Головна        Новини        Соціум        Політика        Економіка        Культура        Спорт        Репортаж        Кримінал        Довкілля        Зоо SOS       

Пошук :
Шлях не воїна

Шлях не воїна

То чому бургомістр Садовий вирішив ввімкнути задню?
Історія з короткотривалим походом на президентство львівського міського голови Андрія Садового дуже нагадує давній анекдот. «– Пане генерале, дякую — Ви на війні врятували мені життя! — Щось не пригадую… — Та як же! Ви втікали, а я — за Вами!!!»…

Ще менш як місяць залишилось до першого туру президентських виборів, і вже бачимо перших потопельників цих нелегких перегонів. Охочих стати Гарантом понад сорок осіб — це абсолютний рекорд  за всю історію України, проте що ближче до дня голосування, то веселішають новини. Українці добре розуміють, що більш як половина списку претендентів на місце Гаранта — технічні кандидати, яких використовують  для всіляких політтехнологічних штучок, і вони повинні поступово відсіятись. Однак Україну розбурхала новина про те, що саме ТЕПЕР першим, хто офіційно знявся з передвиборчих перегонів на користь іншого кандидата, став не звичайнісінький невідомий кандидат, а політик, який переміг у двобої сміттєвого монстра, нещодавно просив поради у своїх виборців, як же впоратись із цуценям-ненажерою,  переклав обов’язки головування на чотирьох заступників, — міський голова Львова Андрій Садовий.

Отож, з початку…
   Жив собі Андрій Садовий, був він мером Львова тричі та власником Йотамчика, мав собі «Самопоміч» та дружину-медіамагната, а сам іще донедавна брав кредит на вивчення англійської мови. І тут цей чудовий чоловік одним із перших реєструється у ЦВК як кандидат у президенти, заплатив за це, запевнив, що більш не буде мером Львова, засипав рекламою із незрозумілими написами  «НАСТУП» та  «НАСТУПНИЙ» країну, знімав  всілякі ролики з цуценям-ненажерою, жабами для прокурора та іншими мерськими фантазіями, а потім за гроші їх показували на ютубі. Згодом він, несподівано для своїх адептів, розчарувався сам у собі, вирішив, що є кращий НАСТУПНИЙ — знаний в народі як «ПЕРШИЙ НЕПРОХІДНИЙ» і припинив боротьбу за посаду президента.

Вольове рішення безвольного мера
   Лідер партії «Самопоміч» Андрій Садовий 1 березня оголосив про зняття своєї кандидатури з виборів президента на користь лідера партії «Громадянська позиція» Анатолія Гриценка — повідомляє «Главком». Центральна виборча комісія скасувала реєстрацію Львівського міського голови, лідера партії «Самопоміч» Андрія Садового кандидатом на пост президента України на чергових виборах. Відповідне рішення ухвалено на засіданні ЦВК у вівторок, 5 березня, повідомляє «Укрінформ». «Скасувати реєстрацію кандидата на пост президента України Садового Андрія Івановича на чергових виборах президента України 31 березня 2019 року», — зачитав текст постанови заступник голови ЦВК Євген Радченко. Він нагадав, що 4 березня до комісії надійшла його заява про відмову балотуватися на чергових президентських виборах.

Естафета наступника
   Своє рішення про припинення участі у передвиборчому марафоні, міський голова Львова Андрій Садовий повідомив під час брифінгу. «Саме зараз ми маємо шанс обрати українського і обрати антикорупційного президента. І тому я ухвалив рішення: я відкликаю свою кандидатуру на виборах президента й оголошую про підтримку Анатолія Гриценка. На початку наступного тижня ми підпишемо публічну угоду, в якій будуть дуже важливі принципи стосовно оборони і безпеки нашої держави, боротьби з корупцією, окупованих територій, чистоти кадрової політики», — сказав Садовий. Він зазначив, що про це рішення Гриценку не повідомляв, хоча більшість у «Громадянській позиції» чомусь знали про нього ще напередодні. «Самопоміч» однозначно йде на вибори парламентські, на вибори місцевого самоврядування», — додав Андрій Садовий.

А що ж партія?
   В ефірі «24 каналу» лідер «Самопомочі» наголосив, що намагається вчинити правильно і обирає чесну дорогу, а партія його підтримує. «Ви ж бачите, що ми нетипова партія. Коли ми бачимо якісь проблеми, то висвітлюємо їх і виганяємо тих людей, які порушують принципи. І це незвично, адже в Україні всі домовляються, а зверху щось вирішують, якщо їх це не влаштовує. У нас такого не буде, тому що ми хочемо показати, як має бути правильно», — прокоментував Андрій Садовий.
   «Якщо ми переможемо на президентських виборах, то можливо Україна зможе вийти до того, коли у нас буде 2-3 партії, а не 300, з яких 95 — це власність олігархії», — відповів лідер партії «Самопоміч», який за всіма ознаками теж є олігархом. Чи партія «Самопоміч» підтримала це рішення? За словами Садового, партія провела політичну нараду, на якій всі його колеги підтримали рішення Андрія Садового про об’єднання з Гриценком.

