Головна        Новини        Соціум        Політика        Економіка        Культура        Спорт        Репортаж        Кримінал        Довкілля        Зоо SOS       

Пошук :
Хід конем від Мацяка, або Мистецька арифметика
Хід конем від Мацяка, 
або Мистецька арифметика
Таїсія Литвиненко підписала новий контракт із театром ім. Марії Заньковецької
Нещодавно стало відомо, що Таїсія Литвиненко підписала новий контракт із театром ім. Марії Заньковецької. Інформацію про це ІА «Гал-інфо» підтвердили в пресслужбі театру. Народна артистка України Таїсія Литвиненко підписала Додаток до Контракту, який завершується 
29 грудня 2019 року, щодо продовження його дії на попередніх умовах з запровадженням неповного робочого часу 0,75 ставки.

   Також повідомляють, що Федору Стригуну пропонують цивільно-правову угоду і гарантію — вже на початку року приступити до постановки нової вистави. «Таїсія Йосипівна підписала контракт. Батькові пропонують цивільно-правову угоду. Федір Миколайович зараз у лікарні», — підтвердив інформацію Назар Стригун.
   Чи призведе такий хід директора до патової ситуації акторів? Чи не розколе це протестний рух артистів? Що все-таки спонукало добродія Мацяка підписати контракт із Таїсією Литвиненко, і чому тільки з нею?  Чи тепер справа Кіргача і боротьба проти контракту все ще актуальна?
   «Ратуша» вже розповідала своїм читачам про конфлікт між заньківчанами та директором театру. Тоді все почалося з актора Ярослава Кіргача і як наслідок —відбилось на корифеях театру, які стали на його захист. 
   Нагадаємо, через те, що керівник театру імені Марії Заньковецької Андрій Мацяк заявив, що не продовжить дію контрактів із головним режисером театру Федором Стригуном та з акторкою Таїсією Литвиненко, митці 28 листопада провели пресконференцію, де пояснили своє бачення ситуації. Зокрема вони повідомили, що будуть вимагати у Міністерства культури, молоді та спорту України, в особі міністра Володимира Бородянського, відсторонити Андрія Мацяка від обов’язків директора-художнього керівника національного театру імені Марії Заньковецької.
   Спершу «Ратуша» поспілкувалась із колишнім актором театру Заньковецької, який безпосередньо постраждав у цьому конфлікті і залишився без роботи, —  Ярославом Кіргачем.
   «Те, що з Таїсією Литвиненко підписали контракт, — це не зрада, загалом, це — перемога. Адже, як відомо, Андрій Мацяк хотів забрати в неї половину ставки. Тому тепер вся ситуація сприймається так, наче було досягнуто компроміс: і він у підсумку не програв, і вона десь отримала своє. Спершу директор спробував на мені використати свою владу та колізії в законі, потім узявся і за решту акторів. Тому, як на мене, прецедент зі Стригуном та Литвиненко взагалі був розрахований на те, що в підсумку наші обидва корифеї підуть із театру. А на шляху до доведення своєї влади директора не зупиняли ані заслуги видатних митців перед країною, ані повага до них у театрі та й загалом у світі. Все скидається на те, що Мацяк хоче увійти в історію, але не знає, як це зробити. Тепер бачимо, що все впирається в мільйони гривень, і замість творчого вектора, все рухається в напрямку «мистецького дерибану».
   Учора я говорив з Федором Миколайовичем і він сказав, що не хоче йти на цивільно-правову угоду. І найприкріше у цій ситуації те, що під час розмови він лежав на лікарняному ліжку, хто би міг подумати, що любов до театру так дорого йому коштуватиме», — розповів Ярослав Кіргач.
   Газета «Ратуша» звернулась по коментар до заньківчанина Андрія Сніцарчука, аби дізнатись настрої акторів та їхню реакцію на підписання контракту.
   «Актори і далі протестують, але тихо. Враховуючи, ситуацію, що склалася з Таїсією Йосипівною, то можна говорити про позитивні зрушення. Безумовно, підписання контракту, хоча б на 0,75 ставки — це добре. Але не треба забувати, що директор не додав їй 0,25 до 0,5, а відняв від повної ставки чверть. Протести не будуть зупинятись, вони тривають. Вони більше внутрішні, по виконавчих органах. Але наша позиція незмінна: така аморальна людина, як Мацяк, не має права керувати таким величезним культурним середовищем, як театр Заньковецької», — наголосив Андрій Сніцарчук.
Олена ЛЯХОВИЧ

 Опубліковано : 21.12.19 | Переглядів : 2953

Читайте також:
Обличчя номера

Завантажити номер

 
Календар
« Сер.2020
Пн.Вт.Ср.Чт.Пт.Сб.Нд.
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
 
Реклама