Головна        Новини        Соціум        Політика        Економіка        Культура        Спорт        Репортаж        Кримінал        Довкілля        Зоо SOS       

Пошук :
Сторінок : # « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 » #
23.11.16 Валерія Чорней: «Вчуся бути приземленою»
Валерія Чорней: «Вчуся бути приземленою»

Книжка молодої авторки з Чернівців Валерії Чорней «Яблуко в тайстрі» досить часто резонує з її читачами. Валерія отримує листи, відгуки-розмови після презентацій. Читачі діляться дуже особистими історіями того, як на них вплинув роман. Роман, що розкриває-перевідкриває гуцулів і Гуцульщину.  

   «Інколи люди відгукуються на такі моменти, які я хотіла забрати з книжки, — розповідає авторка під час зустрічі у Львові. — Після однієї з презентацій підійшов чоловік, який втратив батька, і сказав, що саме після «Яблука в тайстрі» вперше відпустив від себе цей біль». 53-річній жінці найбільше сподобався дитячий момент, коли героїня чіпляє коханому поверх пальта вербові крила. Ця жінка пише: «А я пішла і зробила своєму чоловікові вербові крила, і причепила їх. Можливо, вони не дуже гарні, але я це зробила». Такі моменти вражають, каже Валерія. Або інший читач ділиться в листі: «Іду на роботу. Почав помічати покручені дерева». Водночас нерідко у відгуках на роман зазначають, що коли доходять до розділу, де зникає сонячна прекрасна Гуцульщина, то відкладають книжку на місяць, бо важко читати. Кажуть, очікували тільки насолоди, а тут такий біль. Але потім дякують за нього. Адже після трагедії настає очищення. 
Прочитати
16.11.16 Іронічний «Awesome Lviv»: кава і до кави
Іронічний «Awesome Lviv»: кава і до кави

У Львові презентували путівник містом, який відрізняється від решти такого типу видань. Ресторатор Марк Зархін означив «Awesome Lviv» («Надзвичайний Львів») від видавництва «Основи» як перший несовковий путівник по Львову. Видавці кажуть про сучасний та іронічний путівник. Львівське видання — третє в цій англомовній серії після популярних «Awesome Ukraine» і «Awesome Kyiv». 
   «Це книжка, яку ми робимо для себе, для своїх друзів. Це те, у що ми віримо. Хочемо писати про те, що є найцікавіше, найсучасніше, щось із цього краще, щось гірше. Там багато гумору, іронії. І на цей формат відгукуються українці, відгукуються іноземці.  Люди розуміють, що Україна — не якась чорна цятка на карті, і сюди треба приїжджати», — каже видавець Дана Павличко.  
Прочитати
16.11.16 Пір’їнки ангела біля Боїмів
Пір’їнки ангела біля Боїмів

«Я перетворив латунь на золото», — каже львів’янин Олександр Бесага, який бореться з безкультур’ям у Львові  

Прикраси він створює з дитинства. З п’яти років малює, з восьми ріже по дереву. Вже близько десяти років продає свої роботи на вулиці Галицькій у Львові. «Після того, як майстерню, в якій я працював, закрили, я на якийсь час перестав виготовляти прикраси, — розповідає львів’янин Олександр Бесага, якого за сприятливої погоди можна застати в центрі міста біля каплиці Боїмів. — Майстерню закрили після того, як в Україну навезли багато китайських товарів, і ми втратили ринок збуту. Та згодом все ж почав знову виготовляти прикраси. Мої роботи дарували письменникам на Форумі видавців, дітям у школі «Джерельце» за успішність. Їх купують львів’яни і дарують на весілля та з інших нагод, іноземці беруть на сувеніри». 
Прочитати
09.11.16 Листи в тренді
Листи в тренді

Про що писали Леся Українка, Мар’яна Савка, Маріанна Кіяновська

  «Белетристика, яку читати цікавіше, ніж роман», — так характеризує листи Лесі Українки Віра Агеєва, авторка передмови до першого тому («Леся Українка. Листи: 1876 — 1897») майбутнього тритомника епістолярію письменниці. За період незалежності України цих листів не видавали, а в радянські часи друкували з купюрами. Звісно, виданням зацікавляться дослідники, але, наполягає Віра Агеєва, воно дуже захопливе і для звичайного інтелігентного читача. Це й інтелектуальний детектив, і родинна сага, й історична хроніка. 

  «Постмодернізм втомив нас сюжетами. Здається, що вже всі сюжети давно вигадали. І тепер оця спрага документа, спрага автентичного тексту — у тренді, перебуває на піку популярності. Як кажуть філософи, суб’єкт повертається. Раніше говорили про «смерть автора», а з’ясувалося, що автор успішно вижив, живий-здоровий і всім цікавий, — розмірковує Віра Агеєва. — Тепер нас цікавлять біографії, цікавлять живі документи. Листи Лесі Українки — прецікавий роман. Навіть цікавіші за роман, бо йдеться про особистість, масштаб якої годі з чимось порівнювати». 

Прочитати
Сторінок : # « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 » #
Обличчя номера

Завантажити номер

 
Календар
« Бер.2017
Пн.Вт.Ср.Чт.Пт.Сб.Нд.
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
 
Реклама