Головна        Новини        Соціум        Політика        Економіка        Культура        Спорт        Репортаж        Кримінал        Довкілля        Зоо SOS       

Пошук :
Поминальний пластик

Поминальний пластик

Церква агітує українців не нести на могили своїх рідних штучні квіти, що становлять величезну небезпеку для довкілля.
Мода на пластик на могилах мертвих…небезпечна для живих. Штучні квіти та вінки, які ми у святковий час приносимо на кладовища, згодом опиняться на смітнику і будуть отруювати наше життя. Чому штучні букети купувати не варто, читайте далі…

Альтернатива штучним — багаторічні живі квіти
   Українська греко-католицька церква вже не один рік веде активну кампанію проти пластикових квітів та вінків на кладовищах, розповідає про шкоду пластику в соцмережах та розміщує інформаційні плакати проти пластикових «ікебан» на могилах. У бюро УГКЦ з питань екології не раз наголошували, що чудовою альтернативою штучним квітам є висаджування багаторічних живих. Заяву проти пластикових «букетів» розмістила й Українська православна церква. «У поминальні дні українці вшановують пам’ять своїх рідних та несуть на їхні могили штучні квіти, не задумуючись над тим, яку небезпеку вони становлять. Після спалювання пластикових квітів та вінків виділяється велика кількість токсичних речовин, розкладання яких у ґрунті триває упродовж сотень років. Варто пам’ятати, що пластикове сміття — це, перш за все, шкода для природного довкілля, створеного Богом, та велика небезпека для здоров’я і життя людей, — зазначено у повідомленні ПЦУ у мережі Фейсбук. — Церква закликає відмовитися від екологічно шкідливих пластикових квітів на кладовищах, бо вони не мають нічого спільного з християнською вірою і не допоможуть спочилому в осягненні Царства Небесного. Душі наших померлих близьких не потребують матеріальних нагород. Найкращим виявом пам’яті та любові до рідних будуть ваші відкриті серця та щира молитва за упокій душі».

Квіти, що «осідають на легенях»
   Солідарний з позицією священнослужителів й міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак. «Пластиковий «букет» насправді ви купуєте з добрими намірами. Тільки він витримує перевірку погодою не більш як один рік. Далі — все це опиняється на смітнику. Здебільшого, особливо коли йдеться про невеликі населені пункти, — це стихійні сміттєзвалища. Сміття на них — на 85 % ритуальний пластик і «утилізується» він методом сірника. Великі міста також не набагато випереджають у своїх технологіях. Пластик опиняється на сміттєвих полігонах, а подекуди так само спалюється на місці, — зазначає Остап Семерак. — Питання збору та утилізації відходів наболіле, але я знаю, що зміни починаються з кожного з нас. Якщо ми, українці, зможемо вже цього року значно зменшити обсяги такого пластику, то наступного року попит на нього зменшиться. Якщо такої поведінки дотримуватися кілька років поспіль, то мода на ці «букети» зникне так само, як вона з’явилася під тиском великої кількості дешевої пластикової продукції на ринках».
   За словами міністра екології, квіти для кладовищ виготовляються із промислових відходів. «З димом від пластику в повітря вилітає вся таблиця Менделєєва, і наївно вважати, що ця сажа летить у небо, — вона летить і осідає у наших легенях. Радіус впливу хімічних речовин — кілька кілометрів, і вони не розсіюються безслідно», — наголошує Остап Семерак.

Уляна ДЕПУТОВИЧ

Коментар
   Дмитро СКРИЛЬНІКОВ, директор Бюро екологічних розслідувань:
   «Вже навіть церква давала звернення про те, що шана померлим близьким проявляється в тому, що ви їх часто відвідуєте і дбаєте про могилу. І символ цього — живі квіти. А пластикові квіти стоять щонайбільше рік, далі вони вицвітають, стають некрасивими, і їх просто викидають на смітник. А на смітнику ці квіти перетворюються на проблему з відходами. Цей пластик, із якого роблять такі квіти, зазвичай або спалюють, або вивозять на сміттєзвалище. Він належним чином не розкладається. Якщо він горить, то в повітря викидається купа шкідливих речовин, адже, переважно, такі квіти роблять із дешевого та неякісного пластику. В таких букетах часто є і пластиковий горщик, і металевий дріт. Воно практично не розкладається в довкіллі, і виходить, що замість вшанувати померлих, ми просто створюємо купу сміття на кладовищах, яке потім псує здоров’я живих».

 

 Опубліковано : 07.05.19 | Переглядів : 11683

Читайте також:
Обличчя номера

Завантажити номер

 
Календар
« Лип.2020
Пн.Вт.Ср.Чт.Пт.Сб.Нд.
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
 
Реклама