Головна        Новини        Соціум        Політика        Економіка        Культура        Спорт        Репортаж        Кримінал        Довкілля        Зоо SOS       

Пошук :
СУБСИДІЯ: ХТО РЕАЛЬНО ВТРАТИТЬ!

СУБСИДІЯ: ХТО РЕАЛЬНО ВТРАТИТЬ!

Увага! В травні на пільги НЕ МОЖУТЬ розраховувати українці, які мають будинок площею понад 200 квадратних метрів, або власники квартири, площа якої перевищує 120 кв.м. Також — власники машини, якій менше 5 років від дати випуску. Не варто розраховувати на допомогу держави безробітним, які не перебувають на обліку в Центрі зайнятості та не сплачували ЄСВ, а також українцям, котрі за рік зробили покупку вартістю від 50 тисяч гривень…

   Допомога на покриття ЖКГ для кожного українця — доволі актуальна тема впродовж року, проте коли уряд укотре затвердив нові правила виплати субсидій, постає ще питання: «А чи не заберуть її?». За останній рік це третє рішення про зміну роботи системи субсидій. З січня цього року відбулась перша монетизація — виплата субсидій у грошовій формі, а вже з травня підхід до нарахування субсидій буде змінений. Як оформити субсидію у травні 2019 року, що  потрібно перерахувати вже цього місяця, чи буде монетизація, як рахуються доходи та кому не дістанеться субсидія взагалі, намагалась зорієнтуватись «Ратуша».

Нововведення: ні обіцянок, ні пробачень!
   У травні розмір субсидій сім’ї буде перерахований з урахуванням зростання середньомісячного доходу. Під час перерахунку субсидій держава насамперед враховуватиме доходи громадян, отриманих за другу половину минулого року. Знижка буде нараховуватися тільки тим споживачам, які в неопалювальний період на комуналку витратять більш як 15 % доходів сім’ї. В результаті велика частина українців залишиться без субсидій, — інформує «Знай.ua», посилаючись на Facenews.
   Наприклад, сім’я з трьох осіб, отримувала одну середню зарплату в розмірі 8 368 грн. Щоб розрахувати розмір обов’язкового платежу, цю суму потрібно поділити на кількість членів сім’ї, два прожиткові мінімуми і помножити на 15 % і на сукупний дохід сім’ї. Те, що вийшло, — платіж родини, а решту покриє субсидія. Отже, зазначена сім’я могла щомісяця платити за комуналку з урахуванням субсидії 1029,7 грн. Взимку витрати на комуналку могли становити 1,5 — 2 тис. грн. Тобто субсидія компенсувала близько половини витрат на комунальні послуги. У травні розмір субсидій сім’ї буде перерахований з урахуванням зростання середньомісячного доходу в 9 341 грн. При цьому розмір обов’язкового платежу становитиме 1 227,5 грн. І якщо влітку зазначеної суми вистачатиме на оплату комунальних послуг в межах нормативів, субсидію вже не дадуть.
   На пільги НЕ МОЖУТЬ також розраховувати українці, які мають будинок площею понад 200 квадратних метрів, або власники квартири, площа якої перевищує 120 кв.м. Також — власники машини, якій менше 5 років від дати випуску. Не варто розраховувати на допомогу держави безробітним, які не перебувають на обліку в Центрі зайнятості та не сплачували ЄСВ, а також українцям, котрі за рік зробили покупку вартістю від 50 тисяч гривень.

Статистика: більше субсидій отримують мешканці міст
   У січні-березні 2019 року скоротилися бюджетні витрати на субсидії на оплату житлово-комунальних послуг, однак стримувало цей процес підвищення тарифів на опалення і гарячу воду. Про це йдеться в квітневому інфляційному звіті Національного банку України. «Меншими, ніж у 2018 році, були витрати на надання пільг та субсидій населенню на оплату послуг ЖКГ. Це пов’язано зі зниженням кількості субсидіантів, а також сприятливими погодними умовами», — сказано в звіті. За оцінкою НБУ, в I кварталі 2019 року доходи населення  зростали високими темпами. Водночас їх зростання сповільнилося як за рахунок заробітних плат, так і субсидій на оплату послуг ЖКГ. «Бюджетні витрати на субсидії на оплату послуг ЖКГ скоротилися на 33,6 % р/р. З одного боку, тривало скорочення кількості субсидіантів (на 41,6% р/р), з іншого — падіння обсягів субсидій стримувалося підвищенням тарифів на опалення і гарячу воду», — заявили в НБУ.
   Додамо, за даними Держстатистики, в січні-березні 2019 року по субсидії на оплату комуналки звернулося 640,5 тис. домогосподарств, що на 2,0 % більше, ніж у січні-березні 2018 року. В січні-березні 2019 року призначено субсидії 747,6 тис. домогосподарств. Порівняно з відповідним періодом 2018 року, кількість таких домогосподарств збільшилась на 31,2 %.
   Своєю чергою в Головному Управлінні статистики  у Львівській області, повідомили, що в березні субсидії на оплату житлово-комунальних послуг отримали 208,4 тисячі домогосподарств, з них 59,9 % — мешканці міст. Це у 1,4 раза більше, порівняно з цими місяцями у 2018 році.
   Субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг отримали 31,5 тисячі домогосподарств. Загальна сума субсидій, призначених домогосподарствам для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, у січні-березні становила 37,5 млн грн (у січні-березні 2018 року — 18,4 млн грн), з них у містах — 20,3 млн грн.
   Середній розмір субсидії на одне домогосподарство, призначеної для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг у лютому цього року, порівняно із цим місяцем 2018 року, збільшився на 23,4 % і становив 1102,7 грн.

