Головна        Новини        Соціум        Політика        Економіка        Культура        Спорт        Репортаж        Кримінал        Довкілля        Зоо SOS       

Пошук :
Поліцейський-наркоборець виявився наркоторговцем

Поліцейський-наркоборець виявився наркоторговцем

Минулого тижня Львів сколихнула інформація про затримання співробітниками внутрішної безпеки начальника 3-го міжрайонного відділу управління протидії наркозлочинності ГУ НП Львівщини С., який вимагав та отримав від місцевого мешканця 6,5 тис. доларів США та 16 тис. грн. За ці кошти посадовець обіцяв не притягати вказану особу до кримінальної відповідальності за незаконні дії, пов’язані з наркотичними засобами та, зокрема, збут близько 100 грамів «героїну», які ж сам напередодні… продав цьому чоловікові!!!

Позаяк у цій справі залишилось чимало білих плям, «Ратуша» вирішила звернутися по коментар до керівника підрозділу, чиєю безсумнівною заслугою і є це затримання, — начальника Львівського управління ДВБ підполковника Романа РИБІЦЬКОГО.
— Романе Андрійовичу, працювати над цим затриманням було, напевно, важко? Адже ваш «клієнт» — сам оперативник і йому всі тонкощі цієї діяльності відомі як нікому?
   — Ви знаєте, мене у цій справі дивує інше: ми не раз проводили зі співробітниками цієї служби розмаїті профілактичні бесіди, і нам завжди щиро заперечували. Мовляв, та Ви що?!! Ми?! Та ніколи в житті! Не знаю, чи через жадібність, чи через відчуття власної безкарності вони діяли так нахабно, що ми просто знизували плечами.
— Чи правда, що за кілька тижнів до затримання один із фігурантів цієї справи виявив у себе в автомобілі підслуховувальний пристрій?
   — Не заперечуватиму. Але Ви будете вражені: навіть це його і його колегу не зупинило! ВЗАГАЛІ! Уявляєте?!! Як кажуть: вони поводили себе як безсмертні! Оперативник, добре обізнаний зі специфікою оперативної роботи, випадково знайшовши у себе в авто закладку, ВЗАГАЛІ НЕ ЗМІНИВ своїх планів!!! І той, кому за службовими обов’язками треба було протидіяти розповсюдженню наркотиків, навпаки, почав продавати героїн! Жодні декларовані матеріальні нестатки не можуть стати цьому виправданням. Завтра, до речі, суд має обрати запобіжний захід іще одному учасникові цієї оборудки офіцеру В., який нині «в бігах». Хоча на його місці я б цього не робив. У цій справі повна доказова база: експертиза вже показала у 100 вилучених грамах 62 грами чистого героїну. «Зіскочити» з цього — неможливо. Усі пом’якшувальні обставини — у повноваженнях суду. Особисто я таких просто не бачу.
— Затриманий керівник — підполковник?
— Майор.
— Кажуть, цей випадок призвів до масових чисток у ВБНОНі? Чи не занадто: за одного відповідатимуть ледь не 30?
— Будьмо точними: з 26 співробітників будуть звільнені, відправлені на пенсію чи переведені в інші служби 9.
— Але ж це кожен третій!
   — Покарані будуть ті, хто фігурував у цьому скандалі і в НП у Червонограді. Вважаю, що коли наркотиками торгує офіцер поліції — це вкрай ганебно і соромно. Тим паче, ті офіцери, які знають, до яких трагедій призводить героїн!


Микола САВЕЛЬЄВ


Коментар


   Генерал Валерій СЕРЕДА, керівник ГУ Національної поліції у Львівській області: «Найсумніше, що ніхто в Україні сьогодні кадрів для роботи в антинаркотичних відділах не готує (а робота там дуже специфічна і тонка). В райвідділах навіть нема борців із наркоторгівлею, а 26 «спеців» цього профілю на всю область — це просто крихти. До речі, цікава закономірність: на скільки в районі падає наркорозповсюдження — на стільки відсотків знижується і вулична злочинність. Коли створювався ВБНОН — його співробітники проходили перевірку на поліграфі, з ними працювали психологи тощо. Коли я побачив, що деякі напрямки боротьби з наркотрафіками на Львівщині у 2018-му співробітники львівського ВБНОНу чомусь не відстежують, то на свої запитання почув: «Так ЦЬОГО вже нема. ТАКЕ було колись!» Я не повірив у ці чесні погляди (вони дивились мені в очі, як мій спаніель — віддано і чесно) і звернувся до київських колег. У столиці запевнили, що все у Львові як було, так і є. Я, Сабанюк, Рибіцький почали проводити зі співробітниками цього відділу наради, червоною ниткою через які проходило:
  «Схаменіться! Є речі, через які дехто з вас вже НЕЗАБАРОМ може посваритися з ЗАКОНОМ!». Але коли я побачив, що мої зусилля марні, тоді було задіяно і внутрішню безпеку. До речі, Сергій Князєв був в курсі про те, що ми почали цю роботу. Я скажу ще одну неприємну новину для тих, хто залишився в антинаркотичному відділі: ЦЕ ЩЕ НЕ ВСЕ! Хто відчуває за собою темні плями чи провину — краще прийдіть і напишіть рапорти. Бо призму, під яку ви потрапили, після цього затримання ніхто прибирати і не думає! ».

 Опубліковано : 14.02.19 | Переглядів : 2241

Читайте також:
Обличчя номера

Завантажити номер

 
Календар
« Лип.2019
Пн.Вт.Ср.Чт.Пт.Сб.Нд.
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
 
Реклама