівся  з венесуельцем Хорхе Лінаресом. Василь упевнено виграв у нього титул чемпіона світу за версією WBA та The Ring у легкій вазі. А вже у грудні Василь захистив титул та виграв звання чемпіона WBO в легкій вазі у пуерториканця Хосе Педраси, об’єднавши два чемпіонські пояси. Олександр Усик, за підсумками року, став володарем чемпіонських поясів за версіями WBA, WBC, WBO, IBF. 21 липня Сашко у Москві здолав російського боксера Мурата Гассієва. Наприкінці року ще на одного українця-чемпіона світу з боксу стало більше. Олександр Гвоздик у ніч з 1 на 2 грудня у Квебеку переміг Адоніса Стівенсона і став чемпіоном світу в напівважкій вазі за версією WBC.

«Золота ракетка» України

Українська тенісистка провела дуже насичений сезон. По правді кажучи, 2018-й для Еліни був неоднозначним. На початку року українка вийшла до чвертьфіналу Australian Open. Пізніше провалила турніри серії Grand Slam. Втім, усе це можна забути після перемоги на підсумковому турнірі WTA у Сінгапурі. При цьому на турнірі вона виграла всі п’ять матчів. Ця перемога дозволила їй піднятися на четверту сходинку світового рейтингу.

«Карпати» vs ФК «Львів»

Цього року місто Лева у Прем’єр-лізі представляли дві команди, ФК «Львів» та ФК «Карпати». Цей рік для «синьо-золотих» був революційним. До команди приєдналось чимало новачків, зокрема бразильці. Наразі в турнірній таблиці чемпіонату містяни розташувались на восьмому місці. Команда Бакалова має непогані шанси потрапити  у чинну шістку і таким чином поборотись за єврокубки. Для іншої львівської команди цей рік склався невдало. Минулий сезон «зелено-білі» завершили лише на восьмому місці. На цей момент «зелено-білі» посідають десяту сходинку і, найімовірніше, будуть боротись за виживання. Постійні скандали, десятки новобранців, регулярні зміни тренерів. Отож, 2018-й у «Карпат» був дуже насичений. Шкода лише, що в негативному плані. Попри все, вболівальники вірять, що наступний рік буде кращим.

Танцівники року

Стрияни Давид Комарницький та Ангеліна Черковська стали абсолютними чемпіонами світу в європейській та латиноамериканській програмах у категорії «ювенали-1». Чемпіонат Open World Championships-2018 відбувався 6-9 грудня в столиці Франції — Парижі. 8 грудня спортсмени здобули перемогу в латиноамериканській програмі, а 9 грудня стали найкращими в європейській програмі. Давид та Ангеліна стали єдиною парою з України серед усіх категорій, яка заслужила такі високі звання. Другу сходинку посіла пара зі США, третю — Росія. Обом спортсменам — по 9 років. У парі вони танцюють лише 5 місяців. Діти тренуються в Ірини Марюк, у Клубі спортивного бального танцю «Пролісок» (м. Стрий). До слова, Давид Комарницький та Ангеліна Черковська — титуловані танцюристи. Вони вже здобували звання абсолютних чемпіонів України у 3-х програмах (європейській, латиноамериканській та програмі 10 танців).

Медалі юних олімпійців

Львівська гімнастка Христина Погранична виборола срібну медаль на ІІІ літніх Юнацьких Олімпійських іграх, у Буенос-Айресі (Аргентина). Зазначають, що за підсумками виступів у чотирьох вправах — зі стрічкою, булавами, обручем і м’ячем — 15-річна львів’янка набрала 65,100 бала, що дозволило їй піднятися на другу сходинку п’єдесталу. Золоту нагороду виборола представниця Росії Дарія Трубникова з загальним результатом 69.400 бала. Бронза — в гімнастки з Італії Таліси Торретті з підсумковою оцінкою 64.650 бала. Саме італійка випереджала Христину Пограничну в кваліфікації до фіналу. Тоді, нагадаємо, Христина виявилась третьою з 36 спортсменок. Додамо, що боротьба у фіналі для Христини Пограничної була непроста, і до останнього зберігалась інтрига змагань. Найкращий результат львів’янка показала у вправі з обручем, за яку отримала 17.750 бала і після якої була на першому місці у турнірній таблиці. Ще один чудовий виступ Христина продемонструвала у вправі з булавами — за неї їй присудили 16.950 бала. Команда львів’янки вважала цю оцінку заниженою і подала протест, однак судді його не прийняли. На останніх секундах вправи зі стрічкою Христина припустилась помилки і, втративши реквізит, заробила 15.550 бала. І найбільш складною для львів’янки видалась вправа з м’ячем, у якій вона також втратила реквізит та здобула 14.850 балів. Ще одну медаль у скарбничку збірної принесла 17-річна борчиня зі Львова Оксана Чудик. Вона виборола срібну нагороду у ваговій категорії до 65 кг. Сильнішою за львів’янку виявилася лише китаянка Чжоу Сіньжу.

Шахова королева року

Марія Музичук дуже вдало виступила на Шаховій Олімпіаді у грузинському Батумі в жовтні. Дівчата нашої жіночої збірної стали срібними призерками першості. Сама ж Марія виборола золоту нагороду в особистому заліку Всесвітньої шахової Олімпіади. В унісон із нею золото шахової олімпіади виграв українець Антон Коробов. Згодом на Чемпіонаті світу Марія Музичук завоювала бронзову медаль за вихід у півфінал на світовій першості в російському Ханти-Мансійську.

Нескорені року

Львів’яни успішно виступили на «Іграх нескорених», які цього року відбувались в австралійському Сіднеї. Богдан Оксентюк (ветеран Національної гвардії України, учасник АТО з 2014 по 2018 рік) став володарем золотої медалі з легкої атлетики (біг на 1500 метрів), срібної та бронзової медалей з плавання (50 та 100 метрів вільним стилем). Сергій Шимчак (ветеран Збройних сил України, учасник АТО у 2014 — 2015 роках) виборов найвищу нагороду в командних змаганнях зі стрільби з лука та посів четверте місце у велоспорті (категорія Men’s Road Cycling IRB1). Міжнародні змагання Invictus Games («Ігри Нескорених») серед військовослужбовців та ветеранів, які зазнали травм, поранень або захворювань під час бойових дій, тривали в Сіднеї. Українці привезли з нього сім золотих та 10 срібних медалей. 15 учасників української команди вибороли п’яте місце в медальному заліку.

Ось таким насиченим був 2018-й рік. Сподіваємось, у прийдешньому буде більше перемог та медалей.