Головна        Новини        Соціум        Політика        Економіка        Культура        Спорт        Репортаж        Кримінал        Довкілля        Зоо SOS       

Пошук :
Садовий і Ко — євролузери!
Садовий і Ко — євролузери!

Тепер свою поразку мер і його молода команда намагатимуться видати за нечувану перемогу

Кабінет Міністрів запропонував Львову профінансувати 100% вартості будівництва стадіону до „Євро-2012" та навколишньої інфраструктури. Про це йшлося під час зустрічі міського голови Львова Андрія Садового з віце-прем’єр-міністром із питань підготовки до „Євро-2012" Борисом Колесніковим, інформує “Львівський портал”. Натомість, Львівська міська рада мала б передати в управління державі комунальне підприємство “Дирекція з питань будівництва стадіону”. При цьому, за міською громадою Львова залишиться частка власності у майбутньому стадіоні, яка відповідатиме вкладеним на даний момент коштам і право на спільне управління збудованим стадіоном. 

Фактично цим рішенням Кабмін визнав, що Львівський бургомістр і його оточення не здатні самостійно знайти фінансування на стадіон, бути фаховими управлінцями і впоратися з його побудовою. Натомість “частка Львова” при зростанні цін на будівництво, може становити, скажімо 0,1%.

Тобто пан мер і його друзі бізнесмени, котрі обіцяли долучитися своїми коштами до розбудови євроарени (всі ці обіцянки завершилися тим, що гроші почали банально брати з жебрацького міського бюджету), тепер зможуть на законно закріплених за Львовом територіях розмістити газетний кіоск або будку, в якій продаватимуть біляші чи шаурму! Який трагі-комічний фінал! Особливо смішно звучить така ось фраза Садового. “Остаточне рішення прийматимуть Кабінет Міністрів і Львівська міська рада. Ініціюватиму розгляд цього питання уже на четверговій сесії. Пропозиція варта уваги, адже йдеться про інвестицію близько півтора мільярда гривень. Мова йде не лише про стадіон, але й про дороги, комунікації для всього мікрорайону”, — зауважив міський голова Львова. Чи б хтось йняв віри, коли б Львівська міська рада сьогодні над краєм європрірви від цієї пропозиції ВІДМОВИЛАСЯ?! Та міський голова, його друзі — депутати і чиновники чортові свічку готові поставити, аби лише зняти з себе відповідальність за весь той бардак, який “набудували” на вул. Стрийській! Після гуманітарно-просвітницько-улесливих візитів пана Васюника нарешті на всю Україну недвозначно задекларовано: самостійно збудувати євростадіон міська влада Львова НЕСПРОМОЖНА. Найбільш образливо, що наше видання писало про це вже два роки, а багато львів’ян все ще Садовому вірили. Інвестиції, конкурси, “Альпіни”, проекти, “Арени”, угоди, “Азовінтекси”, “відкати”... Слова, слова... Нагадаємо, попередня угода між Львівською міською радою та Міністерством з питань сім’ї, молоді та спорту передбачала, що держава профінансує лише 300 млн грн на будівництво стадіону у Львові, а решту Садовий обіцяв знайти. О Господи, скільки ж він усього нам обіцяв!!!

Микола САВЕЛЬЄВ


Андрій Стецьків, голова бюджетної комісії ЛМР:
„Перш ніж йти на такий крок, слід з’ясувати, якою буде частка міста у власності євроарени та які права при управлінні нею матиме Львів.
Якщо така пропозиція є серйозною, я до неї ставлюсь цілком позитивно. Вона є вигідна для міста Львова, бо сьогодні для міської ради будувати стадіон власним коштом є вкрай проблематично. Ми не маємо ані відповідного інвестора, ані зацікавленого власника футбольного клубу, який би хотів у майбутньому експлуатувати спортивну арену”, — зазначив Андрій Стецьків.
Однак, додав депутат, перш аніж погоджуватися на пропозицію Кабміну, треба узгодити кілька важливих моментів. “Зокрема, треба з’ясувати, якою буде частка власності міста, як вона буде порахована. Я нагадаю, що станом на сьогодні місто вклало вже значні кошти у будівництво стадіону. Ми взяли відповідні позики під відсотки. Окрім того, треба обумовити, які права спільного управління цим об’єктом залишаються за громадою міста Львова”, — вважає голова бюджетної комісії ЛМР.
Нагадаємо, Кабінет Міністрів запропонував Львову профінансувати 100% вартості будівництва стадіону до „Євро-2012" та навколишньої інфраструктури. Про це йшлося під час зустрічі міського голови Львова Андрія Садового з віце-прем’єр-міністром із питань підготовки до „Євро-2012" Борисом Колесніковим. Натомість, Львівська міська рада мала б передати в управління державі комунальне підприємство “Дирекція з питань будівництва стадіону”. Про це повідомила прес-служба Львівської міської ради.

