Головна        Новини        Соціум        Політика        Економіка        Культура        Спорт        Репортаж        Кримінал        Довкілля        Зоо SOS       

Пошук :
Повелитель хряків
Повелитель хряків

Його свиней не підкосить африканська чума чи свинячий грип, не заколють, аби запекти у духовці на Новий рік. Завдяки великій колекції, яка налічує кількасот експонатів — від міні-пігів до побитих життям хрюнделів, його з впевненістю можна назвати повелителем хряків. «Мисливець» на свиней, письменник, журналіст, політолог, краєзнавець Роман ОНИШКЕВИЧ розповів «Ратуші» про своє «свиняче царство». 

— Чому з такого розмаїття тварин для колекціонування обрали саме свиней?

— Почнемо з того, що моє «свиняче» колекціонування доволі умовне. То так, аби хтось не подумав, що я звар’ював, вкладаю тисячі в нові екземпляри чи шастаю по з’їздах свинофілів. Тварин я взагалі дуже люблю. Якби мав мільйон грошей і стільки ж вільного часу, то завів би собі не тільки свиней, а по парі кожної звірини, здатної жити у свійських умовах, включно з єнотами. До речі, дуже милі тваринки.
   А свиней почав колекціонувати випадково. Багато-багато років тому мені якось було треба стругалку до олівців. Забіг у перші-ліпші канцтовари, а там така мила свинка-стругалка. Купив. Потім якось ще якесь канцелярське порося з’явилося. Врешті, знаючи, що мені подобаються свинки, Миколай якісь статуетки приніс. Та й думаю собі: а чом би це колекцію не зібрати? Може, на думці все б і затихло, але добрі друзі, яким я якось похвалився, що люблю поросят і мислю, чи не почати колекціонувати, оперативненько так спохватилися і давай на всі можливі нагоди дарувати — дерев’яних, глиняних, скляних. «Звалу» вже не було. Зазначу, що це було років 20 тому, коли в нас іще не було стільки китайського непотребу і кожна свинка була маленьким витвором мистецтва. Власне, злі китайці й поховали моє бажання продовжити активне колекціонування 12 років тому, коли перед минулим Роком Свині її зображень стало стільки, що просто відпало бажання збирати. Нині ж колекцію підтримую точковим методом. Або привожу справді якісь оригінальні екземпляри з мандрівок, або тішуся подарунками друзів. 

— Вважають, що свині брудні, неохайні, неприємні тварини. Чи вважаєте Ви, що це ставлення до свиней несправедливе?

   — Уявіть, який би сморід стояв від сотні людей, яких би закрили нехай у 5-кімнатній квартирі й годували хімдобривами. Тобто все це вигадки людини, яка, окрім того, що є вінцем творіння, є ще й продуцентом найбільших глупот. Дикі свині ж нікому не смердять, та й брудними їх не назвеш. Так само, як і свині, котрих випасають. Усе залежить від умов доглядання. А стосовно того, що свиня любить у болоті покатулятися і прийняти ванну в калюжі… Звиняйте, а в них є вибір? Це ж навпаки підкреслює прагнення звірини до гігієни. А кому такі процедури не до вподоби, хай водить льошок і хряків у басейн чи аквапарк. Гадаю, їм би це дуже сподобалося і вони б не мали потреби бабратися в багнюці. 

— Розкажіть про цікавинки своєї колекції: які різновиди свиней маєте, яка свинка Ваша найулюбленіша? Скільки експонатів є у Вашій колекції?

   — Яка найулюбленіша — навіть не знаю. Є ціла серія про свинку-хлопчика і свинку-дівчинку, де вони дружать, бавляться, цьомаються, одружуються, і так далі. А щодо найдорожчих – то, очевидно, це подаровані друзями. От буквально днями добрі люди привезли з Польщі дві дерев’яні свинки ручної роботи. Своєрідним хітом колекції є іграшка, яку мені привіз товариш із Португалії. Там хряк із льошкою кохаються у ванній під різні мелодії. Дуже народ з того тішиться. До речі, мушу зазначити, хоча сам не знаю, чому так є: у свинячій тематиці дуже багато, так би мовити, еротики. Маю навіть презерватив зі свинячим рилом. Зберігаю виключно, як колекційний експонат.  

— Чи всіх свиней у колекції Вам дарували, чи були такі, яких «підкладали»?

   — Ну, друзі дарують, а підкладають недруги. Такого я не колекціоную і намагаюся швидше забути, аби не перейматися всіляким дрантям.
 
— Кажуть, що вся Ваша колекція «перекочувала» з дому на роботу. З чим це пов’язано: в них погана аура?

