Головна        Новини        Соціум        Політика        Економіка        Культура        Спорт        Репортаж        Кримінал        Довкілля        Зоо SOS       

Пошук :
Мозаїка чотирьох стихій Олексія Коваля
Мозаїка чотирьох стихій Олексія Коваля

Які образи асоціюються у вас з чотирма стихіями — Землею, Небом, Водою, Повітрям? Про те, якими їх уявляє київський художник Олексій Коваль, можна побачити до 10 лютого на виставці «Земля і Небо» у галереї «Зелена канапа». 

   Живописець за освітою, художник знайшов себе в техніці емалей на металі. 
   «Олексій Коваль досить довго шукав свою мистецьку родзинку, — розповідає директорка галереї Олеся Домарадзька. — І одного разу під час подорожі до Болгарії ознайомився з технікою емалей на металі. Спершу створював відлиті з бронзи пласкі об’єкти з ручками і ніжками, які називав «ляльками». Вони були представлені на його першій персональній виставці 2015 року, яка відбулася саме в нашій галереї. Знайшовши свою техніку, художник дуже швидко почав прогресувати, змінюватися, трансформуючи декоративно-ужиткову техніку на мистецьку, образотворчу».

 Виготовлення емалей на металі трудомістке і досить дороге. Художник спершу робить малюнок, розграфлює його на фрагменти, вирізає їх. Кожну частинку металу протравлює, тобто малює по ньому кислотою, яку потім знімає. Перш ніж покривати емалями, робить відбиток на папері, як у техніці офортів. Потім один або два відбитки покриває емалями — подрібненим до стану порошку кольоровим склом — і пропалює в печі. Фрагменти мають збігтися і створити цілісну мозаїчну картину. За рік митець може створити не більше як шість таких робіт. Роботи не бояться прямого сонячного світла, вони не потьмяніють з часом, не пожовкнуть, не зміняться, тому їх можна зберігати вічно, розповідає директорка галереї. Олексій Коваль використовує емалі з дорогими пігментами, які дають хороший колір, бо ставиться до своїх робіт як живописець, а не як декоратор. Що цікаво, відвідувачі виставки часто думають, що представлено кераміку, а не емалі на металі. 

   «Чумацький шлях», «Засіяне поле», «Над морем», «Світанок» — кожна з цих робіт виражає одну зі стихій. На трьох із них зображено дерево — воно або підкреслює морську і небесну далечінь та безмежність, або заповнює собою прозорість і невагомість простору. Стихію землі уособлює «Засіяне поле» — чорнозем із клаптиковими залишками снігу. Ці монументальні роботи — частина циклу «Місця сили». 

   Окрім нових творів художника, на виставці представлено популярну «Маленьку українську серію», експоновану в галереї 2017 року. У цих роботах покриті прозорою емаллю світлини українців кінця XIX — початку 
XX століття поєднані з втіленими в емалі на металі орнаментами вишивки та різьби епохи бароко. Обидві серії умовно конкурують між собою, змагаючись за увагу відвідувачів, а поміж ними — кілька офортів, які демонструють кухню митця. 
Наталя ДУДКО

 Опубліковано : 24.01.19 | Переглядів : 407

Читайте також:
Обличчя номера

Завантажити номер

 
Календар
« Сер.2019
Пн.Вт.Ср.Чт.Пт.Сб.Нд.
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
 
Реклама