Володимир ГІРНЯК, депутат ЛМР, член ГО “Спільнота”
“Абсолютно очевидно, що місто із процесом фінансування та контролю за будівництвом стадіону до “Євро-2012” не впоралося. Інвестора не знайшли. Одна із причин — непрозорі схеми. Якщо Кабінет Міністрів планує фінансувати цей об’єкт, то нехай забирає його собі і фінансує, хай експлуатує його далі після “Євро-2012”, бо цей проект є збитковим. Ми, в свою чергу, повинні просто поставити питання, чим весь цей час упродовж трьох років займався Департамент з питань “Євро-2012”, скільки грошей туди було витрачено, чим займався заступник міського голови Львова з питань “Євро-2012” пан Жаріков, який теж стільки часу працював. Тут виникає риторичне запитання. Зараз існує проблема з проектом, якого нема. За що ж тоді “Альпіні” заплатили 36 мільйонів гривень?! А потім 2,5 мільйона євро ми заплатили “Арена Ком”?! Хто за це відповідатиме? Цим всім повинні зайнятися відповідні правоохоронні органи. Що ж до самого стадіону — проблеми величезні. Я нещодавно проїжджав біля цього стадіону, і було помітно, що роботи дуже і дуже багато. Але, якщо береться Кабмін, якщо буде безперебійне фінансування, то шанс з’являється. Стосовно мера Львова Садового я не бачу будь-якої його заслуги у тому, що стадіоном тепер опікуватиметься Кабмін.


Відкритий лист до міського голови Андрія Садового з приводу ситуації з будівництвом стадіону

Шановний Андрію Івановичу!
Звернутися до Вас з відкритим листом змусила заява директора УЄФА з питань “Євро-2012” Мартіна Каллена від 19.03.2010 р.: “Ми не дуже стурбовані з приводу Вроцлава. Зовсім інші проблеми у Львові, де, ...будівництво значно відстає від графіка. У нас є план Б - проведення Євро в шести містах. Ми не ухвалювали жодних рішень, але один з варіантів передбачає скорочення до шести стадіонів”.
Ви до цього часу будь-яку критику на тему Євро кваліфікували як дії якихось зловмисників, що хочуть зірвати проведення турніру у Львові. Оскільки Ви постійно переконували, що все йде прекрасно, то тепер ГО “Спільнота” просить Вас пояснити громаді причини вказаних вище висловлювань Мартіна Каллена та з’ясувати:

1. Причини минулорічної заяви заступника міністра п. А.Беркути про те, що Ви спочатку відмовилися від допомоги держави, заявивши, що місто буде будувати стадіон самостійно за власні кошти.

2. Чому Ви зробили все для того, щоб не знайти інвестиційні кошти для будівництва, заблокувавши роботу конкурсної комісії, створеної міською радою?

3. Яким чином місто повертатиме гроші за кредит вартістю 300 млн грн під 20% річних через те, що Ви відмовилися від інших джерел фінансування?

4. Чи правду Ви казали на сесії Львівської міської ради про те, що фірма “Альпіна” зробила проект стадіону безоплатно?

5. Чому після цього довелося платити з міського бюджету 3 млн євро (36 млн грн) за проект фірмі “Альпіна”?

6. Чи правду казали Ви, що “Альпіна” погодила проект з УЕФА і чому довелося наймати консалтингову фірму Арена.ком для адаптації проекту, заплативши їй за це додатково 2,6 млн євро (29 млн грн).

7. Якщо вірити Вам, що Арена.ком — відома світова компанія, то як пояснити заяву представника УСБУ від 19.03.2010 р. про те, що ця фірма є “кімнатною”?

8. Яка роль у проектуванні стадіону фірми “Арніка” й інституту “Гіпромез”?

9. Чи можете Ви представити повний комплект проектної документації на стадіон, а якщо ні, то за що заплачено міські гроші?

10. Чому в той час, коли Ви запевняли, що з будівництвом усе гаразд, перший заступник гендиректора ТзОВ ПБП “Азовінтекс” Василь Огородник повідомив, що вже шість місяців будівництво стадіону НЕ відбувається через неякісний проект, розроблений фірмою “Альпіна”?

11. Чим викликані публічні заяви підрядника про повторну зупинку будівництва у лютому 2010 року?

12. Чому терміново звільнилися з роботи начальник УКБ п. Б.Коваль і керівник Дирекції з будівництва стадіону п. Сулима?

13. Чому стадіон будується з відхиленнями від проекту фірми “Альпіна”?

14. Чому роботи на стадіоні і зараз ледь ведуться?

15. Чим викликані заяви віце-прем’єр-міністра про те, що, можливо, буде замінено підрядника, і які для цього є причини?

Шановний Андрію Івановичу, чи розумієте Ви, що призначення урядом куратора будівництва, щодвотижневі урядові наради у Львові та відсутність повноцінної проектної документації свідчить про Вашу повну неспроможність реалізувати такий масштабний проект? Чи розумієте Ви, що безперервна дискусія про те, чи збудує Львів стадіон і, особливо, висловлювання Мартіна Каллена завдають непоправної шкоди репутації міста і держави та свідчать про недовіру УЄФА до Ваших заяв? Час нарешті зрозуміти різницю між піаром і предметною роботою, перестати влаштовувати “потьомкінські” села і вводити в оману громаду Львова.
Велике прохання дати відповідь громаді на ці запитання на найближчому пленарному засіданні Львівської міськради.
Із повагою голова ГО “Спільнота” Юрій Кужелюк

 Опубліковано : 25.03.10 | Переглядів : 2831

Читайте також:
Обличчя номера

Завантажити номер

 
Календар
« Гру.2018»
Пн.Вт.Ср.Чт.Пт.Сб.Нд.
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
 
Реклама