А рейтингу нема і не було…
   Те, що Андрій Садовий готував важливе рішення, чутки ходили вже давно. Проте мер Львова довгий час не коментував, а лише зазначав, що очікує соціологію. Згідно з даними соцопитування, на яке чекав кандидат у президенти Андрій Садовий для ухвалення рішення щодо єдиного кандидата на президентських виборах, його рейтинг удвічі нижчий, ніж в Анатолія Гриценка — інформує УП. Як повідомив «Українській правді» радник кандидата Остап Процик, Садовий очікував на результати Соціологічної агенції «Фама».
   Згідно з даними цього опитування, у Гриценка «з грудня по лютий спостерігається незначне зміцнення ядра із 2,9 % до 4,6 % зі збереженням показників резерву на рівні 5,1 — 5,8% та потенціалу на рівні 9,8 — 9,4 %».
   Разом із тим у Садового зміцнення ядра зрушило з 0,5 % у грудні до 2 % у лютому. «Показники резерву рейтингу та потенціалу у межах похибки залишилися без змін (резерв рейтингу — 1,7 — 2,7%, потенціал — 5,1 — 5,9 % відповідно)», — відзначають вирішальні для Садового соціологи.
   Відповідно розуміємо, що ті сталі 2 %, зіпсують йому рейтинг на парламентських виборах, тому краще вчинити «благородно», мовляв, віддаю свої нафантазовані 10 % на користь кандидата, який має рейтинг несуттєво більший, але якщо раптом щось, то винен буде інший.

Скільки ж втрачено грошей
   Аби стати кандидатом у президенти, потрібно занести у ЦВК два з половиною мільйони гривень застави. Повернуть її лише переможцеві або учасникам другого туру. Проте на цьому витрати кандидатів лише починаються. Десятки мільйонів йдуть лише на політичну рекламу та утримання штабу, проте найбільші витрати лишаються в тіні. Закон України «Про вибори Президента» вимагає, аби всі кандидати оплачували агітаційну кампанію виключно зі свого виборчого фонду. Гроші з таких фондів йдуть на політичну рекламу, тур країною, зустрічі з виборцями тощо. Проте всі розуміють, що реклами кандидати на пост президента почали розміщувати ще задовго до реєстрації та отримання рахунку у виборчому фонді. От, для прикладу, банери Садового почали активно плодитись по Україні ще з листопада 2018, роздавати друковану продукцію фактично не припиняли, тому можемо тільки уявити собі ціну низького рейтингу Андрія Садового, вона налічує мільйони неоподаткованих коштів.

Думка фахівця
   Експерт із виборчого процесу Юрій Танасійчук у коментарі «Ратуші» зазначив, що зняття Садового на користь Гриценка — скоріш за все, політичні торги за участь у спільному поході у парламент восени 2019 року. «Це зняття не є таким ідейним, як подано самими політиками, кожен зберігає свою ціль та мету», — зазначає фахівець. На запитання, чи буде перетікання голосів, Юрій Танасійчук пояснює, що виборець Садового та Гриценка різнополярний, особливо у Львові. «Ті, хто підтримує Анатолія Гриценка, навряд чи готовий підтримати команду чинного мера у Львівській міській раді, а тим більше у загальнонаціональному вимірі». Також експерт зазначив, що ресурси, задіяні Садовим на виборчу кампанію з виборів президента України, — це інвестиції у парламентську кампанію 2019 року. «Складно оцінити, наскільки багато витрачено кандидатом, бо, імовірно, з рахунку виборчого фонду здійснюються далеко не всі витрати кандидатів у президенти. Тим не менше, велика кількість рекламних площин говорить про великі політичні амбіції Андрія Садового в загальнонаціональному вимірі», — додав Танасійчук.
   Що ж до можливості об’єднання партій «Самопомочі» та «Громадянської позиції», Юрій Танасійчук, зазначив, що це імовірно. Позаяк чинний Закон України на сьогодні не передбачає створення блоків на основі партій, то злиття партійних структур дуже імовірне. «З цим два кандидати — як Садовий, так і Гриценко — отримають чи не найбільші труднощі. Бо, наприклад, команди кандидатів на Львівщині давно ворогують між собою, і саме представників «Громадянської позиції» звинувачують у знятті заступниці голови Львівської обласної ради — Парасковії Дворянин», — додав експерт.
   Також свою думку з цього приводу висловив керівник експертного центру «Тема», відомий львівський журналіст Роман Онишкевич: «Ніколи не мав людських сентиментів до Андрія Садового, але завжди мав пієтет до його польоту. З Гриценком — навпаки: мав людський пієтет, але дивувався з його хронічного невміння полетіти. Учора Садовий красиво і ніжно «зробив» Гриценка. Розуміючи, що президентом не стане жоден із них, Андрій Іванович поставив Анатолія Степановича у позу винного. А там піде головна забава — парламентські вибори (про місцеві теж не забуваємо). Аплодую Андрію Івановичу. Дивуюся Анатолію Степановичу», — знущається у своєму дописі журналіст.

Христина СЛЮСАРЧУК

 Опубліковано : 06.03.19 | Переглядів : 2221

Читайте також:
Обличчя номера

Oblyccja.jpg">

Завантажити номер

 
Календар
« Тра.2019
Пн.Вт.Ср.Чт.Пт.Сб.Нд.
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
 
Реклама