Головна        Новини        Соціум        Політика        Економіка        Культура        Спорт        Репортаж        Кримінал        Довкілля        Зоо SOS       

Пошук :
Валюта майбутнього

Валюта майбутнього

Криптовалют, тобто цифрових валют, що функціонують завдяки механізму асиметричного шифрування, у світі налічується близько тисячі, але найвідомішою є біткоїн. В Україні останнім часом зросла увага до біткоїнів та інших віртуальних валют через стрімке зростання їхньої вартості. Про те, на які з цих валют є попит, яке у них майбутнє та чи впливають вони на економіку України, «Ратуша» поспілкувалась із біржовим трейдером Святославом Чернецьким.

— Який досвід у Вас на ринку криптовалют?
— Я на ринку криптовалюти торгую понад рік, починав, як і багато хто, з майнінгу, з часом відкрив для себе криптобіржі. Курс вартості криптовалюти схожий із курсами звичних валют чи цінних акцій. Особлива відмінність між крипторинком та звичним валютним ринком — це велика волатильність — зміна курсу за певний період. На моїх очах люди заробляли та втрачали по 300 % за декілька хвилин.
— Криптовалюта — це спосіб основного чи додаткового заробітку?
— Ще на початку минулого року був дуже популярний так званий «майнінг» — процес виробництва криптовалюти. Більшість учасників крипторинку на цьому заробляли непогані гроші. Але, оскільки за попередній рік як і біткоїн, так і решта криптоодиниць значно втратили в ціні (біткоїн втратив 76 % від вартості), майнінгом займатися стало нерентабельно. Як я вже казав, ринок криптовалют відомий своєю властивістю швидкого зростання та падіння курсів. Торгівля на біржах може принести непоганий заробіток, наприклад, за період 25 по 26 лютого 2019 р. одна з криптоодиниць (ENJ) зросла на 200 % через новину про підписання контракту з одним з популярних виробників смартфонів у світі. Скажімо, якщо би ви на початку тижня купили на певну суму цієї валюти, то через день сума на вашому рахунку була би втричі більша. Кожна криптовалюта — це певний проект. У мене є знайомі, що заробляють по декілька тисяч доларів на день, не думаю, що їм є потреба шукати більш оплачуваний заробіток.
— Чи зручна «крипта» у використанні?
— Це платіжна система, яка між сторонами угоди проходить без посередників-банків. Кошти в bitcoin не може заморозити ніхто, крім їхнього власника. Криптовалюту можна використовувати для обміну на товари або послуги у продавців, згодних її приймати. Обмін на звичайні валюти проходить за допомогою онлайн-сервісів або інших платіжних систем. Головна особливість системи — повна децентралізація і відсутність адміністратора. Насправді — це перша з віртуальних валют, яка захищена від зламування низкою шифрувальних методів. Концепт валюти озвучила у 2008 році особа чи група осіб під ніком Сатоші Накамото. Справжню особу людини, який стоїть за цим псевдонімом, досі не розкрито. Ця електронна валюта є фактично математичним кодом, який, за словами творців, неможливо підробити чи викрасти. Процес схожий на видобуток нафти, газу, золота та іншого — що довше люди добувають, то менше залишається й ускладнюється пошук.
— На Вашу думку, чи існує загроза з боку заробітків на криптовалюті для української економіки?
— Я не бачу жодних загроз. Наскільки мені відомо, в США діє закон про оподаткування отримання дивідендів від операцій із криптовалютою. Якщо в Україні ухвалять схожий закон, то сплачуватимуться податки, а  відповідно будуть надходження до бюджету.
— Яке майбутнє у криптовалюти?
— Це питання турбує багатьох людей. Хтось називає ринок криптовалют «мильною бульбашкою», яка ось-ось повинна луснути, але не лускає, хтось — пірамідами, на пострадянських країнах пригадують «МММ». З іншого боку, багато хто впевнений, що криптовалюта — це платіжний інструмент майбутнього, а ціна першої та найпопулярнішої криптоодиниці — біткоїна — має перевищувати сотні тисяч доларів. На мій погляд, вартість того ж біткоїна сильно недооцінена. Криптовалюта – це, насамперед, дешевий платіжний засіб. Жоден банк світу не зможе так швидко та дешево перерахувати суми, еквівалентні мільйонам доларів. До того ж усі платежі транспарентні, тобто видно, коли та кому вони були зроблені, і, відповідно, не може бути маніпуляцій «заднім числом». Це така сутність криптовалют. Ще одна особливість криптоодиниць — анонімність. Всі криптогаманці відкриті, ви можете переглянути суми, що там містяться, транзакції, що відбуваються, але власники гаманців залишаються невідомими. Завдяки цьому «криптою», як платіжним інструментом, користуються багато політиків та олігархів. В тому числі українських.

Христина СЛЮСАРЧУК

 Опубліковано : 06.03.19 | Переглядів : 10803

Читайте також:
Обличчя номера

Завантажити номер

 
Календар
« Лип.2020
Пн.Вт.Ср.Чт.Пт.Сб.Нд.
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
 
Реклама