Головна        Новини        Соціум        Політика        Економіка        Культура        Спорт        Репортаж        Кримінал        Довкілля        Зоо SOS       

Пошук :
Примус до розділення

Примус до розділення

Таке рішення погодили міські обранці під час пленарного засідання сесії Львівської міськради 20 вересня 2019 року. Депутати внесли зміни до концепції сортування твердих побутових відходів, згідно з якими всі контейнерні майданчики нашого міста буде переведено на обов’язкову систему з чотирма контейнерами.

Як пояснюють у мерії, впровадження сортування ТПВ на загальноміському рівні вкрай потрібне для успішної роботи майбутнього сміттєпереробного заводу, який почнуть будувати у Львові вже цього року. Як повідомили у пресслужбі Львівської міськради, в окремі контейнери вже незабаром збиратимуть мокру органічну фракцію (скошену траву, дрібні гілки та харчові відходи), вторинну сировину (пластик, макулатуру, метал, комбіновану упаковку), скло та змішані відходи. Метою такої системи є збільшення кількості ресурсоцінної сировини зі складу побутових відходів та зменшення залишкового сміття, яке потрапляє на захоронення. Особливо це стосується органічних відходів, які становлять близько половини від загального обсягу сміття.
   «У різних містах Європи можемо бачити різну кількість контейнерів, адже кожний муніципалітет сам вирішує, як найбільш оптимально облаштувати роздільний збір відходів, виходячи з власних обставин. Вивчивши досвід сусідніх країн, ми зупинилися на прикладі того, як до цього поступово йшла Польща. Запровадження сортування відходів у Львові на загальноміському рівні — це великий крок уперед до поступового переходу на нову модель управління ТПВ та комплексного вирішення сміттєвої проблеми», — розповів директор ЛКП «Зелене місто» Вадим Ноздря.
   Відсортовані сухі відходи відправлятимуть на підприємства для вторинної переробки та повторного використання. А органіку перероблятимуть на станції компостування, яка запрацює вже влітку цього року. Для того, аби львів’яни могли вільно таким чином сортувати відходи, до 1 вересня на сміттєвих майданчиках обіцяють встановити необхідні контейнери та урни. Також до осені у мерії планують затвердити схему розміщення майданчиків для збору великогабаритних та дрібних побутових відходів.
   Як же міськрада закликатиме людей сортувати відходи та наскільки важливі просвітницькі заходи у цій справі, розповів «Ратуші» Валерій Веремчук, депутат Львівської міської ради. «Ще коли голова комісії екології, моя колега Ірина Оршак ініціювала концепцію відокремленого сортування сміття, були прописані програми просвітницькі. Щонайменше, контейнери, які не марковані, не кольорові, позначити наклейками для чого вони призначені: для пластику, скла, вторсировини чи органіки. Водночас, просто наклейок недостатньо, щоб виховувати свідомість людей. Треба спілкуватися з людьми, стимулювати їх сортувати відходи, — розповів депутат. — Уже сьогодні є стимули — низка підприємців, компаній забирають вторсировину з будинків, ОСББ, і платять певні кошти за той самий папір, пластик чи скло. Ми також своєю ініціативою дуже багато працюємо зі школярами, показуючи, пояснюючи, навчаючи їх. Нещодавно робили з дітьми в Рясному щит, де показували, які відходи найбільше забруднюють природу». За словами Валерія Веремчука, просвітницькі заходи в напрямі сортування ТПВ дуже потрібні сьогодні, зокрема для школярів. «Всі країни Європи, які впровадили сортування сміття, починали з таких заходів: елементарні інструкції для людей, заходи заохочення та санкції для тих, хто цього не виконує. Сподіваюся, що виконавчі органи будуть активніше працювати в цьому питанні, а ми стимулюватимемо цей процес», — додав він.

Уляна ДЕПУТОВИЧ

 Опубліковано : 27.06.19 | Переглядів : 1510

Читайте також:
Обличчя номера

Завантажити номер

 
Календар
« Жов.2019
Пн.Вт.Ср.Чт.Пт.Сб.Нд.
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
 
Реклама