Головна        Новини        Соціум        Політика        Економіка        Культура        Спорт        Репортаж        Кримінал        Довкілля        Зоо SOS       

Пошук :
Помер засновник «Дзиґи» Маркіян Іващишин

Помер засновник «Дзиґи» Маркіян Іващишин

   У Львові 21 травня у віці 52 роки раптово помер один із провідників «Революції на граніті», засновник мистецького об’єднання «Дзиґа» Маркіян Іващишин. Він був учасником Студентського братства, у жовтні 1990 року голодував у Києві під час «Революції на граніті». 1993 року заснував разом із колегами зі Студентського братства перший мистецький центр у Львові — «Мистецьке об’єднання «Дзиґа».

Спогади друзів
   Григорій СЕМЕНЧУК: «Ми, як завжди, говорили про все на світі: трохи про плани, трохи про політику, трохи про життя. Я ще раз, уже персонально, привітав його з нагородою (за вагомий особистий внесок у розбудову Української державності, плідну громадську діяльність, багаторічну сумлінну працю та з нагоди 30-річчя від дня заснування громадської спілки «Студентське Братство м. Львова». 16 травня Маркіяна Іващищина нагородили орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня. — Ред.), і він сказав: «Я щасливий, що її вручили не за персональні здобутки, а за творення процесу». Саме це дуже влучно описує його — бажання творити процес. В його голові існувало мільйон ідей. Він завжди ділився ними. Багато працював, і тому більшість із цих ідей вдалося втілити в життя. Таких, як він, у нашій країні небагато — тих, які творять процес задля всіх, а не задля власного его. Марек був велетнем у справах, але завжди залишався скромним, щодо власної персони. Він ніколи не вивищував себе, завжди був рівним для всіх. І тому він був незалежний. А його процес навколо унезалежнював інших».
   Костянтин СМОЛЯНІНОВ: «Є тільки один сенс, якщо ми збережемо пам’ять про нього і хоч трошки навчимося його хороших рис. А їх було дуже багато, незважаючи і на недоліки. Він не витрачав часу на другорядне, на срач і дискусії, а працював. Він весь час щось робив — організовував і штовхав уперед. За багато років він пережив колосальну трансформацію особистості і в результаті став найбільш толерантною до чужої думки людиною, з тих, що я знав. І останнє. Він завжди і всім нам допомагав. Як ніхто інший. Давайте це збережемо».
   Юля ХОМЧИН: «Любий Мареку, сьогодні світ раптово змалів. Занадто рано ти зійшов на свою драбинку в небо, а Вірменська кінцево стала безвихіддю. Ти вмів вести за собою, вірив і віднаходив щось у кожному. Ти вмів дати людині відчуття вартості і можливості. Ти міг сам і вчив могти інших. Ти генерував нове та пропонував це першим. Ти експериментував, ходив по лезу, приймав інше та іншість, мислив ширше і дальше, заглядав та бачив те, чого не бачили інші. Ти дав нам «Ляльку», «Вивих», «Дзигу», «Клепсидру», «Філу», «Синю пляшку», «Флюгери», «Джаз Без», «Форти», «Кабінет», «Митусу», «Франкомісію», «ТрансКультуру», конгреси, виставки, клуби та багато всього, чого мозок у стані прийняття втрати не викине на поверхню. Ти був керманичем ковчегу з місцем для всіх. Умів підняти хвилю та тримати її. Не знаю, до кого іти по пораду, приймаючи наступне важливе рішення, та як жити у системі координат «без Марека»? Вперше в житті звертаюсь на Ти — виконую волю, на яку за життя так і не наважилась. Ти живий і житимеш у всьому, що залишив. Дякую за світло по собі».
     Останній пророчий пост Маркіяна ІВАЩИШИНА в Фейсбуці: «Цей світ — стрімкий… Сьогодні інавгурація, завтра ЗНО. Любіть дітей, зважайте на підлітковий максималізм. Матимемо не ущербних президентів».

 Опубліковано : 23.05.19 | Переглядів : 2680

Читайте також:
Обличчя номера

Завантажити номер

 
Календар
« Лип.2020
Пн.Вт.Ср.Чт.Пт.Сб.Нд.
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
 
Реклама