Головна        Новини        Соціум        Політика        Економіка        Культура        Спорт        Репортаж        Кримінал        Довкілля        Зоо SOS       

Пошук :
Сміття у руках міста

Сміття у руках міста

З 1 липня Львівська ОДА офіційно передала Львову повноваження з вивезення ТПВ, адже завершилася дія «сміттєвого» меморандуму, який місто та облдержадміністрація уклали два роки тому. Обласна влада сподівається, що в мерії впораються і нового колапсу не буде. Міські чиновники кажуть: договори з полігонами продовжені — хвилюватися нема причин.

Своє сміття возимо самотужки

   Директор департаменту розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства Львівської ОДА Назарій Романчук зазначає, тепер львівським сміттям знову має опікуватися місто. Водночас, у ЛОДА пильнуватимуть, щоб не було несанкціонованих викидів непотребу на території нашої області. «Місто офіційно перейняло повноваження з вивезення ТПВ. Водночас, ми контролюватимемо, щоб не було несанкціонованих викидів сміття на території Львівської області і за її межами. А також, щоб система, яку ми налагодили, працювала надалі ефективно, — наголосив чиновник. — Станом на тепер усі перевізники мають укладені угоди з полігонами, налагоджені маршрути, об’єми сміття, яке вивозять. Тепер місто має самостійно продовжувати цю роботу». За його словами, якщо влада Львова ефективно працюватиме з органами місцевого самоврядування, на балансі яких є полігони, то сміттєвого колапсу не буде. Водночас, гарантувати цього чиновник не може.

Все під контролем?

   «Ми готувалися до повернення повноважень. Стан речей, який є сьогодні, підтверджує, що особливо у 2017 році роботу міста з вивезення відходів блокували. Наразі внутрішня ситуація в країні змінилася, і, сподіваюся, таких негараздів більше не буде, — розповів Сергій Бабак, заступник міського голови з питань безпеки міста. — Нині  сміття вивозять у нормальному режимі, і маю надію, що так і буде. А ми продовжуватимемо роботу, але вже на поліпшення ситуації з вивезенням сміття зі Львова».

   За словами Сергія Бабака, наразі угоди з перевізниками з вивезення сміття продовжені до 1 жовтня цього року.

   «Невдовзі ми оголосимо конкурс на визначення перевізників. На конкурс можуть подаватись і інші компанії. Але, хочу звернути увагу на принципову відмінність, яка буде тепер. Є внесені зміни у закон про житлово-комунальні послуги. Тому проведемо конкурс, але він в основній частині буде стосуватися будинків, які перебувають на балансі ЛКП. Будинки, які списані і які або створили ОСББ, або перейшли на самоуправління, мають право самі вибирати, хто буде у них надавачем послуг із вивезення відходів», — додав він.

   За словами чиновника, законом передбачено, що до 1 травня 2020 року всі будинки мають перейти на самоуправління. На сьогодні у Львові списано приблизно 45 % будинків».

Уляна ДЕПУТОВИЧ

 Опубліковано : 05.07.19 | Переглядів : 4846

Читайте також:
Обличчя номера

Завантажити номер

 
Календар
« Сер.2020
Пн.Вт.Ср.Чт.Пт.Сб.Нд.
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
 
Реклама