Головна        Новини        Соціум        Політика        Економіка        Культура        Спорт        Репортаж        Кримінал        Довкілля        Зоо SOS       

Пошук :
Заньківчани пишуть міністру
Заньківчани пишуть міністру

   Конфлікт у Національному академічному театрі імені Марії Заньковецької триває. Протистояння між директором та частиною колективу виникло після звільнення актора Ярослава Кіргача. У середу, 9 жовтня, в театрі відбулися чергові збори профспілкового комітету, на якому були присутні 84 особи. Як і на попередню, на цю зустріч дирекція не прийшла. Натомість профспілковий комітет одержав від адміністрації лист, у якому йдеться про припинення роботи робочої групи з розробки колективного договору, попри те, що 70-80 відсотків угоди вже опрацювали. Дирекція роздала проєкт угоди підрозділам театру, фактично нівелювавши працю робочої групи і затягуючи час, вважають учасники зборів.  


   Конфлікт має два виміри: морально-етичний та площину закону. «Сумно і моторошно. Не страшно, але некомфортно від того, що не всі члени колективу розуміють важливість того, що відбувається. Або ми переможемо, або я не буду працювати в такому театрі», — заявив народний артист України Януш Юхницький. Не забувати про моральну складову запропонував і актор Дмитро Каршневич: «Ми всі знаємо, що Ярослава Кіргача звільнили тому, що він подав позов до суду. Бачимо, що це репресії і йдеться аж ніяк не про творчий рівень. Кому як не нам розуміти профпридатність колеги. І як ми можемо говорити зі сцени про чесноти, якщо в театрі таке діється?!».  

   «Ситуація затягується, що не сприяє творчому процесу, тому треба залучити до її вирішення третю сторону», — зазначив заслужений діяч мистецтв України Орест Огородник. Учасники зборів підтримали його пропозицію надіслати міністрові культури, молоді та спорту Володимиру Бородянському листа, в якому зокрема просять скерувати до театру комплексну перевірку, за результатами якої ухвалити рішення, чи законні дії генерального директора театру та чи належно Андрій Мацяк виконує свої посадові обов’язки, передбачені укладеним з ним контрактом.

Наталя ДУДКО
 Опубліковано : 14.10.19 | Переглядів : 1642

Читайте також:
Обличчя номера

Завантажити номер

 
Календар
« Чер.2020
Пн.Вт.Ср.Чт.Пт.Сб.Нд.
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
 
Реклама