Головна        Новини        Соціум        Політика        Економіка        Культура        Спорт        Репортаж        Кримінал        Довкілля        Зоо SOS       

Пошук :
Рейдери епохи Садового
Рейдери епохи Садового
Маленьке ОСББ відстояло свої права перед Львівською міськрадою у Верховному Суді

Те, що Давид переміг Голіафа, звичайно, можна назвати і випадковістю. Але цілком підставно це можна вважати і закономірністю. Шкода, що в Україні не працює прецедентне право, бо випадок, про який мова піде далі, на майбутнє зекономив би купу часу суддям, які ще обов’язково розглядатимуть подібні судові суперечки. Особливо — у Львові.
   На думку Ігоря Дзічковського, голови Правління ОСББ «Надія-НЛ», Львівська міська рада вже тривалий час чинить відверту правову сваволю. А саме, всупереч чинному законодавству, визначає допоміжні (нежитлові) приміщення в багатоквартирних будинках комунальною власністю. Діє вона вибірково — захоплює у співвласників багатоквартирних будинків приміщення для візків, сміттєзбірники та підвальні приміщення. Зазвичай такі кроки здійснюються під час списання з балансу ЛКП багатоквартирних будинків або створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків.
   Приклад такої вседозволеності, а фактично рейдерського захоплення органами влади ЧУЖОГО майна — спроба заволодіти підвальними приміщеннями восьмиквартирного будинку № 19 по вул. І. Нечуя-Левицького, який збудований у серпні 1907 року, є пам’яткою архітектури місцевого значення. Співвласники споруди утримують її з вересня 2008 року самотужки, через органи управління Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку «Надія-НЛ», яке вони створили у липні 2008 року.
   Відповідно до «Порядку передачі житлового комплексу або його частини з балансу на баланс», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 жовтня 2002 року за № 1521, 2 вересня 2008 року вищезазначений будинок був переданий на баланс ОСББ «Надія-НЛ» в цілому, а колишній балансоутримувач  будинку — ЛКП «Затишне» — передав на баланс ОСББ «Надія-НЛ», списавши будинок з балансу основної діяльності та на підтвердження цього надав ОСББ «Надія-НЛ» відповідне  Авізо.
   У підвалі будинку існують нежитлові приміщення, які не є ізольованими (не мають окремих виходів назовні, вхід і вихід назовні здійснюється безпосередньо через під’їзди житлового будинку; не мають інженерного забезпечення, що функціонувало б окремо від інших приміщень житлового будинку), належать до житлового фонду і не є самостійними об’єктами нерухомого майна. 
   З березня 1997 по листопад 2008 року в будинку були приватизовані всі квартири, внаслідок чого будинок узагалі вибув із комунальної власності. Всі власники (співвласники) квартир будинку набули право спільної сумісної власності на допоміжні приміщення (підвали, сходові клітки, горище).  
   Однак, усупереч вимогам чинного законодавства, Обласне комунальне підприємство Львівської обласної ради «Бюро технічної інвентаризації та експертної оцінки» (БТІ) в грудні 2008 року протиправно зареєструвало будинок в цілому (разом із приватизованими квартирами, горищем, підвальними приміщеннями, сходовими клітинами, інженерними мережами тощо) за територіальною громадою міста Львова в особі ЛМР, зазначивши як підставу набуття права власності Рішення Франківського (Радянського) райвиконкому міста Львова від 26 травня 1987 року за № 271.
   Проте Рішенням Радянського райвиконкому м. Львова від 26.05.1987 року за № 271 був затверджений реєстр житлових будинків державної власності, які розташовані у Радянському районі м. Львова.
   Не зважаючи на те, що нежитлові приміщення будинку не відповідають вимогам для нежитлових приміщень у розумінні Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», будучи достеменно обізнаними про наявність у них загальнобудинкових інженерних мереж водопостачання, водовідведення, каналізації, а  також ревізійних пристроїв для чищення каналів димовидаляння, Львівська міська рада вирішила ці приміщеннями… забрати! Для цього у травні 2017 року ЛМР звернулася з позовом до Господарського суду Львівської області. Відповідачами по справі були ОСББ «Надія-НЛ» та Головне територіальне управління юстиції у Львівській області.
   Але, на великий подив Львівської ЛМР, Колегія суддів Господарського суду Львівської області під головуванням  судді Бортник Ольги Юріївни у складі суддів Стороженко Оксани та Мазовіти Андрія, 20 лютого 2019 року в задоволенні позову Львівської міської ради… відмовляє! Ба, більше внаслідок подання безпідставного позову та проведення експертизи територіальна громада м. Львова втратила кошти у сумі 14810 грн, які, зрозуміло, були заплачені не з власної кишені Андрія Івановича Садового! Але ЛМР звертається з апеляційною скаргою до Західного апеляційного суду (це коштувало територіальній громаді ще 5760 грн), і цей суд 22 травня 2019 р. скасував рішення Господарського суду Львівської області та ухвалив нове, яким позов Львівської міської ради задовольнив повністю! Здавалось би, Голіаф з іменем «Надія» не виправдав своєї життєствердної назви, але  — ніколи не кажи «ніколи».
   Прогнозовано, що ОСББ «Надія-НЛ» та Головне територіальне управління юстиції у Львівській області подали касаційні скарги до Верховного Суду на цю постанову Західного апеляційного господарського суду від 22.05.2019 року і, на здивування багатьох, Верховний Суд постановою від 6 серпня 2019 року скасував постанову Західного апеляційного господарського суду від 22.05.2019 року, а рішення Господарського суду Львівської області від 20.02.2019 року залишив  чинним! Одночасно Верховний Суд постановив стягнути з Львівської міської ради по 9600 грн на користь ОСББ «Надія-НЛ» та Головного територіального управління юстиції у Львівській області за подання касаційних скарг. Тобто, ще 19 тисяч 200.
   Натомість, якщо читач додасть усі суми сплаченого ЛМР мита, то вийде на загальну суму збитків 39 тисяч 770 грн, які сплачені з бюджету територіальної громади м. Львова. Якщо б за такі речі винних карали, то можна бути переконаним, що судових позовів було б значно менше. Бо витрачати гроші територіальної громади на боротьбу з членами цієї самої громади — це якось не комільфо!
   Як зазначив у розмові з репортером «Ратуші» голова правління ОСББ «Надія-НЛ» Ігор Дзічковський, найцікавіше, що сума коштів, яку втратив бюджет міста, еквівалентна сумі, яка потрібна для реставрації сходинок парадного під’їзду їхнього будинку! Проте  звернення ОСББ до Департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради про проведення реставраційних робіт рік у рік чомусь не знаходить підтримки.
Микола САВЕЛЬЄВ

 Опубліковано : 19.09.19 | Переглядів : 650

Читайте також:
Обличчя номера

Завантажити номер

 
Календар
« Лют.2020
Пн.Вт.Ср.Чт.Пт.Сб.Нд.
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 
 
Реклама