Головна        Новини        Соціум        Політика        Економіка        Культура        Спорт        Репортаж        Кримінал        Довкілля        Зоо SOS       

Пошук :
Сторінок : # « 1 2 3 4 5 6 7 8 » #
22.12.16 Тарас МИЛЯН: «Скарбошукачі прочісують усе на своєму шляху»
Тарас МИЛЯН:  «Скарбошукачі прочісують усе на своєму шляху»

«Чорні археологи» – безсмертні? Як подолати проблему нелегальних копачів

В Україні на одного археолога припадає тисяча скарбошукачів (тих, кого часто, хоч і не зовсім коректно називають «чорними археологами»). Проблему скарбошукацтва наразі не вдалося розв’язати в жодній країні, незалежно від рівня життя людей чи від якості й ефективності законодавства. Зрештою, археологія виросла зі скарбошукацтва, нагадують дослідники підземних скарбів. Однак цивілізовані країни розуміють, що треба намагатися врятувати якомога більше артефактів, які можуть розповісти правду про історію. Натомість в Україні ситуація складна й драматична на різних рівнях. Про законодавчі колізії, пов’язані зі скарбошукацтвом, про вигадливість нелегальних копачів та фактичну безпорадність і бездіяльність держави — у розмові з заступником директора НДЦ «Рятівна археологічна служба» Інституту археології НАН України Тарасом МИЛЯНОМ. 
Прочитати
14.12.16 Різдвяне. Сакральне і світське
Різдвяне. Сакральне   і світське

…коли «неможливо й не варто жити іншими справами, окрім святкових»

  На контрасті з побаченими того дня сакральними «Гуцульським Різдвом» у Національному музеї імені Андрея Шептицького і «Різдво в Iconart» у галереї «Іконарт» «Різдвяна виставка» в «Зеленій канапі» видається значно більш світською. Концепт Різдва у цій традиційній для галереї експозиції охоплює все, що прямо чи асоціативно стосується зими й межі року. Звісно, тут є «Різдвяна ніч», «Різдво Христове», «Шопка», «Карпатський вертеп». Але водночас і «Музична скринька», «Зимові Карпати», «Святковий настрій», «Мереживо інею», «Зимовий півень» тощо. 
Прочитати
30.11.16 Люди як птахи
Люди  як птахи  

У Львові вперше експонують графіку Олега Мінька

Про виставку своєї графіки художник-модерніст із покоління шістдесятників Олег Мінько мріяв ще за життя. Мрію митця здійснила його донька Ірина Мінько-Муращик через три роки після смерті батька. Графічні роботи художника з приватних колекцій експонують до 18 грудня в Галереї Гері Боумена. 

   Чіткі лінії й геометризація на одних роботах і м’яка, ніжна пастельність — на інших. Портрети, натюрморти, пейзажі, композиції… Роботи різних періодів об’єднує заглиблення у світ, що його художник зображує, любов до цього світу, його осмислення. Графічний світ Олега Мінька — цілісний стилістично й образно-тематично, попри різні роки створення робіт та різні об’єкти зображення. 
Прочитати
30.11.16 Відшукати в пейзажах заховані орнаменти
Відшукати в пейзажах заховані орнаменти

У проекті «Так природно» Олеся Казнох поєднала малярство і вишивку

Другий персональний проект Олесі Казнох (Домарадзької) «Так природно» у галереї «Зелена канапа» виник на основі першого — «Моє ремесло» 2014 року. Тоді художниця перемальовувала народні вишивані орнаменти на полотні. Тепер поєднала вишивку та мереживо з малярством. Але не просто поєднала, а створила цікаві концептуальні арт-об’єкти.

   Серія «Так природно» почалася з переосмислення-пригадування того, що народні орнаменти виникали внаслідок спостереження народних майстрів за природою, за навколишнім світом. Майстри укладали в орнаменти те, що бачили. Спершу — в рослинні, далі їх поступово стилізували, аж до геометризованих, абстрактних. А ще Олеся завжди дуже хотіла малювати саме пейзажі. Як наслідок, подивилася на пейзажі очима народних майстрів і почала шукати там «орнаментальну» ритміку, кольори, композицію, мотиви. Найочевидніший зв’язок між пейзажем та орнаментом — у роботі «Мереживо інею», каже авторка: «Ці карпатські ялинки мають трикутний вершечок, і я спеціально шукала трикутне мереживо, щоб воно повторювало ялинки, побілені інеєм». 
Прочитати
Сторінок : # « 1 2 3 4 5 6 7 8 » #
Обличчя номера

Завантажити номер

 
Календар
« Бер.2017
Пн.Вт.Ср.Чт.Пт.Сб.Нд.
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
 
Реклама