Головна        Новини        Соціум        Політика        Економіка        Культура        Спорт        Репортаж        Кримінал        Довкілля        Зоо SOS       

Пошук :
Привиди з Донецька витають у Львівській міськраді!
Привиди з Донецька витають у Львівській міськраді!
Дуже часто стан «дежавю» (я це вже бачив) чомусь виникає саме у львів’ян від чітко почутих конкретних слів чи картинок. «Корупція», «земельний дерибан», «Львівська міська рада», «штучний тендер», «Садовий», «договірняк» — ці терміни викликають саме такі відчуття та асоціації, що ти вже колись ТАКЕ бачив чи чув. Не вірите? То переконайтесь самі! 

   Другого грудня Інформаційна агенція «Гал-інфо» опублікувала журналістське розслідування щодо поточного ремонту приміщень п’ятого поверху будівлі Ратуші, у якій працюють чиновники Львівської міської ради, а на папері здебільшого залучили спеціалістів, зареєстрованих у… Донецькій області!. Можна навіть припустити, що поміж них вписали й мешканців окупованих територій, які ні сном ні духом не відають про «працевлаштування» у Львові.
   Такими, зокрема, є результати тендеру на ремонтні роботи, що був організований ЛКП «Ратуша-сервіс», та переможцем якого став 25-річний ФОП із Києва, уродженець Донецька Михайло Черняк. До того ж дуже схоже на те, що «тут» не обійшлося без підроблених документів.
Як переселенцю з Донецька пощастило з Львівським органним залом
   Із документів, які подав на тендер Черняк Михайло Михайлович, відомо, що в квітні 2018 року його було взято на облік як внутрішньо переміщену особу. Як приватний підприємець Черняк зареєструвався 
1 червня — в Оболонському районі Києва. І відразу (в цьому ж місяці) вперше взяв участь у держзакупівлях — у тендері щодо поточного ремонту приміщення Будинку органної та камерної музики на вул. С.Бандери, 8 у м. Львові, запропонувавши виконати роботи за 779,7 тис. грн.
   Окрім Михайла Черняка, участь у цьому тендері брав ще один підприємець — Жеребцова Наталя Анатоліївна, яка, за дивним збігом обставин, також виявилася уродженкою… Донецька, та яка пропонувала виконати роботи дешевше на 45 тис. грн.
   Однак у результаті учасницю Жеребцову, перепрошуємо за мимовільний філологічний гумор, в цьому забігу дискваліфікували, а переможцем визнали підприємця Черняка. 26 липня 2018 року між ним та директором Львівського будинку органної та камерної музики Іваном Остаповичем було укладено договір, що передбачав строк виконання послуг до кінця року.
   У квітні 2019 року підприємець-переселенець Михайло Черняк виграє ще один тендер на поточний ремонт приміщення Будинку органної та камерної музики у Львові — вже на суму 798,6 тис. грн, обійшовши двох інших учасників: підприємця Миколу Кожушка та ТОВ «Львівська будівельна монтажна компанія».
   Окрім того, в серпні з підприємцем Михайлом Черняком підписують ще один договір на 198,7 тис. грн — щодо додаткових будівельних робіт з поточного ремонту приміщення Будинку органної та камерної музики у Львові. Зазначимо, що йдеться про комунальний заклад Львівської міськради.
   Тепер повернімося до першої «конкурентки» Михайла Черняка за органний зал. Дані про Наталію Жеребцову «випливли» в копії його трудової книжки, яку він подав у числі документів на тендер щодо поточного ремонту приміщень будівлі Ратуші.
   Цю копію Черняк подав, щоб підтвердити «наявність достатньої кількості інженерно-технічного персоналу з досвідом роботи, не менше 3-х років». У копії «трудової» вказано, що Михайло Черняк упродовж 2012 — 2015 рр. працював на посадах інженера-кошторисника (за основним місцем праці) та виконроба (за сумісництвом) в ФОП… Жеребцової Наталії Анатоліївни (копія завірена саме її печаткою)!!! Фантастично, правда?
Що не помітили члени тендерного комітету?
   На що у цьому випадку мали б обов’язково звернути увагу члени тендерного комітету? Передусім на те, що Михайло Черняк, 1994 року народження, на посадах інженера-кошторисника та виконроба працював уже з 17 років!!! Ви тільки порахуйте у скільки років чоловік почав «інженерити»!
   Члени тендерного комітету «чомусь» не помітили й «дивної» довідки про «наявність працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід для виконання робіт з ремонту приміщень».
   У цій довідці сам Черняк «фігурує» вже як головний інженер (з досвідом роботи на цій посаді 1 рік), що, однак, не підтверджено жодним документом. Аби «дотягнути» кількість персоналу до потрібної, зазначеної в тендерній документації вимоги (не менше ніж 15 працівників), у довідці Черняк двічі вказав відомості про гіпсокартонника Гложика М.П. (з загальним стажем роботи у будівництві 12 років). В документі також вказано відомості про сантехніка Жеребцова О.Ю. Особа з такими даними зазначена в паспорті згадуваної вище «конкурентки» Наталії Жеребцової — як її чоловік.