   — Тут усе просто. Коли назбиралося кілька сотень експонатів, то просто не було місця, де їх зберігати. Але в цьому є певний позитив, бо з’явилася можливість показати колекцію більшій кількості людей. Щодо аури, то вона поганою засадничо не може бути — 99 % моїх свинок веселі, усміхнені та життєрадісні. 

— Чи були якісь смішні, веселі історії, пов’язані з хряками? Якщо так — розкажіть.

   — Якось у селі на Жидачівщині мене ледь не покусала льоха. Але то я сам винен. Приїхали ми до знайомого, а в нього якраз на господарці виводок міні-пігів з’явився. Я страшенно втішився і тут же взяв одне пацятко на руки. Аж раптом бачу, як на мене з диким хрюканням несеться льоха. Ледве врятувався від укусів. Виявляється, у свиней дуже розвинутий материнський інстинкт. 
   Була ще кумедна історія, пов’язана вже безпосередньо з колекцією. Перетнувся в місті зі студенткою, яка мала прийти до нас в газету на практику. Домовляємося, коли їй прийти в редакцію. Без задньої думки кажу: «Завтра випусковий день, я можу не мати часу, хіба приходь увечері. Я тобі заодно якогось кнура цікавого покажу». Дівчинка дещо знітилася. Мусів пояснити, що то я буквально, а не із сексуальним підтекстом.

— «Із свині чоловік нігди не буде, але з чоловіка свиня ся може стати», «В людях Ілля, а вдома свиня». Чи простежується схожість поведінки свиней і людей? У чому?

   — Як відомо, людські та свинячі органи дуже схожі. Шкіру цієї тварини вже давно використовують для пересадок. Про «духовну» схожість мені говорити важче, але схоже на те, що свині, як і люди, бувають і веселі, і дуже злі, коли їх вивести зі себе. До речі, в наступному житті я можу бути якраз свинею. То колись в юності я писав репортаж про кришнаїтів, і вони мені це пояснили. Мовляв, якщо буду багато всього наперебій жерти, то в наступному житті реінкарнуюся в свиню. А як буду зловживати плотськими утіхами — то в мавпу. З віком зловживання отим другим певним чином втрачає актуальність, а от апетит у мене з юності не змінився. Так що, коли вірити кришнаїтам, то бути мені свинею. Загалом кажучи, не найгірший варіант, коли якась весела компанія закусить тобою пляшку-другу. Тут навіть є якийсь містичний елемент самопожертви. Чи, скажімо, Ви, нині — молода, гарна дівчина — років так за 50, коли будете вставними зубами гризти відбивну, то подумайте. Може, Ви смакуєте Романом Онишкевичем?

— Чи тримали Ви колись справжню свиню? 

   — Колись читав історію, що через свиню від Джорджа Клуні втекла коханка. Коли це створіння бігало по хаті, вона ще якось терпіла. Але коли він почав кликати паця у їхнє ліжко, кобіта згзилася і спакувала манатки. Дивна якась дама… Я свиню не тримав з двох причин. По-перше, наші жінки не настільки толерантні, як американські, самі дзуськи би вступилися, і з хати довелося б утікати мені разом з пацям. А по-друге, я все-таки людина трохи відповідальна, розумію, що просто фізично не зможу приділити тваринці достатньої уваги. Але доживемо до пенсії — побачимо.

— Чи їсте Ви сало та свинину, попри «палку» любов до свиней?

   — Їм. І дуже навіть люблю. Думаю, що тій свині, яку забили за кілька днів-тижнів до того, як її м’ясо потрапило до мене на стіл, вже абсолютно «по барабану» і жалю на мене вона не має. От сам заколоти свиню не міг би. Розказували, що мій прадід, перед тим, як порішити кабанчика, мусів добряче випити для зняття стресу і довго плакав. 

— Чи коректно буде наступного року лікувати свинячий грип?

   — Не знаю за інші країни, а в Україні, якби я був міністром охорони здоров’я, запровадив би обов’язкове щеплення від єдиної хвороби — ідіотизму. Той вірус набагато небезпечніший за свинячий грип, а в нас, на жаль, не дуже вміють із ним боротися. 

— Що очікуєте від прийдешнього нового року?

   — Я невиправний оптиміст. Тому очікую, що все буде краще, ніж є, навіть попри паршивого сусіда і дві виборчі кампанії. Не сповідую той міф, що українці аж такі всі страшенно працьовиті, але ж і не такі ми погані люди, щоб жити в болоті. Для свиней — це необхідність, а людям — без потреби.
Спілкувалась  Анастасія ШЕВЧЕНКО

 Опубліковано : 27.12.18 | Переглядів : 488

Читайте також:
Обличчя номера

Oblyccja.jpg">

Завантажити номер

 
Календар
« Чер.2019
Пн.Вт.Ср.Чт.Пт.Сб.Нд.
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
 
Реклама