Актуальні запитання
   Що покроково буде змінено та які документи потрібні, повідомили в уряді, — пише «Урядовий портал».
   Чи потрібно у травні повторно звертатися з документами? Усім нинішнім субсидіантам, які не матимуть заборгованості за комірне, у травні автоматично перепризначать субсидію на новий період. Її з травня видаватимуть готівкою: пенсіонерам на пенсійну картку чи через Укрпошту, всім, хто ще не на пенсії, — через Ощадбанк. Тим, у кого будуть борги, буде запропоновано перейти на безготівкову монетизацію субсидій.
   Кому потрібно повторно звернутися з документами?
   Повторно із Заявою та Декларацією про доходи потрібно звернутися лише тим, чиї справи розглядала Комісія, орендарям житла та внутрішньо переміщеним особам, тим домогосподарствам, в яких з жовтня 2018 року відбулися зміни у складі сім’ї. Повторно з документами треба буде звернутися також сім’ям, яким субсидію було призначено не на всіх зареєстрованих, а на осіб, які фактично проживають у помешканні, та сім’ям, де є люди працездатного віку, які не працюють і в яких або нема доходів, або вони менші за мінімальну заробітну плату. Літню субсидію розраховуватимуть на основі доходів громадян, отриманих у 3-4 кварталах 2018 року.
   Чи можуть призначити субсидію на наступний період, якщо є борг?
   Важливо, щоб станом на травень не було простроченої понад місяць заборгованості за оплату комунальних послуг, тобто послуг, спожитих у березні. Борги за квітневу комуналку не братимуться до уваги під час перепризначення субсидії у травні. Також управління соціального захисту населення не братимуть до уваги незаконні донарахування в платіжках споживачів додаткових обсягів природного газу.
   Крім того, не враховуватиметься і заборгованість, що виникла у зв’язку з тим, що надавач послуги не уклав договору з Ощадбанком для перерахування сум житлових субсидій у грошовій безготівковій формі. Тим, у кого будуть борги, після їх погашення або укладення договору реструктуризації потрібно буде звернутися із Заявою та Декларацією про доходи в управління соцзахисту.
   Чи буде монетизація пільг?
   Монетизація пільг стартує з жовтня 2019 року. Вона відбуватиметься за зразком безготівкової монетизації субсидій через Ощадбанк.
   Тим пільговикам, які бажають отримувати свою пільгу готівкою, восени потрібно буде звернутися в управління соцзахисту, написати відповідну заяву і надати реквізити банківського рахунку в Ощадбанку. Після цього пільгу виплачуватимуть готівкою.
   Чи потрібно у жовтні йти в управління соцзахисту, щоб оформити субсидію на зиму?
   Якщо у травні субсидію буде перепризначено на новий період — 2019 — 2020 рр — у жовтні її розмір на опалювальний сезон розрахують автоматично. До уваги братимуться доходи за І-ІІ квартали 2019 року. Безробітні, які не стояли в цей час на обліку в Центрі зайнятості, матимуть право на зимову субсидію на умовах сплати ЄСВ (22 % від мінімалки — 918,06 грн) за будь-які три місяці цього періоду. Безробітні в селі мають право на допомогу без сплати ЄСВ за рішенням Комісії.

Христина СЛЮСАРЧУК
 Опубліковано : 07.05.19 | Переглядів : 1766

Читайте також:
Обличчя номера

Завантажити номер

 
Календар
« Лип.2020
Пн.Вт.Ср.Чт.Пт.Сб.Нд.
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
 
Реклама