   Однак найбільш показовими є відомості, що містяться в копіях цивільно-правових угод замовника (підприємця Михайла Черняка) з виконавцями робіт (із працівниками, що перераховані у названій вище довідці).
   Судячи з цієї інформації, більшість працівників робітничих професій, яких підприємець Черняк збирався залучити для виконання робіт з ремонту приміщень 5-го поверху будівлі львівської Ратуші, зареєстровані в Донецькій області — в Донецьку, Торецьку, Слов’янську...
   Чи можуть вони бути «мертвими душами» з Донбасу, які ремонтуватимуть будівлю Ратуші лишень на папері? Відповісти на це питання простіше за все, вочевидь, правоохоронцям. Для цього їм варто хоча б звернути увагу на документи, що підтверджують кваліфікаційні вимоги та відповідність учасника процедури закупівлі на прізвище Черняк. Серед них, до речі, є навіть копія диплома спеціаліста, який, як вказано в копії, Михайло Черняк отримав після закінчення в 2017 році Національного університету «Львівська політехніка» за спеціальністю «Будівництво та цивільна інженерія».
За рік і кілька місяців — 
5 договорів на 5,983 млн грн
   «Договір № 3 про виконання робіт» між ЛКП «Ратуша-Сервіс» в особі в.о. директора Тихоліз Ірини Ярославівни та підприємцем Черняком Михайлом Михайловичем (щодо «виконання робіт з поточного ремонту приміщень 5-го поверху, м. Львів, пл. Ринок, 1») було укладено 23 жовтня 2019 року. Його ціна становить 3,98 млн. грн.
   Переможцем цього тендеру Михайло Черняк став, здолавши кількох конкурентів, скоріше за все, фіктивних, зокрема ТОВ «БК Герц» та ТОВ «Екобудінвест Плюс».
   І ще про одне. Загалом за рік і кілька місяців, враховуючи виграні тендери на ремонт Львівського органного залу, сумнівний підприємець-переселенець із Києва, уклав у Львові п’ять договорів на 5 983 590,67 грн.
   У коментарі газеті «Ратуша» львівська громадська активістка та правозахисниця Олеся ДАЦКО розповіла, що її зовсім не дивує інформація, що в конкурсах фігурують фіктивні особи.
   «Видатки коштів, які відбуваються у Львівській міській раді, дуже часто глибоко пов’язані між собою. Майже всі підряди, які вони роблять, фактично ведуть до одних й тих самих осіб. Тому мене зовсім не дивує інформація про фігурування в конкурсах  фіктивних осіб, бо найімовірніше, ці особи спеціально дібрані для подібних тендерів. Тобто, вже заздалегідь відомо, хто переможе, але створено видимість конкуренції. Гроші отримують зазвичай свої люди. Причому, фактично, без жодної відповідальності. А в разі, якщо треба буде знайти таку людину, яка зареєстрована в іншому кінці країни, то це нереально. От уявімо, що ремонт виконали неякісно, а як знайти відповідального, якщо ФОП зареєстрований не знати де? Тож ніхто за це не відповідатиме. Та найбільше мене обурюють ті суми, що їх виділяють на ремонт будівлі Ратуші, який не є нагальним. Це в той час, коли ми на конкурсі проєктів громадського бюджету боремось за цивілізований доступ до школи чи найнеобхідніше обладнання в лікарнях, коли, скажімо, постає питання, як профінансувати облаштування реабілітаційної кімнати у лікарні. Мене це направду просто вражає! Адже за ці кошти, які дерибанять на ремонт Ратуші,  можна було би реалізувати не один соціально важливий проєкт для Львова», — розповіла Олеся Дацко.
   Своє занепокоєння висловив у розмові з газетою «Ратуша» і лідер фракції БПП «Солідарність» у Львівській міській раді Петро АДАМИК. Депутат наголосив на тому, що  «фракція обов’язково відреагує на цей інцидент. Зокрема,  під час наступної сесії це розслідування стане предметом для депутатського звернення». 
   «Після ознайомлення з цією темою, у мене особисто виникає багато запитань. По-перше, де і коли була розміщена інформація про початок та завершення тендеру. По-друге, цікаво дізнатись, хто входить до цього тендерного комітету. Наразі схоже на те, що це була процедура, проведена тишком-нишком для своїх.
   Я особисто не маю нічого проти донецьких підприємців, зареєстрованих у Києві, але вважаю, що було би більш економічно доцільно наймати компанії, які працюють на ринку Львова, тут зареєстровані, і відповідно, податки теж сплачують до міського бюджету Львова.
   Якщо інформація підтвердиться, то дуже цікава класична схема «для своїх» викривається. Виходить, що спершу тендер оголошують на одну суму, а потім крок за кроком підписують додаткові угоди, і загальна сума виконаних робіт стає в рази більшою. Ще раз наголошую, що ми візьмемо під контроль це питання, і скеруємо відповідне рішення під час наступної сесії Львівської міської ради».
Олена ЛЯХОВИЧ

 Опубліковано : 07.12.19 | Переглядів : 2405

Читайте також:
Обличчя номера

Завантажити номер

 
Календар
« Лип.2020
Пн.Вт.Ср.Чт.Пт.Сб.Нд.
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
 
Реклама