Головна        Новини        Соціум        Політика        Економіка        Культура        Спорт        Репортаж        Кримінал        Довкілля        Зоо SOS       

Пошук :
На крок ближче до заводу?

На крок ближче до заводу?

У мерії обіцяють розпочати будівництво сміттєпереробного комплексу у Львові вже цьогоріч. Екологи застерігають — будувати цей комплекс, не маючи полігону, — програшна стратегія!

Вердикт Мінекології!
   Львів отримав позитивний висновок від Міністерства екології щодо оцінки впливу майбутнього сміттєпереробного комплексу на довкілля. Це свідчить про те, що технологія комплексу безпечна та відповідає європейським нормам, — повідомляють у мерії.
   За словами директора ЛКП «Зелене місто» Вадима Ноздрі, нині на порядку денному — невелике коригування проектно-кошторисної документації та її комплексна держекспертиза.  Відтак — отримання дозволу на спорудження від Державної архітектурно-будівельної інспекції. Передбачається, що перший в Україні надсучасний сміттєпереробний комплекс почнуть будувати у Львові вже цього року.
   Як зазначив Вадим Ноздря, висновок від Мінекології — один із останніх та головних етапів підготовки до початку будівництва і підтвердження того, що майбутній комплекс буде екологічно безпечним та відповідатиме всім нормам із захисту довкілля. Однак, зважаючи на додаткові умови, передбачені у висновку, а саме — необхідність передбачити локальну систему очищення технічних стоків на території майбутнього комплексу, у проектно-кошторисну документацію потрібно внести відповідні корективи. «Це невеликий обсяг робіт: ми повинні передбачити додаткове розміщення очисних споруд. Після цього проект скеровуємо на комплексну державну експертизу та звертаємось до Державної архітектурно-будівельної інспекції, від якої врешті очікуємо отримати дозвіл на будівництво», — зазначив Вадим Ноздря. Він також додав, що орієнтовний термін отримання цього дозволу — середина вересня цього року.
   Паралельно з отриманням дозвільних документів, відбувається тендерний процес. Визначення переможця конкурсу, який, власне, і збудує цей комплекс, — за Європейським банком реконструкції та розвитку.

Підводні камені
   Екологи переконані: будувати сміттєпереробний комплекс, не маючи сміттєвого полігону, — стратегія хибна. «Я переглянув висновок оцінки впливу на довкілля. Міськрада робить піар, що сміттєпереробний комплекс є безпечний і екологічний. Насправді висновок передбачає низку умов у реалізації цього проекту, яких потрібно дотримати. Формально це дасть підставу отримати дозвіл на будівельні роботи і розпочати їх, — каже Дмитро Скрильніков, директор ГО «Бюро екологічних розслідувань». — Ми вже не раз заявляли, що цей завод не має перспективи без нового полігону. Єдине, на що вони сподіваються, що до моменту завершення будівництва знайдуть ділянку під полігон. Але це теж дивно. Бо починати експлуатацію заводу без полігону — хибний шлях, адже завод дуже швидко переповниться, якщо не буде куди вивозити відходи. Вивозити по областях та інших полігонах — не є системним рішенням». За словами еколога, нині важко сказати, як буде розвиватись ситуація надалі. «Деякі дії мерії є не зовсім прозорі, а деякі — більше піар, ніж реальна інформація. Цей завод — фактично сортувальна станція, яка буде сортувати відходи та розділяти їх по фракціях. Куди далі підуть рештки, які залишаться після відбору корисних компонентів? У висновку Мінекології є не лише умова щодо очисних споруд, там є великий перелік різних умов, зокрема й договори на вивезення різних відходів, які будуть залишатися».
   Ще одне питання, яке непокоїть Дмитра Скрильнікова, це те, що на Пластовій реалізовуватимуть два проекти. «Є проект біогазової установки, яка буде з очисними спорудами, і завод. Їх можна було б якось об’єднати у контексті роботи міста, але наразі це два окремі проекти, — додав він. —  Наскільки я розумію, буде фінансувати ЄБРР, і вони забезпечать контроль за використанням коштів і якістю будівництва. Але основна наша пересторога — те, що без полігону цей завод може мати негативний результат».

Уляна ДЕПУТОВИЧ

 Опубліковано : 02.05.19 | Переглядів : 1686

Читайте також:
Обличчя номера

Завантажити номер

 
Календар
« Тра.2020
Пн.Вт.Ср.Чт.Пт.Сб.Нд.
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
 
Реклама