Головна        Новини        Соціум        Політика        Економіка        Культура        Спорт        Репортаж        Кримінал        Довкілля        Зоо SOS       

Пошук :
Сторінок : # « 1 2 3 4 5 6 » #
05.07.17 «Марія Заньковецька»: популярна тоді й успішна тепер
«Марія Заньковецька»:  популярна тоді  й успішна тепер

Сезон 2017 — 2018 років — ювілейний: заньківчани святкують сторіччя

«Театру імені Марії Заньковецької — сто років, а я не бачу жодного ажіотажу навколо цієї дати, — говорить народний артист України Януш Юхницький. — Влада мала б уже якось відреагувати, видати відповідні розпорядження. Театр мав би їздити на гастролі. Журналісти мали б у нас крутитися, усе мало б вирувати довкола. Так, бачити наші недоліки, говорити про них, скеровувати нас, навіть гавкати, щоб тримати в тонусі. Але не ігнорувати. Бо складається враження, що ми не потрібні». 

   Актор-заньківчанець порівнює стан театру зі ситуацією на Грибовицькому сміттєзвалищі: «Доки не сталося біди, про нього не говорили. Я не кажу, що в нас щось завалиться в буквальному сенсі, хоч і цього не заперечую. Але якщо занепаде наш театр, то занепаде значний пласт культури. Як свого часу сталося з колишнім театром ПрикВО (нині — театр імені Лесі Українки), який тепер важко встає на ноги, набиваючи ґулі, як маленька дитина».
Прочитати
05.07.17 Важливіше, ніж Євробачення
Важливіше, ніж Євробачення
Львів уперше в Україні прийматиме конгрес ПЕН-клубу


Післясмак Форуму видавців цього року матиме цілком конкретний вияв: 17 – 24 вересня у Львові відбудеться 83-й Конгрес Міжнародного ПЕН-клубу. За словами президента Українського центру ПЕН-Клубу Миколи Рябчука, ця подія, на яку приїде близько 200 лідерів думок, видатних письменників, перекладачів, журналістів, істориків, публіцистів та редакторів зі 100 країн світу, для України стратегічно важливіше, ніж Євробачення. Адже у конгресі беруть участь ті, хто формує громадську думку у своїх країнах.

Прочитати
29.06.17 Зелена Ґура: вина і видовищ!
Зелена Ґура: вина і видовищ!

Любуське воєводство варте того, щоб ним захоплюватися

Про те, що польське місто Зелена Ґура називають містом Бахуса, я дізналася згодом. Спершу просто натрапляла на численних малих «бахушиків», а в одному з дворів — навіть на графіті з Бахусом, які творили товариство для статуї бога вина на центральній вулиці. Як іще можна називати таке виноцентричне місто? Розкидані вуличками фігурки схожі на численних малих гномів у Вроцлаві. 


Прочитати
15.06.17 Зіркове «Шоу обіцянок»
Зіркове «Шоу обіцянок»

Під час екскурсії виставкою Show promise («Шоу обіцянок») у Палаці мистецтв часто звучало слово «зірка». «Ще одна зірка сучасного мистецтва! Без цього художника годі уявити поважну виставку актуального мистецтва!». Звісно, яке ж шоу без зірок? Володимир Кауфман, Олександр Ройтбурд, Василь Цаголов, Віктор Сидоренко, Борис Михайлов, Арсен Савадов, Андрій Сагайдаковський, група «Нацпром» (Олег Тістол та Микола Маценко), Сергій Петлюк, Антон Логов — загалом 35 художників презентували своє трактування ідеї кураторів виставки Ігоря Абрамовича та Олександра Соловйова про мистецтво як точку опори в сучасному нестабільному світі з його плинною реальністю. У світі, «де людина стикається з загальною руйнацією всіх правил, водночас отримуючи безперестанні обіцянки кращого майбутнього. Така ситуація пригнічує, але водночас дає надію».

Прочитати
Сторінок : # « 1 2 3 4 5 6 » #
Обличчя номера

Завантажити номер

 
Календар
« Сер.2017
Пн.Вт.Ср.Чт.Пт.Сб.Нд.
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
 
Реклама