Головна        Новини        Соціум        Політика        Економіка        Культура        Спорт        Репортаж        Кримінал        Довкілля        Зоо SOS       

Пошук :
«ЗеУкРАША Тудей»? «Боротьба за уми» без розуму
«ЗеУкРАША Тудей»?
«Боротьба за уми» без розуму
Нова українська влада планує створити «всесвітній російськомовний канал» для посилення позицій України в «інформаційній боротьбі». 

Про це в інтерв’ю «Інтерфакс-Україна» заявив заступник глави Офісу президента Кирило Тимошенко. За його словами, за допомогою такого каналу Україна планує «боротися за уми» українців на окупованих територіях Донбасу та Криму, а також за уми росіян в РФ. «У нас розроблений варіант запуску українського російськомовного каналу, яким ми зможемо покривати російськомовне населення у всьому світі», — сказав Тимошенко. Він додав, що в Офісі президента хочуть, аби це був державний канал. «Але ми домовляємося з приватними каналами про передання прав на використання їхнього найбільш класного контенту», — резюмував Тимошенко.
   Ця ініціатива здійняла у суспільстві двоякі емоції, адже перші розмови про створення подібного каналу були ще у 2014 році, тоді не було потрібного масштабу для цього, а перебити пропаганду агресора важкувато. Однак 2015 року в Україні все ж створили подібний канал. Представник комітету виборців України Денис Рибачок, коментуючи ситуацію, зазначив, що запуск міжнародного російськомовного каналу — ініціатива, звісно, похвальна. Але є питання: а яка доля каналу UATV, який уже існує? «Хто не знає, UATV — український телеканал іномовлення, виробництва ДП «Мультимедійна платформа іномовлення України». Телеканал розпочав трансляцію 1 жовтня 2015 року, вона ведеться п’ятьма мовами: російською, українською, англійською, арабською, та кримськотатарською. Мета каналу UATV — забезпечення доступу іноземної аудиторії до об’єктивної, актуальної та повної інформації про події в Україні та формування та підтримання позитивного іміджу України у світі», — підкреслив Денис Рибачок.
   Насправді чіткого алгоритму, коли і як запустять канал, нині нема, лише розмови. Проте ця ідея викликає жваве обговорення та побоювання, аби цей канал не став одним із трансляторів «Кварталу» за держкошти.
   Політик та журналіст Володимир Ар’єв зазначив у своєму дописі на фейсбуку, що російськомовний канал для іномовлення — чудова ідея. Але беззмістовна, якщо його наповнювати «Сватами» і подібним трешем. «Для цього вже існують, власне, російські канали та «1+1». Російськомовна аудиторія має отримувати правду, замість альтернативної реальності московської пропаганди. І кінопоказ має бути в тому самому ключі. Але, знаючи погляди ініціаторів ідеї, варто очікувати чергового «Останкіно». І за формою, і за змістом. Але за українські гроші», — написав журналіст.
   Беззмістовною цю ідею називає і народний депутат Сергій Висоцький. «Від ідеї з російськомовним каналом для жителів ОРДЛО відмовились ще у 2014 році через те, що жоден український російськомовний канал не зможе конкурувати з безліччю російських пропагандистських каналів, — заявив депутат в ефірі  «Прямого». — Ідею російськомовного каналу і контенту розробляли ще у 2014 році. І від них відмовились. З  однієї простої причини — якщо говорити про боротьбу за уми людей, які живуть на окупованих територіях, то ці люди сприймають і розуміють українську мову, вони можуть дивитися українські канали через супутник, і ніякий інший російськомовний телеканал у цьому не допоможе». Натомість Висоцький вважає — потрібно зосередитися на англомовному контенті. «Тому що основний фокус російської пропаганди, крім України, це саме англомовний глядач. «Рашатудей» досить ефективно працює на зовнішньому ринку. І ми бачимо з останнього рішення ПАРЄ, як працює російська пропаганда. Нам потрібно посилювати роль іномовлення, яке вже діє. Просто є ресурсні проблеми. Воно діє саме англійською мовою, і потрібно посилювати саме його», — додав Висоцький.
   Прокоментував створення російськомовного каналу і депутат Микола Княжицький. Він зазначив, що розмови про «російськомовний телеканал» не мають за собою політичної глибини. «Їх можна так розтлумачити: ми маємо багато російськомовного продукту і хочемо за нього отримувати бюджетні кошти. Тому будемо робити російськомовний телеканал для «пропаганди». А насправді ми державним коштом будемо пропагувати і поширювати «рускій мір». Значно важливіше — зробити сильним україномовне суспільне телебачення, вивести його на перше місце за рейтингами серед українських телеканалів. Зрештою, про це «у Зеленського» слушно говорять. Російськомовні канали, які намагаються бути альтернативною російській пропаганді, давно існують. Наприклад, канал «Настоящее время» з великим офісом у Києві, який фінансують за кошти платників податків США. Українська держава теж давно фінансує російськомовне іномовлення. Тому оці маленькі хитрощі про те, як продовжити русифікацію коштом українського бюджету, дивують. Я не вважаю, що за такими ідеями стоїть якийсь злий умисел. Це звичайна політична наївність і брак досвіду», — каже Княжицький.
Христина СЛЮСАРЧУК
 Опубліковано : 01.08.19 | Переглядів : 876

Читайте також:
Обличчя номера

Завантажити номер

 
Календар
« Лип.2020
Пн.Вт.Ср.Чт.Пт.Сб.Нд.
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
 
Реклама