Головна        Новини        Соціум        Політика        Економіка        Культура        Спорт        Репортаж        Кримінал        Довкілля        Зоо SOS       

Пошук :
Сторінок : # « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 » #
30.11.16 Люди як птахи
Люди  як птахи  

У Львові вперше експонують графіку Олега Мінька

Про виставку своєї графіки художник-модерніст із покоління шістдесятників Олег Мінько мріяв ще за життя. Мрію митця здійснила його донька Ірина Мінько-Муращик через три роки після смерті батька. Графічні роботи художника з приватних колекцій експонують до 18 грудня в Галереї Гері Боумена. 

   Чіткі лінії й геометризація на одних роботах і м’яка, ніжна пастельність — на інших. Портрети, натюрморти, пейзажі, композиції… Роботи різних періодів об’єднує заглиблення у світ, що його художник зображує, любов до цього світу, його осмислення. Графічний світ Олега Мінька — цілісний стилістично й образно-тематично, попри різні роки створення робіт та різні об’єкти зображення. 
Прочитати
30.11.16 Відшукати в пейзажах заховані орнаменти
Відшукати в пейзажах заховані орнаменти

У проекті «Так природно» Олеся Казнох поєднала малярство і вишивку

Другий персональний проект Олесі Казнох (Домарадзької) «Так природно» у галереї «Зелена канапа» виник на основі першого — «Моє ремесло» 2014 року. Тоді художниця перемальовувала народні вишивані орнаменти на полотні. Тепер поєднала вишивку та мереживо з малярством. Але не просто поєднала, а створила цікаві концептуальні арт-об’єкти.

   Серія «Так природно» почалася з переосмислення-пригадування того, що народні орнаменти виникали внаслідок спостереження народних майстрів за природою, за навколишнім світом. Майстри укладали в орнаменти те, що бачили. Спершу — в рослинні, далі їх поступово стилізували, аж до геометризованих, абстрактних. А ще Олеся завжди дуже хотіла малювати саме пейзажі. Як наслідок, подивилася на пейзажі очима народних майстрів і почала шукати там «орнаментальну» ритміку, кольори, композицію, мотиви. Найочевидніший зв’язок між пейзажем та орнаментом — у роботі «Мереживо інею», каже авторка: «Ці карпатські ялинки мають трикутний вершечок, і я спеціально шукала трикутне мереживо, щоб воно повторювало ялинки, побілені інеєм». 
Прочитати
23.11.16 Валерія Чорней: «Вчуся бути приземленою»
Валерія Чорней: «Вчуся бути приземленою»

Книжка молодої авторки з Чернівців Валерії Чорней «Яблуко в тайстрі» досить часто резонує з її читачами. Валерія отримує листи, відгуки-розмови після презентацій. Читачі діляться дуже особистими історіями того, як на них вплинув роман. Роман, що розкриває-перевідкриває гуцулів і Гуцульщину.  

   «Інколи люди відгукуються на такі моменти, які я хотіла забрати з книжки, — розповідає авторка під час зустрічі у Львові. — Після однієї з презентацій підійшов чоловік, який втратив батька, і сказав, що саме після «Яблука в тайстрі» вперше відпустив від себе цей біль». 53-річній жінці найбільше сподобався дитячий момент, коли героїня чіпляє коханому поверх пальта вербові крила. Ця жінка пише: «А я пішла і зробила своєму чоловікові вербові крила, і причепила їх. Можливо, вони не дуже гарні, але я це зробила». Такі моменти вражають, каже Валерія. Або інший читач ділиться в листі: «Іду на роботу. Почав помічати покручені дерева». Водночас нерідко у відгуках на роман зазначають, що коли доходять до розділу, де зникає сонячна прекрасна Гуцульщина, то відкладають книжку на місяць, бо важко читати. Кажуть, очікували тільки насолоди, а тут такий біль. Але потім дякують за нього. Адже після трагедії настає очищення. 
Прочитати
16.11.16 Іронічний «Awesome Lviv»: кава і до кави
Іронічний «Awesome Lviv»: кава і до кави

У Львові презентували путівник містом, який відрізняється від решти такого типу видань. Ресторатор Марк Зархін означив «Awesome Lviv» («Надзвичайний Львів») від видавництва «Основи» як перший несовковий путівник по Львову. Видавці кажуть про сучасний та іронічний путівник. Львівське видання — третє в цій англомовній серії після популярних «Awesome Ukraine» і «Awesome Kyiv». 
   «Це книжка, яку ми робимо для себе, для своїх друзів. Це те, у що ми віримо. Хочемо писати про те, що є найцікавіше, найсучасніше, щось із цього краще, щось гірше. Там багато гумору, іронії. І на цей формат відгукуються українці, відгукуються іноземці.  Люди розуміють, що Україна — не якась чорна цятка на карті, і сюди треба приїжджати», — каже видавець Дана Павличко.  
Прочитати
Сторінок : # « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 » #
Обличчя номера

Завантажити номер

 
Календар
« Кві.2017
Пн.Вт.Ср.Чт.Пт.Сб.Нд.
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
 
Реклама