Головна        Новини        Соціум        Політика        Економіка        Культура        Спорт        Репортаж        Кримінал        Довкілля        Зоо SOS       

Пошук :
«Літаючі» фасади

«Літаючі» фасади

Доки у Львові будуть обвалюватися пам’ятки архітектури?
Обвали шматків фасадів чи балконів історичних кам’яниць у центрі нашого міста давно вже не сенсація. Це трапляється регулярно, а іноді ще й із фатальними наслідками для перехожих, які опинились «не в той час і не у тому місці». Минулої п’ятниці «каменепад» знову трапився в самісінькому серці Львова — на вулиці Руській, 20. З 4-го поверху міської 1-ї поліклініки (з боку входу), обвалилася частина гіпсової ліпнини. На щастя, під час обвалу перехожих не було, тож ніхто не постраждав. 
   Голова Львівської обласної організації Українського товариства охорони пам’яток історії та культури Андрій Салюк переконаний, така ситуація в місті Львові склалася через недостатню увагу до стану пам’яток архітектури від міської та державної влади. «Має бути сформована така служба охорони культурної спадщини, що матиме змогу тримати в штаті людей, які зможуть відстежувати стан пам’яток, робити їх моніторинг. Допоки ми не будемо знати стан пам’яток, в нас регулярно траплятимуться такі випадки, — каже Андрій Салюк. — На жаль, нинішня політика державної та місцевої влади така, що в нас немає достатньої уваги для охорони культурної спадщини. Та кількість працівників, яка нині працює над цими питаннями, недостатня, щоб тримати під контролем стан пам’яток. Так, у Львові є багато пам’яток, але що, ми не будемо ними займатися, бо їх понад 2000? Їхнє обстеження — не тільки реальна річ, але й необхідна. Для початку треба розробити програму цього обстеження і діяти згідно з нею. Для цього мають бути виділені ресурси: фінансові і людські».

   Водночас, 14 січня на засіданні Виконавчого комітету у Львівській міськраді під час обговорення цього питання чиновники таки вирішили провести окрему нараду з усіма неодмінними службами щодо обстеження фасадів будинків на наявність аварійних елементів. «В мене є пропозиція, щоб ми опрацювали всі фасади в історичному ареалі на предмет їх безпеки від обвалу. Треба провести таке обстеження і побачити, які частини на цих фасадах є аварійні. Маємо випадок, який трапився на вул. Руській. Тому такі речі треба перевірити», — прокоментував Геннадій Васьків, в.о. міського голови Львова, заступник міського голови з фінансово-економічних питань, в.о. заступника міського голови з містобудування. Лілія Онищенко, начальниця управління охорони історичного середовища, додала, що в місті є понад 2400 будинків-пам’яток архітектури, і обвали окремих елементів трапляються не лише в будинках-пам’ятках архітектури. «Елемент, який упав на вул. Руській, не виглядав аварійно. Треба брати вишку і кожен фасад один за другим обстежувати», — додала чиновниця. 
Уляна ДЕПУТОВИЧ

 Опубліковано : 17.01.19 | Переглядів : 3662

Читайте також:
Обличчя номера

Завантажити номер

 
Календар
« Сер.2020
Пн.Вт.Ср.Чт.Пт.Сб.Нд.
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
 
Реклама