Головна        Новини        Соціум        Політика        Економіка        Культура        Спорт        Репортаж        Кримінал        Довкілля        Зоо SOS       

Пошук :
Lem Station: такого ми ще не бачили!
Lem Station: такого ми ще не бачили!

У старе львівське трамдепо хочуть вселити нове життя, перетворивши його на інноваційний простір

Проект, вигідний місту

   Нещодавно, 4 січня, Львів ще на крок наблизився до реалізації проекту «Лем Стейшн». Адже виконком Львівської міськради затвердив інвестиційний договір щодо «Реконструкції трамвайного депо з метою створення інноваційно-креативного простору». Цікаво, що сума інвестицій у проект з боку вкладника становитиме не менш як 30 млн гривень.


   «В інвестиційному договорі чітко передбачено, що сума інвестицій має бути не менше ніж 30 млн грн від інвестора. І плюс сума оренди після того, як введуть в експлуатацію будівлі та споруди. Прописано чітко: якщо буде введено в експлуатацію хоча б одну будівлю чи споруду, то одразу додається орендна плата, і в загальному приблизно ми підрахували, що це мало б бути більше ніж 100 млн грн. Тобто загальна сума інвестицій — це приблизно 130 млн грн, а може й більше. І враховуючи цю площу — це 5400 кв. м, ми передбачаємо, що інвестицій буде набагато більше, ніж 30 мільйонів», — додала Ірина Кулинич, директор департаменту економічного розвитку.

Який крок — наступний?

   За словами одного з творців ідеї, керівника ТОВ «Лем Стейшн» Олега Мацеха, тепер, після того, як виконавчий комітет Львівської міськради затвердив інвестиційний договір, має бути підписаний договір оренди з управлінням комунальної власності мерії. «Далі «Львівелектротранс» має звільнити всі ті приміщення та буде підписано акт приймання-передачі. Лише тоді ми фізично зможемо зайти в приміщення та почати роботи з реалізації проекту. На сьогодні ми провели дослідження всіх інженерних мереж і комунікацій, тримальних конструкцій цього комплексу ліцензованими організаціями, щоб надалі можна було виконувати проектні роботи. Наступний крок — виготовлення робочого проекту з неодмінним отриманням всіх дозволів, — каже Олег Мацех. —  Паралельно працюємо над розширеннями кола інвесторів. Ми хочемо, щоб цей проект був створений руками успішних львів’ян, які самі себе створили і готові внести потрібні суми у розвиток проекту. Плануємо залучити до 30 учасників, щоб зняти всі ризики та зробити проект більш публічним та цікавим. Крім того, насамперед ми залучаємо інтелектуальні ресурси, і кожен інвестор щось додає».

Яким буде «Лем Стейшн»

   На території старого депо планують створити майданчик для різних категорій населення: підприємців, студентів, ІТ-спільноти, громадських діячів, журналістів, спрямований на всебічний розвиток та реалізацію креативного та інтелектуального потенціалу Львова. 

   «Це будуть і нові робочі місця, і коворкінг, і спільна робота. А також простори для зустрічей, лекцій, концертів, які несуть нову культуру в інших форматах. «Лем Стейшн» уже показав себе як місце, де успішно проходив «LvivMozzArt», тут були виступи Наталії Половинки, духовні співи. Тобто, неформатні проекти, які розвивають людину, — розповів Олег Мацех. — Крім того, там будуть хакерські лабораторії, майстерні, щоб люди, які мають якісь стартапи, могли там зробити якийсь прототип. У планах — і гастрономічний простір, де їжа буде не як основний, а як доповнювальний фактор для зустрічей. Всі ці простори мають бути креативними — досі подібних речей у нас не було».

   Як наголосив Олег Мацех, всі простори будуть неодмінно реалізовані, бо інакше Львівська міська рада матиме змогу розірвати договір, а за таких інвестицій так ніхто не ризикуватиме. «Найважливіше, що простори «Лем Стейшн» мають створити так звану екосистему, де всі львів’яни та гості міста могли б прийти, ознайомитись із тими чи іншими проектами, зустрітися з друзями, поспілкуватись. Це платформа для креативних людей — так би мовити, креативне обличчя Львова», — додав він.
Уляна ДЕПУТОВИЧ

 Опубліковано : 09.01.19 | Переглядів : 561

Читайте також:
Обличчя номера

Oblyccja.jpg">

Завантажити номер

 
Календар
« Чер.2019
Пн.Вт.Ср.Чт.Пт.Сб.Нд.
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
 
Реклама