Головна        Новини        Соціум        Політика        Економіка        Культура        Спорт        Репортаж        Кримінал        Довкілля        Зоо SOS       

Пошук :
Сторінок : 1 2 3 4 5 » #
15.06.17 Зіркове «Шоу обіцянок»
Зіркове «Шоу обіцянок»

Під час екскурсії виставкою Show promise («Шоу обіцянок») у Палаці мистецтв часто звучало слово «зірка». «Ще одна зірка сучасного мистецтва! Без цього художника годі уявити поважну виставку актуального мистецтва!». Звісно, яке ж шоу без зірок? Володимир Кауфман, Олександр Ройтбурд, Василь Цаголов, Віктор Сидоренко, Борис Михайлов, Арсен Савадов, Андрій Сагайдаковський, група «Нацпром» (Олег Тістол та Микола Маценко), Сергій Петлюк, Антон Логов — загалом 35 художників презентували своє трактування ідеї кураторів виставки Ігоря Абрамовича та Олександра Соловйова про мистецтво як точку опори в сучасному нестабільному світі з його плинною реальністю. У світі, «де людина стикається з загальною руйнацією всіх правил, водночас отримуючи безперестанні обіцянки кращого майбутнього. Така ситуація пригнічує, але водночас дає надію».

Прочитати
07.06.17 Любомир Гузар: бути собою
Любомир Гузар: бути собою

Блаженніший Любомир Гузар, колишній глава Української греко-католицької церкви, своїм відходом у вічність на кілька днів змінив життя частини українців. Він помер 31 травня, поховали його 5 червня — у крипті Патріаршого собору Воскресіння Христового в Києві. Упродовж двох днів із ним прощалися у Львові, в соборі Святого Юра. Люди стояли в черзі до людини, яку вважали своїм духовним батьком. Увечері 3 червня тіло Блаженнішого перенесли до церкви Святого Михаїла, що належить монахам-студитам (владика Гузар був монахом Студійського уставу), потім похоронний кортеж вирушив до столиці. 
     
   Під час похорону в Києві віряни принесли плакати зі словами «subito santo (уже святий)», сподіваючись на процес беатифікації та канонізації в майбутньому. Разом із главою УГКЦ Святославом Шевчуком панахиду співслужив патріарх Української православної церкви Київського патріархату Філарет. На сайті Київської міської ради зареєстрували петицію про перейменування вулиці Челябінської (примикає до вулиці Андрея Шептицького, неподалік Патріаршого собору) на вулицю Любомира Гузара.
Прочитати
31.05.17 Без школи і без стресів
Без школи і без стресів

Домашня освіта: смак життя і смак навчання

У семирічної Маргарити та восьмирічного Дениса літніх канікул не буде. По-перше, вони не втомилися, по-друге, мають змогу організувати собі канікули тоді, коли хочуть. Маргарита й Денис — хоумскулери, тобто навчаються вдома. Недавно в середній загальноосвітній школі «Лідер» вони успішно пройшли атестацію за перший клас. Улітку, як і впродовж цілого року, діти пізнаватимуть нове, вчитимуться мислити, творитимуть та експериментуватимуть.  
Мами хоумскулерів Наталя Кузьма та Світлана Кіка не вважають, що навчання вдома — обов’язкова альтернатива школі. Але в школу, якою вона є нині, віддати своїх дітей не можуть. Однак сподіваються, що у Львові з’явиться альтернатива (на кшталт київської БеркоШко), яка їх задовольнятиме й буде доступна за ціною. У таку школу Маргарита й Денис ходитимуть. 
Прочитати
25.05.17 Вітрила Реформації у Львові
Вітрила Реформації у Львові

Одна з гілок християнства, протестантизм, святкує 500 років Реформації. Відзначають ювілей на офіційному рівні, відповідно до Указу Президента. У Львові та області впродовж року відбуватиметься чимало заходів з цієї нагоди — фестивалі, форуми, дискусії, флешмоби, виставки, урочисті академії і навіть футбольний турнір, на який запросили бразильських футбольних ветеранів. 

   Офіційно Реформація розпочалася 31 жовтня 1517 року, коли монах-августинець Мартін Лютер прибив на дверях церкви у німецькому Віттенберзі свої «95 тез». У Львові протестанти з’явилися невдовзі після початку Реформації. Функціонували протестантські школи, друкарні. У XVII ст. Україна «плила під вітрилами Реформації», цитує історика Михайла Грушевського пастор церкви «Більша благодать», директор християнської школи «Перлина» Михайло Грищенко. «Реформація заклала величезний фундамент для розвитку освіти, культури, науки в Україні, дала масу теологів, наукових діячів, просвітителів. Чимало з них були потім визначними діячами православної церкви, як-от Іван Вишенський, Зизаній Тустановський, Іов Борецький, Петро Могила, — розповідає пан Грищенко. — Однак протестантизм в Україні розвивався інакше, ніж у Західній Європі. Це зумовлено насамперед тим, що не було потреби перекладати Біблію на мову слов’ян, оскільки ще задовго до європейських реформаторів це зробили моравські брати Кирило і Мефодій». 
   У контексті відзначення Реформації три львівські протестантські храми відкрили свої двері для журналістів. 
Прочитати
Сторінок : 1 2 3 4 5 » #
Обличчя номера

Завантажити номер

 
Календар
« Чер.2017
Пн.Вт.Ср.Чт.Пт.Сб.Нд.
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
 
Реклама