Головна        Новини        Соціум        Політика        Економіка        Культура        Спорт        Репортаж        Кримінал        Довкілля        Зоо SOS       

Пошук :
Персональна марка для Брюхович

Персональна марка для Брюхович

До 575-річчя від заснування селища Брюховичі його мешканці замовили в «Укрпошти» виготовлення приуроченої до ювілею марки та конверта. Запропонувала та реалізувала ідею жителька смт Юлія Лацик. 

«Усе вийшло досить спонтанно. Випадково дізналася, що «Укрпошта» надає послугу «власна марка». Зацікавилася, довідалася про неї докладніше і подумала, що з нагоди 575-річного ювілею Брюхович (його відзначають 21 вересня, на храмове свято церкви Різдва Пресвятої Богородиці) добре було б виготовити марку, — розповіла «Ратуші» Юлія Лацик. — Я взяла в селищній раді файл із графічним зображенням гербового знака селища, передала його фахівцям з «Укрпошти» і попросила дописати слово «Брюховичі» і цифру «575». От макет і готовий». Наклад наразі невеликий — 37 марок і 15 конвертів.
   Юлія планує подарувати частину з них органу місцевого самоврядування Брюхович та бібліотеці. «Таким поштовим маркам там пасує бути, бо це, як-не-як, цінний папір місцевого значення, така собі історична пам’ятка, крім того, оригінальний сувенір, — коментує мешканка. — Оскільки ідея видалася вдалою, сподіваюся, місцева влада її підтримає і, можливо, посприяє тому, щоб збільшити наклад таких марок з нагоди ювілею селища — аби кожен охочий міг отримати такий суто брюховицький сувенір. Водночас це й хороший варіант популяризації селища».
   «Власні поштові марки в Україні вперше з’явилися в часи створення незалежної Української держави у 1918 р. Після цього понад 70 років Україна жила без власних марок, хоча ще 1947 р. УРСР стала членом Всесвітнього поштового союзу. Лише з 1991 р. в Україні почали друкувати власні марки незалежної держави. А такий незвичайний продукт, як персоніфікована поштова марка, вперше з’явився у світі лише 16 років тому. Ідея створення таких марок виникла в Австралії. У 1999 р. Пошта Австралії вперше представила персоніфіковану поштову марку на Всесвітній філателістичний виставці у Мельбурні. Дуже швидко цю ідею підхопили в Європі. Персоніфіковані поштові марки наступними вже презентували Королівська пошта Великобританії, Пошта Франції, Бельгії та Нідерландів. У 2004 році їх друк розпочала Пошта Польщі. В Україні друк персоніфікованих поштових марок розпочала «Укрпошта» у 2007 р.», — розповіла Юлія і додала: «Один із моїх брюховицьких друзів написав, що як побачив ці марки і конверти, то йому аж листа захотілось написати!». 

Н.Д.

 Опубліковано : 20.02.19 | Переглядів : 1845

Читайте також:
Обличчя номера

Oblyccja.jpg">

Завантажити номер

 
Календар
« Тра.2019
Пн.Вт.Ср.Чт.Пт.Сб.Нд.
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
 
Реклама