Головна        Новини        Соціум        Політика        Економіка        Культура        Спорт        Репортаж        Кримінал        Довкілля        Зоо SOS       

Пошук :
Сторінок : # « 1 2 3 4 5 6 7 8 » #
01.02.17 Віталій МАНСЬКИЙ: «Ми знімали життя і йшли за життям»
Віталій МАНСЬКИЙ:  «Ми знімали життя і йшли за життям»

У Львові показують фільм «Рідні», режисер якого після анексії Криму не зміг жити в Росії і виїхав звідти

  Фільм «Рідні» відомого документаліста львівського походження Віталія Манського виходить у прокат у Львові 2 лютого в «Планеті кіно». 29 січня режисер приїжджав до рідного міста, щоб презентувати документальну стрічку, у якій зняв своїх родичів, що живуть у різних частинах розділеної війною країни. Крізь історію родини він показує історію країни. 
Прочитати
18.01.17 Австралійська література з табу і без табу
Австралійська література з табу і без табу

Про що пишуть австралійські нащадки колонізаторів, аборигенів та новоприбулі іммігранти

Українська письменниця Галина Рис (авторка книжок «Подорож до Котанії» та «Намалюй мене пташкою») нині здобуває науковий ступінь в австралійському Університеті Тасманії. Дослідженням дитячої літератури вона зацікавилася, оскільки сама пише здебільшого для дітей і підлітків. А дослідження саме австралійської літератури зумовлено тим, що, за словами Галини, як англійського філолога серед англомовних літератур її завжди приваблювали тексти, які творилися в середовищі багатьох культур, мов, ідей. Про що і як пишуть сучасні австралійські дитячі письменники, про що вони замовчують і як співпрацюють з ілюстраторами — у розмові з Галиною Рис. 
Прочитати
22.12.16 Тарас МИЛЯН: «Скарбошукачі прочісують усе на своєму шляху»
Тарас МИЛЯН:  «Скарбошукачі прочісують усе на своєму шляху»

«Чорні археологи» – безсмертні? Як подолати проблему нелегальних копачів

В Україні на одного археолога припадає тисяча скарбошукачів (тих, кого часто, хоч і не зовсім коректно називають «чорними археологами»). Проблему скарбошукацтва наразі не вдалося розв’язати в жодній країні, незалежно від рівня життя людей чи від якості й ефективності законодавства. Зрештою, археологія виросла зі скарбошукацтва, нагадують дослідники підземних скарбів. Однак цивілізовані країни розуміють, що треба намагатися врятувати якомога більше артефактів, які можуть розповісти правду про історію. Натомість в Україні ситуація складна й драматична на різних рівнях. Про законодавчі колізії, пов’язані зі скарбошукацтвом, про вигадливість нелегальних копачів та фактичну безпорадність і бездіяльність держави — у розмові з заступником директора НДЦ «Рятівна археологічна служба» Інституту археології НАН України Тарасом МИЛЯНОМ. 
Прочитати
14.12.16 Різдвяне. Сакральне і світське
Різдвяне. Сакральне   і світське

…коли «неможливо й не варто жити іншими справами, окрім святкових»

  На контрасті з побаченими того дня сакральними «Гуцульським Різдвом» у Національному музеї імені Андрея Шептицького і «Різдво в Iconart» у галереї «Іконарт» «Різдвяна виставка» в «Зеленій канапі» видається значно більш світською. Концепт Різдва у цій традиційній для галереї експозиції охоплює все, що прямо чи асоціативно стосується зими й межі року. Звісно, тут є «Різдвяна ніч», «Різдво Христове», «Шопка», «Карпатський вертеп». Але водночас і «Музична скринька», «Зимові Карпати», «Святковий настрій», «Мереживо інею», «Зимовий півень» тощо. 
Прочитати
Сторінок : # « 1 2 3 4 5 6 7 8 » #
Обличчя номера

Завантажити номер

 
Календар
« Кві.2017
Пн.Вт.Ср.Чт.Пт.Сб.Нд.
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
 
Реклама